فایگی از پایداری همکاری سونی و استودیو مارول می‌گوید | اسپایدرمن در MCU می‌ماند؟

دیگر اتفاق ۲۰۱۹ تکرار نمی‌شود!

همکاری سونی و استودیو مارول

مدیر استودیو مارول، کوین فایگی (Kevin Feige)، اخیرا در مصاحبه‌های خود اعلام کرده که ظاهرا همکاری سونی و استودیو مارول به حالت پایدار رسیده و تا مدتی طولانی ادامه خواهد داشت. اما برنامه این دو استودیو برای مرد عنکبوتی و جهان آن بعد از No Way Home چیست؟

مرد عنکبوتی یکی از محبوب‌ترین ابرقهرمانانی است که وقتی استن لی ایده خلق او را به مدیران مارول داده بود، با آن مخالفت شد! اما درست بعد از وقتی که نیاز به یک ابرقهرمان تازه و جوان برای این دنیای کمیک بوکی احساس شد، پیتر پارکر (Peter Parker) روی کار آمد تا شهر نیویورک را امن نگه دارد. از آن پس نیز داستان تبدیل شدن یک نوجوان ساده به کسی که قدرت‌های یک عنکبوت را دارد، در میان کاربران به شدت محبوب شده و حدودا چند دهه بعد اولین فیلم سینمایی از آن ساخته شد تا طرفداران از سر تا سر جهان با این شخصیت بی‌نظیر و داستان جذاب زندگی آن آشنا شوند.

با این وجود در دنیای سینمایی، مرد عنکبوتی سه دوره متفاوت را تجربه کرد که یکی سه‌گانه اصلی با بازی توبی مگوایر (Tobey Maguire) و دیگری دو فیلم The Amazing Spider-Man با بازی اندرو گارفیلد بود. با این وجود این دو مجموعه به کلی جدای از دنیای سینمایی مارول و دیگر ابرقهرمانان آن ساخته شدند و در واقع هنگام ساخت برخی از آن‌ها، هنوز چیزی به اسم دنیای سینمایی مارول به وجود نیامده بود! اما پس از پایان داستانی که اندرو گارفیلد از دید یک پیتر پارکر شگفت‌انگیز برای ما به نمایش گذاشت، اینبار نوبت به استودیو مارول رسید تا با قرض گرفتن این شخصیت خاص از سونی، یک داستان جالب درباره آن را در کنار دیگر ابرقهرمانان مارول روایت کند.

رابطه پیتر پارکر با تونی استارک، شاید یکی از بهترین و مهم‌ترین دستاوردهایی بود که همکاری سونی و استودیو مارول به همراه داشت، اما هرگز نمی‌توان نادیده گرفت که بدون این همکاری و تلاش‌های سازندگان در استودیو مارول، شاید هیچ‌وقت فکرش را نمی‌کردیم که پیتر پارکر را از میولنیر (Mijolnir) آویزان ببینیم که شش سنگ ابدیت را به همراه خود می‌برد! این در حالی بود که در سال ۲۰۱۹، برای مدتی کوتاه همه چیز درباره حضور مرد عنکبوتی در MCU بهم ریخت و قرارداد سونی و استودیو مارول لغو شد! این اتفاق به شدت طرفداران، رسانه‌ها و داستانی که پایه‌بندی بی‌نظیری برای آن انجام شده بود را تحت تاثیر قرار داد و ممکن بود به افت کیفیت کارهای هر دو استودیو و همچنین دلسرد شدن طرفداران منجر شود.

با این وجود، امروزه می‌بینیم که ظاهرا دیزنی و سونی روابط خوبی دارند و حتی انواع و اقسام کراس اور بین دنیای سینمایی خود را در نظر داشته و استارت کار را هم با فیلم Venom 2 زده‌اند! در حالی که کوین فایگی، در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده که همکاری سونی و استودیو مارول بسیار پیش‌تر از اکران فیلم Avengers: Infinity War کنسل شده بود و ظاهرا برنامه‌های دیگری برای جدا شدن مرد عنکبوتی در نظر سازندگان بوده است. در واقع واکنش طرفداران باعث شد تا این اتفاق هیچ‌وقت رخ ندهد، اما خبر خوب این است که فایگی می‌گوید «چنین موردی هرگز تکرار نخواهد شد!».

من داشتم خودم را آماده می‌کردم تا از این موضوع جدا شوم. به این کار علاقه‌ای نداشتم، اما به هر حال اتفافی بود که افتاده، تا اینکه بالاخره اوضاع درست شد و همه چیز به روال عادی بازگشت. من فکر نمی‌کنم که دیگر هرگز توقع چنین اتفاقی را داشته باشیم یا اینکه به وسیله آن طرفداران را آزرده‌خاطر کنیم.

فایگی می‌گوید که او خود را به نحوی برای این اتفاق احتمالی و اینکه یک روز همکاری سونی و استودیو مارول به پایان می‌رسد وجود دارد. همچنین تام هالند (Tom Holland)، بازیگر نقش پیتر پارکر در MCU نیز در این مصاحبه اظهار کرده بود که برخلاف چیزی که طرفداران فکرش را می‌کنند، او نیز با مدیران دو شرکت صحبت کرده و تلاش می‌کرد تا آن‌ها را برای صرف نظر از این جدایی قانع کند.

از نظر موضوع مالی و مسائل مربوط به آن، بله من هیچ‌کاره بودم. اما درباره این قرارداد و کنسل شدن آن من تنها سعی کردم که به مدیران هر دو استودیو نشان بدهم که چقدر به بازی کردن این نقش علاقه دارم. من به آن‌ها گفتم که ببینید اگر جهانی وجود دارد که در آن شما مشکلات خود را حل کرده بودید، همه چیز بهتر می‌شد؛ هم برای من، هم برای طرفداران و حتی برای خود این کاراکتر. پس اگر می‌توانید مشکل را حل کنید، آن را حل کنید!

به هر حال هم‌اکنون همه چیز برای طرفداران و همچنین استودیوهای سازنده فوق‌العاده است، چراکه کاربران نه‌تنها به یک مولتی‌ورس عجیب ایجاد شده علاقه دارند، بلکه کنار هم آمدن سه اسپایدرمن و مبارزه با تمامی ابرشرورهای گذشته و حال سری‌های Spider-Man می‌تواند حتی در فروش با Avengers: Endgame رقابت کند!

همچنین با این حساب، ظاهرا برنامه‌های این دو استودیو برای پیتر پارکر یا شاید باید بگوییم پیتر پارکرهای جهان موازی بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکرش را می‌کردیم! به نحوی که No Way Home صرفا شروع کار بوده و احتمالا ادامه ماجراجویی اسپایدرمن توسط سونی روایت شده و با همکاری استودیو مارول همراه خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا