پوستر جدید سریال Loki سفر در زمان را تم اصلی این مجموعه نشان می‌دهد

لوکی فرار کرد تا زمان را بهم بریزد

پوستر لوکی در سریال Loki

در پوستر جدیدی که برای سریال Loki منتشر شده می‌توانید لوکی را در لباس زندان TVA ببینید که پشت سر او، یک ساعت بزرگ به معنای برهم زدن نظم در زمان دیده می‌شود.

سریال‌های فاز چهارم دنیای سینمایی مارول، برخلاف آنچه که تا به حال از مجموعه‌های کمپانی دیزنی در رابطه با خط داستانی MCU دیده بودیم بسیار متفاوت نشان می‌دهند. دلیل آن هم بسیار واضح است؛ ارتباط مستقیم آن‌ها با فیلم‌های اصلی و همچنین تاثیر فراوان روی هرآنچه که در آینده دنیای سینمایی مارول خواهیم دید.

اولین نمونه آن نیز سریال WandaVision بود که طی دو ماه گذشته از شبکه استریم آنلاین دیزنی پلاس پخش شده و زمینه را برای دیگر فیلم‌های دنیای سینمایی مارول مانند Doctor Strange: In The Multiverse of Madness با معرفی شخصیت‌های جدید و داستانی عجیب درباره واندا فراهم کرد. البته پیش از این هم اعلام شده بود که واندا نقش بسیار مهمی را در این فیلم مورد انتظار خواهد داشت، اما جزئیات این سریال بسیار بیشتر از آنچه که طرفدران فکرش را می‌کردند MCU را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ امری که باعث شده تا حال طرفداران انتظار بیشتری از دیگر سری‌های مارول در شبکه دیزنی پلاس مانند The Falcon and Winter Soldier و همچنین سریال Loki داشته باشند.

پوستر لوکی در سریال Loki

سریال Loki و حضور زندانی زمان

با این حال تنها سریالی که سفر در زمان و اتفاقات مربوط به سریال Avengers: Endgame را بیشتر دنبال می‌کند، بدون شک Loki خواهد بود؛ چراکه دراین مجموعه ما دیگر با لوکی قدیمی که بعدها در کنار برادر خود (ثور) با ثانوس مبارزه کرد نیست، بلکه یک نسخه دیگر است که در اولین فیلم Avengers قصد داشت تا زمین را نابود کند!

اگر فیلم Avengers: Endgame را مشاهده کرده باشید، پس حتما از فرار کردن لوکی نیز مطلع شده‌اید؛ اما او در اقدام خود ظاهرا چندان هم موفق نبوده و چنان که در تریلرهای سریال Loki دیده بودیم، با به وجود آوردن یک خط زمانی جدید و کاملا متفاوت توسط انجمن اختلافات زمانی (Time Variance Authority) به خاطر همین کار دستگیر شده است.

با این وجود اینکه لوکی در این سریال با مسائل مربوط به زمان دسته و پنجه نرم می‌کند یک امر طبیعی است، اما اینکه در این شاخه جدید چه اتفاقات مربوطی با خط اصلی داستانی MCU خواهد افتاد نکته اصلی سریال Loki خواهد بود. همچنین این مورد که آیا لوکی باز هم دست به شرارت‌های خود خواهد زد یا که نه نیز از نظر جایگاه او در دنیای سینمایی مارول بسیار مهم خواهد بود. به هر حال اگر ساعت پشت او را تماشا کنید، قطعا دراولین نگاه متوجه خواهید شد که چند عقربه در جهت‌های مختلف روی آن وجود دارد. با این حساب، اگر قدرت‌های خدای نیرنگ در اساطیر اسکاندیناوی را نادیده نگیرید، با لبخند روی صورت تام هیدلستون (بازیگر نقش لوکی) و گردنبند او که عبارت «خطر» (Danger) روی آن درج شده می‌توانید نتیجه بگیرید که حتما اتفاقات بزرگی رخ خواهد داد!

با این حال در نظر داشته باشید که این مجموعه یک سری خشن و پر از صحنه‌های جدی نیست؛ بلکه قرار است تا باز هم شاهد سبک کمدی و در عین حال پر از اکشن فیلم Thor: Ragnarok باشیم. همچنین لازم به ذکر است که نویسنده سریال Loki مایکل والدرون (Michael Waldron) نویسنده سیتکام Rick and Morty خواهد بود. به علاوه، کارگردانی این مجموعه را کیت هرون (Kate Herron) بر عهده خواهد داشت که در رزومه خود رهبری ساخت آثاری همچون Five by Five و Daybreak را دارد.

به هر حال لوکی همیشه شخصیت محبوب و پرطرفدرای بوده که حال باید او را به جای فیلم، در یک سری مختص به خود او ببینیم. سریال Loki در تاریخ 20 خرداد (11 ژوئن) از شبکه استریم دیزنی پخش خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا