#مهسا_امینی

ریمستر سه‌گانه The Lord of the Rings در سینماهای IMAX اکران می‌شود

تجربه یکی از حماسی‌ترین سه‌گانه‌های فانتزی با بالاترین کیفیت

فیلم The Lord of the Rings

نسخه ریمستر یکی از مهم‌ترین مجموعه فیلم‌های فانتزی تاریخ، یعنی سه‌گانه The Lord of the Rings قرار است تا در تاریخ 5 فوریه (17 بهمن) در سینماهای IMAX اکران شوند.

سال 2001 احتمالا یکی از مهم‌ترین و حماسی‌ترین سال‌ها در تاریخ سینما باشد. در این سال اولین فیلم از سه‌گانه The Lord of the Rings، با اقتباس از رمان شاهکار جی آر آر تالکین به روی پرده سینماها رفت. استنلی کوبریک، زمانی که سال‌ها پیش، پیشنهاد کارگردانی فیلم The Lord of the Rings را دریافت کرده بود، می‌گوید که اقتباس از چنین داستان گسترده و پیچیده‌ای یک کار غیر ممکن است، اما نهایتا پیتر جکسون موفق شد تا اقتباسی از آن بسازد و نتیجه کارش، اثری ماندگار در تاریخ شد که محال است تا سالیان سال از یادها برود. در ادامه قسمت دوم و سوم این فیلم با نام‌های The Lord of the Rings: The Two Towers و The Lord of the Rings: The Return of the King در سال 2002 و 2003 اکران شدند و هم از لحاظ کیفی و هم تجاری با موفقیت بزرگی همراه بودند و برنده جوایز بسیاری شدند.

مدتی پیش نسخه ریمستر و باکیفیت‌تر سه‌گانه The Lord of the Rings در شبکه نمایش خانگی منتشر شدند. اکنون به مناسبت سالگرد بیست سالگی مجموعه، این‌ ریمسترها قرار است در سینماهای IMAX اکران شوند.

اکانت توئیتر رسمی IMAX در اینباره می‌نویسد:

برای اولین بار در IMAX، جادوی سرزمین میانه را تجربه کنید. سه‌گانه The Lord of the Rings قرار است تا برای نخستین بار در صفحه‌های بزرگ سینماهای IMAX به نمایش دربیاید. فیلم‌های این مجموعه با نظارت پیتر جکسون و با وضوح 4K ریمستر شده‌اند و شما می‌توانید این ماجراجویی حماسی را در تاریخ 5 فوریه (17 بهمن) در سینماهای IMAX تجربه کنید.

پوستر سه‌گانه The Lord of the Rings

نسخه ریمستر این سه‌گانه، از لحاظ بصری بهبودهایی داشته و تجربه یکپارچه‌تری را به طرفداران ارائه می‌دهد. طبق گفته پیتر جکسون، این ریمسترها یک فیلم متفاوت نیستند، بلکه تنها مدرن‌تر شده‌اند.

شرکت Amazon در سال گذشته میلادی، ساخت اولین فصل از سریال The Lord of The Rings را آغاز کرد. این مجموعه تلویزیونی که برای پخش در سال جاری میلادی برنامه‌ریزی شده است، به وقایع پیش از سه‌گانه و دوره دوم سرزمین میانه یعنی عصر نومنور می‌پردازد. رابرت آرامایو، اوین آرتور، نازنین بنیادی، تام باج، مورفید کلارک، اسماعیل کروز کردووا، اما هوروات، مارکلا کاواناغ، جوزف ماول، تیرو محفیدین، سوفیا ناموت، مگان ریچاردز، دیلن اسمیت، چارلی ویکرز و دانیل ویمن از جمله بازیگرانی هستند که در این سریال به ایفای نقش می‌پردازند. همچنین خوان آنتونیو بایونا، کارگردان فیلم‌های Jurassic World: Fallen Kingdom و A Monster Calls و دو قسمت از سریال Penny Dreadful، وظیفه کارگردانی دو قسمت اول این مجموعه را بر عهده دارد. شرکت Amazon بودجه‌ای حدود 100 تا 150 میلیون دلار را به تولید هر فصل از این سریال اختصاص داده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا