قسمت سوم فصل دوم سریال لوکی

توضیح پایان قسمت سوم فصل دوم سریال لوکی

دقیقا چه اتفاقی افتاد؟

توضیح پایان قسمت سوم فصل دوم سریال لوکی پارسا خلیلی ۹ ۲۹ مهر ۱۴۰۲ مارول

به‌لطف میس مینتس، قسمت سوم فصل دوم سریال لوکی در حساس‌ترین لحظه ممکن به پایان رسید و انتظار تا هفته آینده را دشوار کرد. با توجه به اینکه سوالات زیادی برای مخاطبان بوجود آمده، تصمیم داریم در ادامه مطلب به‌طور مفصل درباره پایان قسمت سوم صحبت کنیم.

قسمت سوم با فاجعه‌ای بزرگ شروع می‌شود. همانطور که در قسمت قبلی اشاره شد، از بین رفتن نظم خط زمانی مقدس پیرو شاهکار سیلوی در انتهای فصل اول، باعث شده تا خطوط زمانی منشعب‌شده‌ یا به اصطلاح Branched Timelines بوجود بیایند و سازمان تناقضات زمانی در معرض خطری جدی قرار بگیرد. اوروبورس، شخصیت جدید سریال با بازی بی‌نظیر کی هوی کوان (Ke Huy Quan) دستگاهی برای پایدار ساختن اتاق کنترل سازمان TVA درست کرده اما چون درب‌های اتاق کنترل بسته شدند، اوروبورس نمی‌تواند مشکل را حل کند. به‌گفته او تنها کسی که می‌تواند سیستم را ریبوت و درب‌ها را باز کند، او که باقی می‌ماند (He Who Remains) است که توسط سیلوی کشته شده است. به‌همین خاطر لوکی و موبیوس تصمیم می‌گیرند با ردیابی تمپد راونا رنسلیر، میس مینتس را پیدا کنند، چون او به تمامی سیستم‌های سازمان از جمله اتاق کنترل دسترسی کامل دارد.

لوکی و موبیوس حین ردیابی تمپد رنسلیر از سال ۱۸۹۳ سردرمی‌آورند و خیلی اتفاقی با ویکتور تایملی، یکی از نسخه‌های مولتی‌ورسی کانگ فاتح که اولین بار در سکانس پس از تیتراژ فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania دیده شده بود، مواجه می‌شوند. اینجاست که موبیوس با ایده جدید خود ماموریت را وارد مسیری متفاوت می‌کند، زیرا معتقد است تنها راه نجات سازمان و جلوگیری از فروپاشی مولتی‌ورس، ویکتور تایملی است، چون او یکی از نسخه‌های مولتی‌ورسی کانگ فاتح است و می‌تواند از DNA خود برای باز کردن درب‌های اتاق کنترل استفاده کند. خوشبختانه علیرغم دردسرهایی که سیلوی درست کرد، لوکی و موبیوس موفق شدند ویکتور تایملی را به سازمان TVA منتقل کنند اما به‌لطف میس مینتس و راز بزرگی که از رنسلیر دارد، داستان باری دیگر در حساس‌ترین لحظه ممکن به پایان رسید و ضمن بالا بردن انتظارات برای قسمت چهارم، سوالات بی‌پاسخ زیادی مطرح کرد.

راز بزرگ رنسلیر چیست؟ میس مینتس درباره چه چیزی حرف می‌زند؟

میس مینتس در انتهای قسمت سوم به رنسلیر می‌گوید که از اسرار زیادی باخبر است و حتی یکی از آنها به خودش مربوط می‌شود. در واقع این راز به‌قدری بزرگ و شوکه‌کننده است که رنسلیر با شنیدنش قراره حسابی عصبانی شود. در حال حاضر این راز بزرگترین معمای داستان است که به احتمال زیاد در قسمت‌های بعدی بیشتر بهش پرداخته می‌شود.

صحبت از راز شد، خوده میس مینتس به‌تنهایی یک راز بزرگ است چون هیچکس نمی‌داند او دنبال چه چیزی است؟ خوشبختانه کوین رایت (Kevin Wright)، تهیه‌کننده اجرایی فصل دوم سریال لوکی، به‌تازگی در گفتگو با مارول درباره اهداف و هویت او صحبت کرده است.

در پایان فصل اول متوجه می‌شویم که میس مینتس برنامه‌های بزرگی دارد. اما چه برنامه‌ای؟ چرا یک سری کارها را انجام می‌دهد؟ دقیقا دنبال چه چیزی است؟ قسمت سوم با پرده برداشتن از هدف خواسته قلبی میس مینتس، به همه این سوالات پاسخ داد. همانطور که خودش گفت، میس مینتس در ابتدا یک هوش مصنوعی ساده بوده، یک ابزار برای سرگرم شدن و شطرنج بازی کردن، اما با گذشت زمان کانگ متوجه پتانسیل او می‌شود و با استفاده از قدرت‌های خود بهش آگاهی و درک می‌دهد. متاسفانه درست مثل هر فیلمی که با محوریت هوش مصنوعی ساخته شده، برنامه‌نویسی فوق‌پیشرفته می‌تواند خطرناک باشد و از کنترل سازنده خارج شود. اینجا هم دقیقا چنین اتفاقی افتاده است. در کل میس مینتس در منطقه خاکستری قرار دارد، یعنی نه کاملا بد است و نه کاملا خوب.

سیلوی چگونه رنسلیر را به انتهای زمان منتقل کرد؟

همانطور که در پایان قسمت دوم مشاهده شد، سیلوی تمپد فوق‌پیشرفته او که باقی می‌ماند (He Who Remains) را دارد و اینجا هم از آن برای فرستادن رنسلیر به انتهای زمان استفاده کرده است. هنوز مشخص نیست چرا سیلوی از تمپد کانگ برای سفر در خط زمانی مقدس استفاده می‌کند. شایعات و گمانه‌زنی‌ها حاکی از آنند که تمپد کانگ علاوه‌بر درست کردن پورتال، قابلیت‌های متعددی دارد که متاسفانه هنوز دیده نشده‌اند. شاید در قسمت‌های آینده شاهد دیگر قابلیت‌های آن باشیم.

چه اتفاقی برای قلعه کانگ در انتهای زمان افتاده است؟

وقتی رنسلیر در انتهای زمان منتقل شد، دیدیم که قلعه کانگ در حال فروپاشی است. با توجه به اینکه قلعه کانگ درست وسط خط زمانی مقدس بنا شده، این احتمال وجود دارد که بهم خوردن نظم مولتی‌ورس باعث فروپاشی و نابودی قلعه شده باشد. جالب است ببینیم که رنسلیر و میس مینتس چگونه می‌خواهند قبل از نابود شدن همه‌چیز، راه فراری پیدا کنند. نباید فراموش کنیم که میس مینتس از تمامی اسرار کانگ خبر دارد، بنابراین احتمالا می‌داند چگونه باید از انتهای زمان فرار کنند. شاید بعد از فراز با یکدیگر متحد شوند و حرکات بعدی خود را برنامه‌ریزی ‌کنند که ممکن است شامل از بین بردن ویکتور تایملی و سازمان TVA باشد.

چه مدت از وقایع قسمت پایانی فصل اول گذشته است؟

با توجه به اینکه بدن او که باقی می‌ماند (He Who Remains) در حال پوسیدن و از بین رفتن است، به‌نظر می‌رسد زمان قابل توجهی از وقایع قسمت پایانی فصل اول گذشته باشد. با این حال زمان هم در TVA و هم در انتهای زمان متفاوت عمل می‌کند، بنابراین گذر واقعی زمان به‌طور طبیعی نسبی است و تعیین دقیق آن کمی دشوار است.

قسمت‌های جدید فصل دوم سریال لوکی جمعه هر هفته از سرویس استریم دیزنی پلاس پخش می‌شوند.

5 3 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا