چگونه با کمبود وقت بازی کنیم؟

چگونه با کمبود وقت بازی کنیم؟

راهکار‌هایی به گیمر‌های شاغل یا متاهل که با مشکل کمبود وقت برای بازی کردن روبرو هستند

گیمر متاهل و شاغل کسی است که زمان زیادی برای تجربه عناوین جدید را ندارد، چه راهکار‌هایی برای حل مشکل به این دسته افراد، ارائه می‌شود؟ در این مقاله به چند گزینه خوب برای جبران کمبود وقت برای بازی، می‌پردازیم.

گیمرها معمولا بازی‌های ویدئوی را به عنوان یک سبک برای زندگی خود انتخاب می‌کنند و معمولا برای آنها، تجربه‌ی یک بازی جدید از دیدن یک فیلم یا یک مسابقه فوتبال، جذاب‌تر است. گیمر‌ها مانند تمام انسان‌های دیگر، شغلی برای خود پیدا کرده، ازدواج می‌کنند و صاحب فرزند می‌شوند. ولی برخلاف باورها، دوران گیمری آنها هیچ وقت به پایان نخواهد یافت. حال در این مقاله می‌خواهیم راهکار‌های ساده‌ای برای این دسته افراد بازگو کنیم تا شاید آنها، مانند دیگر گیمر‌ها بتوانند از عنوان‌های جدید لذت ببرند.

زمان‌بندی کنید

کم بودن وقت برای گیمر، یک مشکل اساسی است زیرا پایان رساندن یک عنوان زمان زیادی لازم دارد. بنابراین پیدا کردن ساعت و زمان مناسب می‌تواند مشکل کمبود وقت را تا حدودی برطرف کند. برنامه‌های هفتگی یا ماهانه‌ای برای خودتان تنظیم کنید و همیشه در تلاش آن باشید که طبق این برنامه پیش روی کنید. این کار اجازه می‌دهد تا وقت‌های خالی خودتان را پیدا کرده و بهترین زمان‌ها را برای بازی کردن انتخاب کنید.

بازی‌ها را درست انتخاب کنید

خوب یا بد، شما دیگر زمان زیادی برای تجربه همه‌ی بازی‌های منتشر شده را نخواهید داشت، پس بازی‌هایی را انتخاب کنید که اشتیاق شما را برای انجام آن‌ها بیشتر کند. عنوان‌های زیادی هستند که در نگاه اول فوق‌العاده به نظر می‌رسند ولی حتما در خصوص این نوع بازی‌ها، تحقیقات کاملی داشته باشید. از Pre-Order و خرید زود هنگام عناوین جدید، شدیدا صرفه نظر کنید؛ زیرا ممکن است یک عنوان تا قبل از انتشار رسمی، بسیار زیبا به نظر برسد و بعد از انتشار، نتیجه‌ی جالبی نداشته باشد. حتی این احتمال نیز وجود دارد که عنوانی بعد از انتشار، نقد و نمرات مثبتی دریافت کند ولی احتمال اینکه اثر مورد نظر جزء بازی‌های مورد علاقه‌ی شما نباشد، زیاد است. پس حتما در خرید بازی تحقیقات کاملی داشته باشید و عجله نکنید.

بازی‌های بزرگ انتخاب کنید

بازی‌های بزرگی مانند 2 Red Dead Redemption و The Witcher 3 که برای پایان رساندن آنها، نزدیک به 60 ساعت زمان لازم است. این سبک بازی‌ها می‌توانند، مخاطب را تا چند ماه سرگرم کند، بنابراین، این سبک بازی‌ها گزینه‌های بسیار خوبی می‌تواند باشد. بازی‌های آنلاین مانند Destiny یا World of Warcraft نیز پیشنهاد‌های بسیار خوبی هستند. این بازی‌ها در کنار اینکه، جهانی بسیار بزرگ و بی‌پایان دارند، بلکه آنلاین بودن این بازی‌ها کمک زیادی به پیدا کردن افرادی مشابه‌ خودتان می‌کند.

یک نوع سبک انتخاب کنید

انتخاب یک نوع سبک خاص، محدوده‌ی دید گیمر را از دنیای بی‌کران بازی‌ها کم خواهد کرد. شاید انتخاب یک نوع سبک برای بازیکنان خوشایند نباشد ولی چیزی از گیمر بودن آنها، کم نخواهد شد. در واقع شما از Professional Gamer به Hardcore Gamer تغییر جهت پیدا می‌کنید و به جای تجربه تمام عنوان‌ها، فقط بازی‌هایی که در یک سبک ساخته می‌شود را امتحان می‌کنید. البته این بخش ممکن است زیاد اجرایی نباشد، چون بسیاری از گیمر‌ها سبک مشخصی ندارند.

نینتندو سوییچ بخرید

کمپانی نینتندو با آخرین کنسول خود یعنی نینتندو سوییچ انقلاب بزرگی راه انداخت. آنها کنسولی قدرتمندی خلق کرده‌اند که می‌توان از آن به شکل‌های مختلف استفاده کرد. نینتندو سوییچ یک کنسول خانوادگی است که بازی‌های انحصاری آن برای تمامی گروه‌های سنی مختلفِ یک خانواده مناسب است. به لطف سخت افزار قدرتمند این سیستم، بعضی از بازی‌های پرحجم و دارای گرافیک قوی مانند The Witcher 3 و Doom از سمت شرکت‌های سازنده برای این کنسول پورت شده و نینتندو سوییچ را برای سنین بزرگسال نیز مناسب می‌کند. قابلیت تبدیل شدن نینتندو سوییچ از یک کنسول خانگی به دستی یک ویژگی منحصر به فرد است که با این قابلیت می‌توان در هر زمان و مکان، با این کنسول بازی کرد.

کمتر بخوابید

گزینه مناسبی برای سلامتی نیست ولی همیشه یکی از گزینه‌های روی میز همه ما است. هر چند این روش ممکن آسان‌ترین روش موجود باشد ولی عواقب آن زیاد جالب نخواهد بود. در کنار مضر بودن برای بدن انسان، احتمال دیر بلند شدن و از دست دادن شغل هم جزء عواقب این روش است. در کنار این موضوع دیر خوابیدن و زود بلند شدن به تنهایی بدن و ذهن شما را خسته می‌کند، حال تصور کنید این خستگی با بازی کردن همراه باشد.

بازی‌های دیگران را ببینید

شاید پیشنهاد زیاد جالبی نباشد ولی با توجه به اینکه زمان تجربه تمام عنوان‌ها را نخواهید داشت و تنها بازی‌های درجه یک را امتحان می‌کنید، اکثر افراد فعال در این صنعت (استریم) روی یک برنامه مشخصی بخش زنده دارند. با دیدن استریم دیگران از بازی جدید، می‌توانید روند تحقیقاتی برای انتخاب بازی مناسب را کامل کنید، همچنین افراد زیادی در این فضا وجود دارند که می‌توانند، حس خوب تجربه‌ی یک عنوان جدید را به شما القا کنند.

با همسر و فرزندتان بازی کنید

با کودکانتان بازی کنید، آنها این روند را دوست خواهند داشت.

بازی‌های ویدئوی یعنی سرگرمی و این خصوصیت، یک عضو جدا نشدنی از زندگی تمام ما انسان‌ها است. کودکان نسل جدید کاملا با بازی‌های ویدئویی آشنا هستند و همیشه دوست دارند والدینشان با آنها هم بازی شوند. شاید خرید نینتندو سوییچ دوباره در این مقاله توصیه بشود ولی الزامی نیست. با خرید کنسول‌های دیگر و به همراه، کنترلر اضافه از بازی کردن کنار همسر یا فرزندتان لذت ببرید.

خود را عذاب ندهید

زندگی همیشه سخت است و هر روز مشکلاتی کوچک و بزرگی در محل کار یا خانواده برای همه‌‌ی ما به وجود می‎‌آید و گاها فراموش کردن بعضی از آنها غیر ممکن است. هر انسانی نیاز به سرگرم شدن دارد تا دغدغه‌های روزانه‌اش را فراموش کند. پس زیاد به خودتان سخت نگیرید، با بازی کردن عنوان‌های مورد علاقه، خستگی شما رفع خواهد شد. گاها از محل کار خود مرخصی بگیرید تا بتوانید کمی به خودتان برسید. حتی اگر روزانه 30 دقیقه برای بازی کردن وقت دارید، پس از آن استفاده کنید و نهایت لذت را ببرید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا