#مهسا_امینی

حضور لوک اسکای‌واکر در قسمت شانزدهم مندلورین چگونه تا لحظه آخر یک راز باقی ماند؟

وقتی مخفی‌کاری اولویت قرار می‌گیرد

قسمت شانزدهم مندلورین

سرویس استریم دیزنی پلاس اخیرا ویدیویی را منتشر کرده که در بخشی از آن به حضور لوک اسکای‌واکر در قسمت شانزدهم مندلورین پرداخته می‌شود.

با گذشت حدودا یک سال، فصل دوم The Mandalorian از راه رسید و همان‌طور که انتظار می‌رفت، بازخوردهای بسیار خوبی را از سوی منتقدان و مخاطبان دریافت کرد. قسمت‌های جدید اتفاقات بسیار مهمی را به تصویر کشیدند که یکی از مهم‌ترین‌هایش، حضور لوک اسکای واکر بود. در صورتی که حافظه‌تان یاری نمی‌کند، دارک تروپرها در بخش‌های پایانی این قسمت به داخل سفینه بازگشته و انتظار می‌رفت شاهد یک نبرد میان آن‌ها و شخصیت‌های اصلی باشیم. در همین حین، فردی شنل پوش از راه رسیده و دارک تروپرها را نابود می‌کند. در ادامه فاش می‌شود او لوک اسکای واکر است.

حضور لوک اسکای‌واکر در قسمت شانزدهم مندلورین یک پیچش داستانی بسیار تاثیرگذار بود؛ تاثیرگذاری‌ای که قطعا باید به پای مخفی‌کاری‌های لوکاس فیلم نوشته شود. امروزه استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند و شبکه‌های اجتماعی در میان مردم سراسر جهان افزایش یافته است. از همین رو، بسیاری از اتفاقات مهم داستانی فیلم و سریال‌ها زودتر از موعد مقرر لو رفته و اطلاعاتش در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد؛ برای مثال، می‌توان به حضور آسوکا تانو در فصل دوم مندلورین اشاره کرد. طرفداران از مدت‌ها قبل منتظر چنین اتفاقی بودند.

حضور لوک اسکای‌واکر در قسمت شانزدهم مندلورین چگونه تا لحظه آخر یک راز باقی ماند؟ لوکاس فیلم برای پاسخ دادن به این سوال قسمت جدید Disney Gallery: Star Wars: The Mandalorian را منتشر کرده که به صورت کامل روی قسمت پایانی فصل دوم تمرکز دارد. دست‌اندرکاران در بخشی از ویدیو به روش‌هایی اشاره می‌کنند که از آن‌ها برای جلوگیری از لو رفتن حضور لوک در داستان استفاده شد. روش اول، به زبان نیاوردن نام لوک بود. دست‌اندرکارانی که از ماجرا خبر داشتند، تحت شرایطی اجازه نداشتند نامش را در صحنه فیلمبرداری بیان کنند. روش دوم، اطلاعات غلط در فیلمنامه بود.

قسمت شانزدهم مندلورین
یکی از تصاویر جعلی که نبرد پلو کن و دارک تروپرها را نشان می‌دهد

در فیلمنامه‌ای که در اختیار دست‌اندرکاران قرار گرفت، هیچ اشاره‌ای به لوک اسکای واکر نمی‌شود و شخصیتی که دارک تروپرها را شکست داده و گروگو را با خود می‌برد، یک استاد جدای به نام پلو کن است. او نخستین بار در Star Wars: Episode II – Attack of the Clones معرفی شد و یکی از اعضای شورای جدای‌ها بود. او نهایتا در جریان اجرای قانون ۶۶ توسط تروپرها زخمی و نهایتا جان خودش را از دست داد. این شخصیت همچنین در Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith و Star Wars: The Clone Wars حضور یافت.

تلاش‌های لوکاس فیلم و دست‌اندرکاران مندلورین به همین موارد خلاصه نمی‌شود. آن‌ها حتی تصاویر جعلی‌ای را با محوریت پلو کن ساختند تا در صورت نیاز استفاده کنند. اگر برایتان سوال شده چرا پلو به عنوان شخصیت جعلی انتتخاب شد، باید بگوییم او یکی از کاراکترهای محبوب دیو فیلونی (Dave Filoni) در دنیای جنگ ستارگان است. بدین ترتیب، در صورتی که حضور پلو در سریال لو می‌رفت، مخاطبان سریعا آن را قبول می‌کردند؛ زیرا فیلونی یکی از چهره‌های اصلی در تیم تولید مندلورین بود.

فصل سوم مندولورین چراغ سبز را از سرویس استریم دیزنی پلاس دریافت کرده اما فیلمبرداری‌اش هنوز آغاز نشده و همچنین مشخص نیست چه زمانی منتشر خواهد شد.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا