دیکاپریو و دنیرو در اثر بعدی مارتین اسکورسیزی همبازی خواهند بود

اسکورسیزی و باز هم یک فیلم جنایی

اثر بعدی مارتین اسکورسیزی

لئوناردو دیکاپریو در جریان مراسم Screen Actors Guild Awards تایید کرد در اثر بعدی مارتین اسکورسیزی با رابرت دنیرو همبازی خواهد بود.

اواخر اکتبر سال گذشته‌ی میلادی بود که اعلام شد مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) با همکاری لئوناردو دیکاپریو (Leonardo DiCaprio) فیلم سینمایی Killers of the Flower Moon را بر اساس رمانی به همین نام می‌سازد. از آن زمان تاکنون، شایعه‌های مختلفی در فضای منتشر شدند که ادعا می‌کردند رابرت دنیرو هم در این پروژه حضور خواهد داشت؛ شایعه‌هایی که به‌طور رسمی تایید شده‌اند.

چندی پیش، بیست‌وششمین مراسم Screen Actors Guild Awards برگزار شد که در جریان آن، لئوناردو دیکاپریو جایزه‌ی یک عمر دستاورد هنری را به رابرت دنیرو اهدا کرد. دیکاپریو همچنین در جریان این مراسم سالانه شایعه‌ها را تایید و اعلام کرد دنیرو هم در اقتباس سینمایی Killers of the Flower Moon حضور خواهد داشت. دیکاپریو و دنیرو پیش از این در فیلم کوتاه The Audition همبازی شده‌ بودند اما این پروژه اولین همکاری آن دو برای ساخت یک فیلم سینمایی بلند محسوب می‌شود. نکته‌ی جالب اینجا است که مارتین اسکورسیزی The Audition را کارگردانی کرده بود.

نخستین همکاری لئوناردو دیکاپریو و مارتین اسکورسیزی به فیلم Gangs of New York محصول سال ۲۰۰۲ بازمی‌گردد. این دو سپس در ساخت‌ فیلم‌های The Aviator ،The Departed و Shutter Island با یکدیگر همکاری داشتند. آخرین پروژه‌ی مشترک دیکاپریو و اسکورسیزی هم فیلمی تحت عنوان The Wolf of Wall Street بود که در سال ۲۰۱۳ اکران شد و به‌واسطه‌ی کارگردانی و طنز عالی‌اش مورد توجه‌ی طرفداران و اصحاب رسانه قرار گرفت. این فیلم بیوگرافی و کمدی نامزد دریافت پنج جایزه‌ی اسکار شد. همچنین توانست به فروشی معادل ۳۹۲ میلیون دلار در سراسر جهان دست یابد تا پرفروش‌ترین فیلم ساخته شده توسط اسکورسیزی لقب بگیرد.

اقتباس سینمایی Killers of the Flower Moon دهمین همکاری رابرت دنیرو و مارتین اسکورسیزی خواهد بود. این دو برای اولین بار در فیلم Mean Streets محصول سال ۱۹۷۳ روی یک پروژه کار کردند. پس از آن، دنیرو به پای ثابت اکثر فیلم‌های سینمایی اسکورسیزی تبدیل شد. محصولات مشترک این دو شامل Taxi Driver ،New York, New York ،Raging Bull The King of Comedy ،Goodfellas ،Cape Fear و Casino می‌شود. آخرین همکاری دنیرو و اسکورسیزی، فیلم The Irishman بود که در ابتدا به‌صورت محدود در سینماها اکران شد و پس از آن روی پلتفرم استریم نتفلیکس قرار گرفت. این فیلم جنایی در نود و دومین دوره مراسم اسکار در ۱۰ رشته‌ی مختلف نامزد دریافت جایزه شده‌ است.

رمان Killers of the Flower Moon در دهه‌ی ۲۰ میلادی جریان داشته و درباره‌ی مردم قبیله‌ی اوسیج است که در زمین‌های آن‌ها ذخایر نفت کشف شد. پس از این اتفاق، اعضای قبیله یکی یکی به قتل رسیدند. با افزایش تعداد قتل‌ها، پرونده به اداره تحقیقات فدرال یا اف‌بی‌آی سپرده می‌شود تا پرده از راز این جنایت وحشتناک بردارد. با توجه به اطلاعات موجود، رابرت دنیرو در نقش ویلیام هیل (محکوم اصلی پرونده‌) و لئوناردو دیکاپریو هم در نقش ارنست بورکهارت (یکی از اعضای خانواده‌ی هیل) ظاهر خواهد شد. در حال حاضر مشخص نیست چه کسی به‌عنوان تام وایت (افسر اداره تحقیقات فدرال) جلوی دوربین ظاهر می‌شود.

در پایان، لازم به ذکر است که اثر بعدی مارتین اسکورسیزی برای اکران در سال ۲۰۲۱ میلادی برنامه‌ریزی شده است. فیلمنامه‌ی این فیلم سینمایی حاصل همکاری اسکورسیزی و اریک راث (Eric Roth) خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا