#مهسا_امینی

آمازون یک مجموعه تلویزیونی از فرنچایز Fallout تولید خواهد کرد

جاناتان نولان سریال تلویزیونی Fallout را تولید خواهد کرد

فرنچایز Fallout

طرفداران سری بازی‌های کامپیوتری Fallout مدت‌ها منتظر یک اقتباس تلویزیونی از فرنچایز Fallout بودند، و اکنون به نظر می‌رسد که زمان تحقق رویای آن‌ها نزدیک است. در حالی که طرفداران باید مدتی بیشتر منتظر بمانند، این مجموعه همچنان به شکل‌گیری و توسعه ادامه می‌دهد. آخرین اخبار از Variety گزارش شد که بنا به برنامه آمازون، گرداننده و کارگردان قسمت اول این اثر، جاناتان نولان، خالق سریال Westworld از HBO خواهد بود. 

اگرچه نولان برای اولین بار به عنوان تهیه کننده اجرایی در کنار لیزا جوی، یکی دیگر از خالقان Westworld، در زمان معرفی سریال در سال 2020 با این پروژه مرتبط شد، اما اخبار روز پنجشنبه اولین خبری است که او مستقیماً با آن ارتباط دارد.

جوی و نولان در بیانیه‌ای که در آن زمان منتشر کردند عنوان نمودند که، فال اوت یکی از بهترین سری بازی های تمام دوران است و ساخت هر فصل از این داستان تخیلی دیوانه وار، برای آن‌ها ساعت‌های بی‌شماری هزینه داشت، زمان و اوقاتی که می‌توانستند با خانواده و دوستان خود سپری کنند. بنابراین آن‌ها بسیار هیجان‌زده هستند که با تاد هاوارد و بقیه دیوانه‌های باهوش در Bethesda شریک شده تا با استودیو آمازون به این جهان عظیم، اعجاب انگیز و از طرفی تاریک و خنده‌دار جان ببخشند. 

ژنو رابرتسون-دورت و گراهام واگنر هدایت این سریال را بر عهده خواهند داشت که هر دو دارای اعتبار ژانر خاص خود هستند. پیش از این رابرتسون-از فیلمنامه‌های Tomb Raider (نسخه ۲۰۱۸ با آلیشیا ویکاندر)، کاپیتان مارول را نوشته و واگنر در برنامه‌های تلویزیونی برجسته، از جمله The Office، Portlandia، و Silicon Valley، اعتبار زیادی دارد.

مانند Arcane، از نتفلیکس که هم توسط سایت استریمینگ و هم Riot Games تولید می‌شود، سریال Fallout نیز توسط استودیو آمازون با استودیوی بازی سازی Bethesda و Bethesda Softworks تولید خواهد شد.

درست مانند بازی‌ها، داستان این سریال در یک جدول زمانی متناوب عنوان می‌شود که در آن جنگ هسته‌ای بین چین و ایالات متحده، جهان را به یک زمین بایر هسته‌ای تبدیل می‌کند. پس از نشستن گرد و غبار، بقایای بشریت پدیدار می‌شود و تمدن‌های جدید شروع به شکل گیری می‌کنند، اغلب با زیبایی شناسی و فناوری عجیب و غریب به سبک دهه 50. اما اطلاعات کمی در مورد نحوه برنامه‌ریزی ساخت این سریال، برای اقتباس از دنیای Fallout وجود دارد. 


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا