1%
  • 0/10

لیگ عدالت زک اسنایدر چقدر در جذب مخاطبان جدید برای HBO Max موفق بوده است؟

آمارها چندان نویدبخش نیستند

لیگ عدالت زک اسنایدر چقدر در جذب مخاطبان جدید برای HBO Max موفق بوده است؟ ۰ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ کپی لینک
لیگ عدالت زک اسنایدر

طبق گزارشی که وب سایت CNBC با محوریت HBO Max کار کرده، لیگ عدالت زک اسنایدر در جذاب مخاطب جدید برای این سرویس چندان موفق نبود.

پس از اینکه Justice League در سال ۲۰۱۷ میلادی اکران شد و نقدهای ضعیفی را دریافت کرد، گروهی از طرفداران آثار دی‌سی یک کمپین راه‌اندازی کردند. طرفداران قصد داشتند صدایشان را به گوش مدیران وارنر رسانده و آن‌ها را به انتشار نسخه مد نظر زک اسنایدر (Zack Snyder) متقاعد کنند؛ فردی که این پروژه را جلوی دوربین برده بود اما حین به پایان رساندن فاز پس‌تولید مجبور شد تیم را ترک کند؛ زیرا دخترش خودکشی کرده بود. بد نیست بدانید اثری که راهی سینماها شده بود، دستپخت جاس ویدون (Joss Whedon) به شمار می‌رود.

تلاش‌های چند ساله طرفداران در فضای مجازی و دنیای واقعی نتیجه داد و وارنر تصمیم گرفت با همکاری HBO Max نسخه اصلی Justice League را منتشر کند. با این حال، مدیران وارنر و دی‌سی فیلمز در مصاحبه‌های خود تاکید کردند لیگ عدالت زک اسنایدر تاثیری روی فیلم‌های آینده DC Extended Universe نگذاشته و هیچ گونه دنباله‌ای دریافت نخواهد کرد. علی‌رغم به زبان آوردن چنین جملاتی، کاربران امیدوار بودند اسنایدر کات بتواند با رقم زدن یک موفقیت تجاری بزرگ برای سازنده و ناشر خود، نظر مدیران را تغییر دهد.

وب سایت CNBC چندی پیش گزارشی منتشر کرد و در آن به رشد وب سایت کاربران داخلی HBO Max در سه ماهه نخست سال جاری میلادی پرداخت؛ همان بازه زمانی‌ای که لیگ عدالت زک اسنایدر در آن منتشر شد. با توجه به متن، در بازه زمانی ابتدای ژانویه الی انتهای مارس تنها ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار کاربر جدید اضافه شدند تا تعداد کاربران داخلی HBO Max به رقم ۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برسد؛ افزایشی که با در نظر گرفتن هایپ موجود پیرامون اثر چندان قابل‌توجه نبوده است. در ضمن، مدیران سرویس استریم پیش‌بینی کرده‌اند تعداد مشترکان داخلی تا سال ۲۰۲۵ میلادی به بازه ۱۲۰ الی ۱۵۰ میلیون نفر برسد.

اگرچه رشد مشترکان داخلی HBO Max در سه ماه آغازین سال ۲۰۲۱ چندان قابل‌توجه نیست، نباید از یک نکته مهم غافل شد. احتمال می‌رود تعدادی از کاربرانی که قصد تماشای لیگ عدالت زک اسنایدر را داشتند، قبل از بازه زمانی مزبور اشتراک را تهیه کرده باشند. به خصوص اینکه انتشار فیلم در سال ۲۰۲۰ میلادی تایید شده بود.

در انتها، لازم به ذکر است برای مطالعه نقد Justice League می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments