باگ بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 و گیر افتادن در لوپ داستانی!

گوست؟.. سوپ؟..

اخیرا کاربران متوجه یک باگ بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 شده‌اند که عملا افراد را داخل یک لوپ از سکانس داستانی گیر می‌اندازد.

همیشه گفته می‌شود که بخش داستانی بازی‌های ویدیویی می‌تواند با فیلم، سریال یا حتی رمان‌هایی مقایسه شود؛ چراکه همه آن‌ها قصد روایت یک داستان را به سبکی متفاوت را دارند و ویدیوگیم نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این وجود فاکتورهای بسیاری وجود دارد که باعث می‌شود تا بازی‌های ویدیویی در مسیر روایت این داستان، فوق‌العاده متفاوت‌تر از فیلم و کتاب ظاهر شوند؛ طوری که شما در بازی‌ها خود کنترل شخصیت اصلی را در اختیار می‌گیرید و مسئله‌ای به نام گیم پلی، به شما اجازه می‌دهد تا این کار را انجام دهید.

با این حال گرچه این گیم پلی قطعا باعث متفاوت بودن سبک روایت داستان در بازی‌ها می‌شود، اما مورد بعدی که به همراه آن می‌آید، وجود برخی باگ‌ها خواهد بود! شما در کتاب و فیلم نمی‌توانید باگ به این شکل پیدا کنید و همین مورد باعث می‌شود تا طرفداران هنگام تجربه بازی فوق‌العاده جذاب و داستانی مثل Cyberpunk 2077 از کرده خود پشیمان شوند و یک سال صبر کنند تا برخی آپدیت‌ها برای آن عرضه شود و مشکلات مربوط به باگ‌های آن رفع شده باشد.

به هر حال وجود باگ در بازی‌های ویدیویی پس از گذشت سال‌ها، همچنان یک مورد اجتناب‌ناپذیر است حه دلایل بسیاری برای آن وجود دارد وحال نیز پس از عرضه بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 ظاهرا برخی از کاربران متوجه یکی از آن‌ها شده‌اند. در واقع باگی که برای این بازی در بخش داستانی گزارش شده، بازیکنان را در یک لوپ داستانی گیر می‌اندازد و به همین واسطه افراد باید بارها و بارها یک صحنه را مشاهده کنند! طوری که گزارش شده حتی بستن بازی هم جواب کار نبوده و عملا به خاطر دیدن سکانس فرار گوست (Ghost) و سوپ (Soap) باید بازی را از نو و از حالت New Game دنبال کنند.

گزارش‌های مربوط به باگ بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

در واقع بخش داستانی عنوان Modern Warfare 2 از مدت‌ها پیش در دسترس افراد قرار گرفته بود و حدودا ۸ روز قبل از انتشار نسخه کامل، بازیکنانی که بازی را پیش‌خرید کرده بودند، می‌توانستند آن را تجربه کنند. با این حال نکته قابل توجه اینجاست که در نسخه Early Access باگ خاصی در رابطه با این موضوع گزارش نشده بود، در حالی که اینبار پس از عرضه نسخه کامل بازی، کاربران پست‌های بسیاری را درباره برخی از باگ‌ها در بخش داستانی این عنوان می‌زنند.

جدیدترین توییت منتشر شده درباره این موضوع نیز یک باگ از بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 را نشان می‌دهد که در آن، یک بازیکن در مرحله Alone دچار مشکلی فوق‌العاده عجیب و خنده‌دار شده است. در این مرحله، بازیکن کنترل شخصیت سوپ را در اختیار دارد و باید تنها از میان سربازان راه خود را برای رسیدن به گوست و فرار کردن، پیدا کند. در این مرحله المان‌های بسیاری از بخش DMZ بازی MW2 که شباهت‌های بسیاری را هم به Escape From Tarkov دارد، مورد استفاده قرار گرفته و بازیکنان با پیدا کردن مواد لازم، می‌توانند برخی تجهیزات خاص مثل مولوتوف یا بمب دود بسازند. این در حالی است که یکی از بازیکنان پس از ساختن مین در این مرحله و گذاشتن آن روی نقطه‌ای خاص، در یک لوپ داستانی گیر کرده است!

در واقع این فرد مین خود را جایی گذاشته که قرار است در سکانس داستانی، گوست و سوپ در یک ماشین از روی آن رد شوند و فرار کنند‌. مین در مسیر این راه قرار گرفته و هربار که سکانس داستانی پخش شود، بازیکن نیز با رفتن روی مین کتلت می‌شود! به همین دلیل نیز فرد مجبور است تا چندین و چند بار آن را از نو شروع کند و هربار همان اتفاق خواهد افتاد. حتی اگر کنسول خود را خاموش کنید هم مجددا این اتفاق با ادامه داستان خواهد افتاد، چراکه پس از ورود به بخش داستانی، بلافاصله سکانس پخش می‌شود و فرصتی برای برداشتن آن مین وجود ندارد.

در واقع این موضوع باید طوری انجام می‌شد که سازندگان در نظر بگیرند در سکانس داستانی، نباید چیزی روی شخصیت اصلی بازی تاثیر بگذارد و اتفاقات آن خارج از گیم پلی اصلی هستند. اما متاسفانه باگ ترکیب شدن گیم پلی و کات‌سین داستانی باعث می‌شود تا اگر مین جلوی پای خود گذاشته باشید، یکبار دیگر بخش داستانی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 را از نو شروع کنید!

بازی Call of Duty: Modern Warfare II هم‌اکنون از دو فروشگاه استیم و بتل نت برای کاربران پلتفرم رایانه شخصی در دسترس قرار دارد و می‌توانید آن را با کنسول‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس-اس و ایکس باکس وان هم تجربه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا