میزان فروش Jumanji: The Next Level در هفته‌ی اول فراتر از انتظارات بود

سلطنت Frozen 2 بر باکس‌ آفیس به‌ پایان رسید

میزان فروش Jumanji: The Next Level

در حالی که انتظار می‌رفت میزان فروش Jumanji: The Next Level در اولین هفته‌ی اکران ۳۵ میلیون دلار باشد، این فیلم توانست رقم بسیار بالاتری را به ثبت برساند.

با توجه به جدیدترین گزارشی که از باکس‌ آفیس آمریکای شمالی منتشر شده، فیلم Jumanji: The Next Level فراتر از انتظارات ظاهر شد و توانست با ثبت فروش ۶۰ میلیون ۱۰۰ هزار دلاری، در رتبه‌ی اول قرار گیرد. اگرچه این اثر کمدی و ماجراجویی در لیست انتظار بسیاری از علاقه‌مندان به سینما بود و بازیگرانی شناخته‌شده‌ای از جمله دواین جانسون (Dwayne Johnson) و جک بلک (Jack Black) در آن نقش‌آفرینی کرده بودند اما استودیوی سازنده فروش ۳۵ میلیون دلاری را پیش‌بینی کرده بود.

دو سال از اکران قسمت اول این فیلم، یعنی Jumanji: Welcome to the Jungle می‌گذرد. احتمالا همین موضوع هم باعث شده تا اشتیاق طرفداران این سری قدیمی برای تماشای قسمت جدید تا این حد زیاد باشد. با این حال، به نظر نمی‌رسد میزان فروش Jumanji: The Next Level در هفته‌های آتی هم به همین منوال باشد؛ زیرا از هفته‌ی آینده شاهد اکران Star Wars: The Rise of Skywalker خواهیم بود که بدون شک برای چند هفته‌ای در صد جدول پرفروش‌ترین‌ها خواهد ماند.

در آنسوی ماجرا، جدیدترین ساخته‌ی کلینت ایستوود (Clint Eastwood) با نام Richard Jewell قرار می‌گیرد که ضعیف‌تر از انتظارات عمل کرد. این فیلم تنها ۵ میلیون دلار فروش داشت و رتبه‌ای بهتر از چهارمی به‌دست نیاورد، در حالی که کارشناسان فروشی دو برابر این رقم را پیش‌بینی کرده بودند. جدیدترین ساخته‌ی ایستوود درباره‌ی یک نگهبان امنیتی بی‌گناه است که در جریان بمب‌گذاری در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا جان انسان‌های زیادی را نجات داد اما نهایتا به انجام این بمب‌گذاری متهم شد.

انیمیشن سینمایی Frozen 2 پس از سه هفته‌ صدرنشینی بالاخره رتبه‌ی نخست را از دست داد. جدیدترین ساخته‌ی دیزنی ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار در هفته‌ی گذشته فروش داشت و رتبه‌ی دوم را از خود کرد. این اثر خانوادگی و موزیکال که بازخوردهای بسیاری مثبتی را از سوی طرفداران و منتقدان دریافت کرد، با فروشی که هفته‌ی گذشته به‌دست آورد، به جمع یک میلیاردی‌ها پیوست. ثبت چنین رکوردی برای دنباله‌ی Frozen حدودا یک ماه به‌ طول انجامید.

رتبه‌ی سوم باکس آفیس به فیلم Knives Out رسید. جدیدترین ساخته‌ی ریان جانسون (Rian Johnson) توانست در طول هفته‌ی گذشته ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروش داشته باشد. این اثر معمایی و کمدی بازیگران شناخته‌شده‌ای دارد که برای مثال می‌توان به دنیل کریگ (Daniel Craig)، کریس ایوانز (Chris Evans)، مایکل شنون (Michael Shannon) اشاره کرد. با فروش هفته‌ی گذشته، فروش کلی این اثر به رقم ۱۶۶ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار رسید.

بازسازی Black Christmas تنها ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار فروش را به ثبت رساند و رتبه‌ای بهتر از پنجمی به‌دست نیاورد. البته چنین عملکردی از سوی جدیدتری ساخته‌ی سوفیا تاکال (Sophia Takal) پیش‌بینی می‌شد؛ زیرا باخوردهای مثبتی را از سوی منتقدین دریافت نکرده بود. فیلم Ford v Ferrari با اختلاف ناچیز در رتبه‌ی ششم قرار گرفت. این فیلم ورزشی و درام ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروش داشت. فروش کلی ساخته‌ی جدید جیمز منگولد (James Mangold) پس از پنج هفته اکران ۱۸۴ میلیون ۶۰۰ هزار دلار است.

فیلم Queen & Slim در رتبه‌ی هفتم دیده می‌شود. این اثر درام که بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد، هفته‌ی گذشته ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار فروش کرد. فیلم A Beautiful Day in the Neighborhood هم که تام هنکس (Tom Hanks) را در لیست بازیگران خود دارد، رتبه‌ی هشتم را به‌دست آورد. این فیلم توانست در هفته‌ی گذشته فروشی ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار دلاری را ثبت کند. دو فیلم Deep Waters و 21 Bridges در رتبه‌های نهم و دهم قرار گرفتند. با توجه به گزارش، این دو فیلم به‌ترتیب ۲ میلیون و ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروش داشته‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا