خشونت شدید، خون و الفاظ رکیک در رده‌بندی سنی The Last of Us Part 2

ورود کودکان ممنوع

رده‌بندی سنی The Last of Us Part 2

به تازگی جزئیاتی از رده‌بندی سنی The Last of Us Part 2 در سازمان ESRB منتشر شده که مطابق انتظار نشان می‌دهد این بازی مختص بزرگسالان است.

ناتی داگ همواره در محافظه‌کاری افراطی برای جلوگیری از درز اطلاعات بازی‌های جدیدش شهره بوده است. قسمت دوم مجموعه The Last of Us هم از این قاعده مستثنی نیست. از زمان معرفی این عنوان در ماه دسامبر ۲۰۱۶ میلادی، اطلاعات چندانی از چگونگی آن در دست نداریم و تاکنون صرفا به تریلر منتشرشده و تاریخ انتشار آن در سال پیش‌رو بسنده کرده‌ایم. حال به تازگی نتیجه ارزیابی محتوای The Last of Us Part 2 توسط سازمان رده‌بندی ESRB در وب‌سایت رسمی بازی منتشر شده که مطابق انتظار نشان می‌دهد این بازی اصلا برای کودکان و نوجوانان مناسب نیست.

ESRB رده‌بندی سنی The Last of Us Part 2 را M در نظر گرفته که یعنی این بازی برای بازیکنان ۱۷ سال به بالا مناسب است. وجود این موارد در بازی باعث شده چنین رده‌ای به آن داده شود: خون، خشونت شدید، برهنگی، الفاظ رکیک و استعمال مواد مخدر. با این تفاسیر، مشخص است که این اثر نسبت به قسمت قبلی، کمی خشن‌تر باشد.

The Last of Us Part 2 ابتدا قرار بود دوم اسفند زمستان جاری منتشر شود اما چندی پیش بود که نیل دراکمن، کارگردان بازی، در بلاگ پلی‌استیشن اعلام کرد که او و تیمش نمی‌خواهند به دلیل کمبود وقت از کیفیت بازی بکاهند و در نتیجه تاریخ انتشار بازی را به ۹ خرداد سال آینده موکول می‌کنند. این بازی در تاریخ مذکور برای پلی‌استیشن 4 عرضه خواهد تا سونی یکی بزرگ‌ترین عناوین انحصاری‌اش را برای اواخر عمر کنسول پرفروش نسل هشتمی‌اش نگه داشته باشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا