#مهسا_امینی

بازی بعدی هیدئو کوجیما، مرز بین بازی و فیلم را از بین می‌برد؟

شکسته شدن مرز میان مدیوم‌ها!

هیدئو کوجیما

آقای هیدئو کوجیما، بازی‌سازی که قطعا او را می‌شناسید، گفته که بازی بعدی Kojima Productions مرز میان مدیوم‌های مختلف را بسیار کم‌رنگ می‌کند.

آقای هیدئو کوجیما به مناسبت سال نوی میلادی، با مجله‌ی ژاپنی Famitsu مصاحبه‌ای انجام داده است. در این مصاحبه‌، از کوجیما در مورد پروژه‌ی بعدی Kojima Productions سوال شدو او گفت که پروژه‌ی بعدی قرار است مرز میان مدیوم‌ها (بازی، فیلم و…) را بسیار کم‌رنگ کند و صنعت بازی نیز در حال حاضر کم کم به همین سمت می‌رود.

هیدئو کوجیما گفته که:

عنوان بعدی ما یک عنوان بزرگ و همچنین یک چالش جدید است! با کم‌رنگ شدن مرز‌های میان مدیوم‌های مختلف، ما هم دنبال این هستیم که به مدیوم‌های دیگر ورود کنیم.

قطعا بر هیچ شخصی پوشیده نیست که هیدئو کوجیما عاشق فیلم‌‌های سینمایی است و دوست دارد که روزی فیلم خود را بسازد، پس قطعا این خبر به منزله‌ای این است که بازی بعدی کوجیما قطعا رد پای بیشتری از مدیوم سینما را در خود خواهد دید. ممکن است پروژه‌ی بعدی او در واقع یک بازی ترسناک باشد، یا مثل بازی Death Stranding یک بازی با گیم‌پلی و حال و هوای نامتعارف نسبت به بازی‌های دیگر صنعت ویدئوگیم به حساب بیاید. فعلا هیچ چیزی مشخص نیست و امیدواریم که زودتر بدانیم که کوجیما در حال حاضر روی کدام بازی کار می‌کند.

آخرین ساخته‌ی هیدئو کوجیما، نسخه‌ی Director’s Cut بازی Death Stranding است. همچنین شایعاتی در مورد نسخه‌ی دوم بازی Death Stranding نیز به گوش می‌رسد و فعلا باید صبر کنیم تا اخبار رسمی منتشر شوند.

نظر شما در مورد رویکرد هیدئو کوجیما در مورد بازی‌سازی چیست؟ فکر می‌کنید قرار دادن المان‌های زیادی از سینما و کات‌سین‌های طولانی در بازی‌ها، حوصله‌سربر هستند یا باعث می‌شوند بازیکنان بیشتر و بیشتر در عمق بازی فرو روند و عاشق داستان بازی شوند؟ خوشحال می‌شویم که نظر خودتان را با ما درمیان بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا