لنوو می‌خواهد ۸۰٪ محصولاتش تا سال ۲۰۲۵ قابل تعمیر باشند

لنوو تعمیر

لنوو در راستای قانون تعمیرپذیری محصولات توسط کاربر، اعلام کرده تا سال ۲۰۲۵ می‌خواهد۸۰٪ از محصولات خود را قابل تعمیر توسط کاربران طراحی کند.

لنوو یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی هوشمند در جهان است که به صورت رسمی، پیروی خود از قانون حق تعمیر را اعلام کرده است. در جریان سخنرانی اخیر در Canalys EMEA Forum 2023، لوکا روسی، معاون ارشد و رئیس گروه دستگاه‌های هوشمند در لنوو، اعلام کرد که بیش از ۸۰٪ از دستگاه های آن‌ها تا سال ۲۰۲۵ قابل تعمیر خواهند بود.

علاوه بر این‌ها، ۴ قطعه از ۵ قطعه‌ی اصلی توسط کاربر قابل تعمیر خواهند بود تا بدین ترتیب تأثیر لنوو روی محیط زیست به حداقل برسد. روسی همچنین مدعی شده قطعاتی نظیر باتری و SSD دیگر نمی‌توانند با توجه به قانون جدید، روی مدار لحیم‌کاری شوند و در نتیجه امکان تعویض ساده‌ی آن‌ها وجود خواهد داشت.

البته اگرچه اقدامی که لنوو انجام داده واقعا عالی است ولی با این حال هنوز جا برای بهتر شدن وجود دارد. اگرچه شاید این کار سود خیلی زیادی برای شرکت‌ها نداشته باشد، اما داشتن خطوط تولیدی که چنین خدماتی را به کاربران ارائه کنند، بدون شک عمر بسیاری از دستگاه‌ها را افزایش داده و منجر به کاهش زباله‌های الکترونیکی می‌شود. لنوو همچنین از جریان درآمد اضافی ایجاد شده توسط فروش قطعات جایگزین خود سود خوبی کسب خواهد کرد. در نتیجه نمی‌توان چنین اقدامی را خیلی بدون سود در نظر گرفت.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط نشریه‌ی The Right، اکثر سازندگان قطعات مربوط به کامپیوتر با انتخاب خود وارد جریان تعمیرپذیری نمی‌شوند. اما اتفاقی که در حال رخ دادن است این است که جریان تعمیرپذیری در حال افزایش پیدا کردن است و شرکت‌هایی مانند لنوو تصمیم درستی گرفته‌اند که پیش از این که توسط تنظیم‌کننده‌ها مجبور به انجام این کار شوند، به انتخاب خودشان وارد این عرصه می‌شوند.

روسی می‌گوید از اینکه از فرصت‌های پیش آمده در راستای کمک به وضعیت محیط زیست استفاده کنند، نگرانی ندارد و ابراز امیدواری کرد که وضعیت بهتر هم خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا