کنجکاوی‌های دردسرساز در دومین تریلر Luca

این اثر ماه آینده از راه می‌رسد

کنجکاوی‌های دردسرساز در دومین تریلر Luca سورنا رضایی ۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ تریلر (سینمایی)

استودیوی انیمیشن‌سازی پیکسار ساعاتی قبل دومین تریلر Luca را منتشر کرد. این ویدیو نزدیک به ۳ دقیقه زمان دارد.

پس از اینکه ویروس کرونا به یک بحران جهانی تبدیل شد و سالن‌های پخش را به تعطیلی کشاند، والت دیزنی نسبت به انتشار آثار جدیدش در فضای مجازی مردد بود. این شرایط ادامه داشت تا اینکه Mulan در دسترس مشترکان دیزنی پلاس قرار گرفت. از آن‌جایی که اقتباس لایو اکشن مولان توانست انتظارات را برآورده کنند، مدیران استودیو تصمیم گرفتند برخی از آثار جدیدشان را از همین طریق منتشر کنند. نتیجه اتخاذ چنین تصمیمی، عرضه Soul روی دیزنی پلاس بدون نیاز به پرداخت هزینه اضافی بود.

Luca قرار است به دیزنی پلاس بیاید و مانند Soul، مشترکان دیزنی سرویس نیازی به پرداخت هزینه اضافه نخواهند داشت؛ موضوعی که نارضایتی کارمندان پیکسار را به همراه داشته است. گروهی از کارمندان معتقد هستند لوکا برای پرده نقره‌ای ساخته شده و نباید از طریق سرویس‌های دیجیتالی منتشر شود. یک گروه دیگر به سیاست‌های متفاوت اعتراض دارند. آن‌ها می‌گویند چه تفاوتی میان Black Widow و Luca وجود دارد که تماشای مورد اول نیازمند پرداخت هزینه اضافی است اما چنین چیزی برای مورد دوم صدق نمی‌کند؟

در حالی که فاصله چندانی با انتشار نداریم، پیکسار دومین تریلر Luca به فضای مجازی راه یافته است. داستان حول محور دو هیولای دریایی به نام‌های لوکا و آلبرتو می‌چرخد که نزدیک به نوار ساحلی Italian Riviera زندگی می‌کنند. آن‌ها اجازه ندارند روی خشکی قدم بگذارند. با این حال، لوکا دوست دارد بداند زندگی روی خشکی چگونه بوده و بیشتر با فرهنگ و رسوم انسان‌ها آشنا شود. در ابتدای ویدیویی که اخیرا منتشر شده، لوکا را می‌بینیم که نزدیک ساحل شده و می‌خواهد سرش را از آب بیرون بیاورد اما مردد است. تردیدش ادامه دارد تا اینکه آلبرتو سر رسیده و نظرش را تغییر می‌دهد.

آلبرتو برخلاف اخطارهای بزرگ‌ترها بارها و بارها به خشکی آمد و حتی برای خود یک مخفیگاه ساخته است. لوکا پس از اینکه به خشکی قدم می‌گذارد، با مفاهیمی مانند خورشید، هوا و راه رفتن آشنا می‌شود. با این حال، کنجکاوی‌اش ادامه داشته و می‌خواهد به شهر انسان‌ها برود. آلبرتو هم مخالفتی با این موضوع نداشته و او را همراهی می‌کند. آن‌ها پس از ورود به شهر با خانواده‌ای دو نفره ملاقات می‌کنند. پدر خانواده یک قصاب بوده و طبق گفته خودش، هر چیزی که شنا کند را می‌کشد. شنیدن این جمله شوکه شدن شخصیت‌های اصلی را به همراه دارد. با اینحال، رابطه دوستانه‌ای بین آن‌ها و دختر خانواده شکل می‌گیرد.

پس از اینکه اولین تریلر Luca از راه رسید، گروهی از کاربران فضای مجازی به مقایسه آن با Call Me By Your Name پرداختند. Call Me By Your Name درباره یک رابطه عاشقانه در شهری ساحلی واقع در ایتالیا است. با شدت گرفتن مقایسه‌ها، انریکو کازاروسا (Enrico Casarosa) کارگردان لوکا واکنش نشان داد. او گفت محصول پیکسار با الهام از دوران کودکی‌اش ساخته شده و برخلاف محصول سونی پیکچرز درباره یک رابطه عاشقانه نیست.

در انتها، لازم به ذکر است انیمیشن سینمایی Luca در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱) منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا