#مهسا_امینی

سریال Loki یک رکورد دیگر را به نام خود ثبت کرد!

رکوردی جدید از لوکی‌های MCU

مار بازدید سریال Loki

طبق رتبه‌بندی Nielsen، آمار بازدید سریال Loki در اولین قسمت پخش شده آن از دو سری دیگر دنیای سینمایی مارول که از شبکه دیزنی پلاس پخش شده بودند جلو زده است!

قسمت اول سریال لوکی اولین بار در تاریخ ۱۹ خرداد (۹ ژوئن) پخش شده بود تا سومین سریالی باشد که وقایع آن مستقیما با دنیای سینمایی مارول در ارتباط بوده و داستان عجیب و غریب لوکی را بیان کند. در این سریال لوکی که در فیلم Avengers: Infinity War کشته شده بود از سال ۲۰۱۲ و با سفر در زمان انتفام جویان در Endgame فرار می‌کند تا دوباره شاهد فریبکاری‌های او باشیم. با این وجود پیش از آنکه لوکی حتی بتواند لحظه‌ای را برای معرفی خود داشته باشد، توسط نیروهای انجمن محافظان زمان یا همان TVA دستگیر می‌شود. دلیل آن هم واضح است، چراکه تقدیر او کشته شدن بود و حال از آینده خود فرار کرده تا خط زمانی تازه‌ای را به وجود آورد! با این حال قبل از اینکه لوکی به کلی از جهان هستی پاک شود، یکی از ماموران TVA او را به همراه خود به یک ماجراجویی جدید برای پیدا کردن یک لوکی دیگر می‌برد که ظاهرا قصد نابودی این انجمن به ظاهر خوب را دارد.

با این حال سریال‌های دنیای سینمایی مارول که از شبکه دیزنی پلاس پخش می‌شوند همگی به حدی جذاب هستند که عملا می‌توان انتظار اتفاقات بسیار بزرگ را در آن‌ها داشت؛ وقایعی که عملا سایر فیلم‌های جهان MCU را هم تحت تاثیر قرار می‌دهند. اولین سری پخش شده از این شبکه WandaVision بود که به نحوی شروع فاز چهارم دنیای سینمایی مارول را اعلام کرد تا سرگذشت واندا ماکسیموف (Wanda Maximoff) را بعد از وقایع Endgame مشاهده کنیم. این سریال در ابتدای سال میلادی جاری و در تاریخ ۲۶ دی ماه ۱۳۹۹ (۱۵ ژانویه ۲۰۲۱) پخش شده بود و بعد از آن نیز نوبت به The Falcon And The Winter Soldier رسید تا در تاریخ ۲۹ اسفند ۹۹ (۱۹ مارس ۲۰۲۱) پخش شود. با این وجود هرقدر که این دو سریال در روایت زندگی انتقام‌جویان بعد از اتفاقات Endgame موفق عمل کرده بودند، اما آمار بازدید قسمت اول سریال Loki همچنان از آن‌ها بیشتر است!

آمار بازدید قسمت اول سریال Loki نوید رکوردشکنی دیگری برای قسمت پایانی را می‌دهد

قسمت اول هر سریال نشان می‌دهد که آن مجموعه تا چه حدی مورد استقبال کاربران قرار گرفته است، از طرفی نیز نحوه محاسبه آن بدین شکل انجام می‌شود که یک هفته اول انتشار آن در نظر گرفته خواهد شد تا هرکس که در این هفت روز سریال را از شبکه استریم مورد نظر نگاه کرده، به میزان محبوبیت آن اضافه کند. حال هنگامی که نوبت به آمار بازدید سریال Loki می‌رسد، اعلام شده که طرفداران اولین قسمت آن را تا ۷۳۱ میلیون دقیقه مشاهده کرده‌اند! این در حالی است که دو سریال WandaVision ۴۳۴ میلیون دقیقه و The Falcon And The Winter Soldier حدود ۴۹۵ میلیون دقیقه را به عنوان رکورد ثبت کرده بودند.

با این حساب به نظر می‌رسد که خدای شرارت و مسئله سفرهای زمانی او بیشتر باعث شده‌اند تا طرفداران دنیای سینمایی مارول به سمت تماشای سریال Loki رفته و ببینند که در سال ۲۰۱۲ چه اتفاقی افتاد که لوکی هنوز زنده است! همچنین در نظر داشته باشید که آمار بازدید قسمت اول سریال Loki شدیدا به آمار پربازدیدترین قسمت‌های دو سریال ذکر شده نزدیک است؛ به نحوی که واندا و خانواده‌اش در قسمت آخر سریال WandaVision حدود ۹۲۴ میلیون دقیقه بازدید را به همراه داشته و تمرینات سم ویلسون (Sam Wilson) برای تبدیل شدن به کاپیتان آمریکا (Captain America) جدید در قسمت یکی مانده به آخر سریال The Falcon And The Winter Soldier نیز حدودا ۸۵۵ میلیون بازدید را ثبت کرده بود.

با این حساب ظاهرا باید منتظر یک رکوردشکنی بسیار بزرگ از قسمت آخر سریال Loki باشیم که در آن، همه چیز برملا می‌شود! چراکه تا قسمت پنجم این سریال هنوز هم مشخص نشد که چه کسی پشت پرده TVA ایستاده و اینکه آیا لوکی‌های داستان می‌توانند زنده بمانند یا اینکه باید به دست تقدیر کشته شوند، یا اینکه آیا اصلا چیزی به اسم تقدیر وجود دارد؟


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا