#مهسا_امینی

استفاده از دسته بازی سیم دار در زمان طوفان کار دست گیمرها می‌دهد!

اصابت صاعقه قصد جان گیمر را کرد

اثر بخشی صاعقه به دسته بازی

تجربه شیرین بازی‌های ویدیویی در هوای بارانی می‌تواند به اتفاقی تلخ در اثر برخورد رعدوبرق تبدیل شود که صدمات جبران ناپذیری به جا می‌گذارد.

شخصی در منطقه رابرتسون کانتی ایالت تنسی در کشور ایالات متحده در شبی طوفانی درحال بازی کردن با کنسول خود بود که صاعقه‌ای سهمگین در نزدیکی خانه او با زمین برخورد کرد و اتفاقی بسیار نادر رخ داد و سیم متصل به کنترلری که این شخص با آن بازی می‌کرد شوک الکتریکی شدیدی به او وارد کرد. طبق گزارش خبرگزاری WKRN این شخص شب هنگام و پس از صرف شام مشغول به بازی بود که چنین اتفاق نادری رخ داد.

دستیار ریاست اورژانس منطقه رابرتسون کانتی طی مصاحبه با خبرگزاری اعلام کرد که تماسی تلفنی در ساعت ۹:۱۵ شب با آن‌ها انجام شده و طی آن تیم اورژانس متوجه شده‌اند که صاعقه به مردی در این منطقه برخورد کرده است. زمانی که تیم اورژانس به خانه مصدود می‌رسد، متوجه می‌شوند که صاعقه روی خانه یا در نزدیکی محل سکونت این شخص اصابت کرده و شوک الکتریکی از طریق دسته بازی به شخص وارد شده است.

گرچه سانحه بسیار دل‌خراش به‌نظر می‌رسد، حال مصدوم خوب است. او قادر به استفاده از تلفن بوده و در زمان رسیدن آمبولانس شخص کاملا سالم بوده و تنها درخواست داده بدن او را برای جراحت‌های احتمالی چک کرده و تیم اورژانس اعلام کرد نیازی به انتقال او به بیمارستان نیست. بسیاری افراد از گذشته می‌دانند که برخورد صاعقه و رعد‌وبرق در زمان انجام بازی‌های ویدیویی خوش‌آیند نیست و قدرت زیاد آن‌ها می‌تواند موجب رخ دادن اتفاقات برگشت ناپذیری شده و در بهترین حالت موجب سوختن کنسول، رایانه شخصی یا نمایشگر شما شود. حتی اگر به خانه شما برخورد نکرده و به درختی در نزدیکی شما اصابت کند، می‌تواند باعث سوختن و سقوط درخت شود.

همانطور که پیش‌تر گفته شد این اتفاق بسیار نادر بوده، بااین حال سال گذشته کارما (Karma) از بازیکنان حرفه‌ای بازی Rocket League در هوای طوفانی مشغول به بازی کردن بود و اتفاقی مانند اتفاق منطقه رابرتسون برای او رخ داد، دسته او بی سیم نبود و شوک الکتریکی وارد باعث ایجاد سوختگی‌هایی بسیار بد روی دست او شده و پورت USB دسته را به‌طور کامل ذوب کرد. ما نیز پیشنهاد می‌کنیم تا حد ممکن در زمان وزش باد و طوفان از وسایل الکتریکی استفاده نکرده و از جان و مال خود حفاظت کند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا