اقتباس سینمایی BRZRKR بر اساس کمیک بوک‌های کیانو ریوز ساخته می‌شود

یک انیمیشن سریالی هم در دست ساخت است

اقتباس سینمایی BRZRKR بر اساس کمیک بوک‌های کیانو ریوز ساخته می‌شود سورنا رضایی ۰ ۰۳ فروردین ۱۴۰۰
اقتباس سینمایی BRZRKR

وب سایت The Hollywood Reporter به واسطه‌ی یک گزارش اختصاصی از ساخت اقتباس سینمایی BRZRKR بر اساس کمیک بوک‌های کیانو ریوز خبر داد.

کیانو ریوز (Keanu Reeves) از چهره‌های محبوب هالیوود به شمار می‌رود. او در حالی که در آستانه‌ی فراموشی قرار داشت، در John Wick محصول سال ۲۰۱۴ میلادی نقش‌آفرینی کرد و به واسطه‌ی آن، خودش را به مرکز توجه‌ها بازگرداند. ریوز که بار دیگر به چهره‌ای پرکار تبدیل شده، چندی پیش از همکاری با مت کیندت (Matt Kindt)، ران گارنی (Ron Garney) و استودیوی بووم برای خلق و انتشار کمیک بوکی به نام BRZRKR خبر داد. این اثر حول یک جنگجوی فناناپذیر به نام برزکر می‌چرخد که قرن‌ها از به دنیا آمدنش می‌گذرد و در طول این دوران، جنگ‌های پرشماری را پشت سر گذاشته است.

طبق گزارشی که The Hollywood Reporter منتشر کرده، نتفلیکس قصد دارد سریال انیمیشنی و اقتباس سینمایی BRZRKR را بسازد. غول استریم امتیاز ساخت اقتباس را از استودیوی بووم خریداری کرده و قصد دارد در هر دو پروژه با کیانور ریوز همکاری کند. او نه تنها نقش شخصیت اصلی را بر عهده دارد، بلکه به عنوان تهیه‌کننده روی روند ساخت نظارت خواهد داشت. از دیگر تهیه‌کننده‌های این دو پروژه می‌توان راس ریچی (Ross Richie)، استیون کریستی (Stephen Christy) و استیون همل (Stephen Hamel) را نام برد. با توجه به خلاصه‌ی داستانی که از سوی نتفلکس منتشر شده، فیلم لایو اکشن روی جنگجویی نامیرا تمرکز دارد که بیش از ۸۰ هزار سال مشغول شرکت در جنگ‌های مختلف بوده و تنها با با نام بی (B) شناخته می‌شود.

پروتاگونیست اقتباس سینمایی BRZRKR نیمه خدا و نیمه انسان بوده و به واسطه‌ی یک نفرین، محکوم به انجام اقدامات خشونت‌آمیز شده است؛ اقداماتی که طی قرن‌های گذشته روی سلامت روانش تاثیر منفی گذاشته‌اند. پس از قرن‌ها زندگی بی‌هدف و سرگردانی در زمین، بی سرانجام جایگاهی برای خود یافته است. او به خدمت دولت ایالات متحده‌ی آمریکا درآمده و عملیات‌های بسیار خشونت‌آمیز و خطرناکی که از پس انسان‌های عادی برنمی‌آید را انجام می‌دهد. در مقابل، دولت تضمین داده شخصیت اصلی داستان را به تنها خواسته‌اش برساند: درک ماهیت واقعی‌اش و اینکه چگونه به زندگی خود پایان دهد.

اقتباس سینمایی BRZRKR بر اساس کمیک بوک‌ها ساخته می‌شود که ۱۲ قسمت داشته و قسمت اول آن اوایل ماه جاری میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. طبق اعلام استودیوی بومو، قسمت اول کمیک بوک تا به اینجای کار بیش از ۶۱۵ هزار نسخه فروش داشته که رقم بالایی برای ناشری مستقل و نه چندان بزرگ به شمار می‌رود. انیمیشن سریالی هم به المان‌های مختلف داستان فیلم پرداخته و آن‌ها را گسترش خواهد شد. نتفلیکس در بیانیه‌ی مطبوعاتی خود وارد جزئیات نشد و نگفت سریال دقیقا حول محور چه موضوعی می‌چرخد. در ضمن، کیانو ریوز وظیفه‌ی صداپیشگی بی را بر عهده خواهد داشت.

نتفلیکس طی سال‌های اخیر تمرکز خود را روی تبدیل آثار به فرنچایز قرار داده است؛ برای مثال، می‌توان Army of the Dead اثر زک اسنایدر (Zack Snyder) را نام برد که انیمه‌ی سریالی Army of the Dead: Lost Vegas و فیلم سینمایی Army of the Dead: The Prequel بر اساس آن ساخته می‌شوند. دیگر مثال، سریال The Witcher است که در آینده دو پیش درآمد در قالب‌های سریال و فیلم سینمایی دریافت خواهد کرد.

در انتها، لازم به ذکر است زمان انتشار سریال انیمیشنی و اقتباس سینمایی BRZRKR مشخص نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا