درآمد کارگردان فیلم Joker به ۱۰۰ میلیون دلار رسید

رستگاری تاد فیلیپس بعد از موفقیت‌های جوکر

درآمد کارگردان فیلم Joker

درآمد کارگردان فیلم Joker یعنی تاد فیلیپس ۴۹ ساله از قِبل این فیلم اعلام شد. به نظر می‌رسد که موفقیت‌های این اثر در باکس‌آفیس تاثیر مثبت و قابل توجهی در میزان دریافتی این کارگردان آمریکایی داشته است.

به گزارش هالیوود ریپورتر، درآمد کارگردان فیلم Joker حالا به رقم 100 میلیون دلار رسیده و باید چنین دستمزد هنگفتی را مدیون قراردادی باشد که با شرکت برادران وارنر به امضا رسانده است. به گفته‌ی این مرجع، Todd Phillips می‌توانست در همان روزهای ابتدایی اکران فیلم جوکر در سینماهای سراسر دنیا، بخشی از دستمزدش را دریافت کند؛ اما او با فعالسازی بندی در قرارداد خود، تصمیم گرفت تا رسیدن میزان فروش فیلم جوکر به بیش از یک میلیارد دلار صبر کند و همین صبوری، باعث درآمد 100 میلیون دلاری این کارگردان شده است. از طرفی دیگر، مدیریت بی‌نظیر این کارگردان باعث شد تا فیلم جوکر با بودجه‌ای در حدود 55 الی 70 میلیون دلار ساخته شود. فروش یک میلیارد و 36 میلیونی این فیلم در باکس‌آفیس، جوکر را به سودآورترین فیلم DC مبدل کرده و بدون شک تاد فیلیپس نقش کلیدی‌ای در ثبت چنین رکوردی را بازی کرده است.

البته که به نظر می‌رسد، چنین سیاستی پیش از این هم مابین تاد فیلیپس و برادران وارنر به مرحله‌ی انجام رسیده باشد. به گزارش THR، این کارگردان بابت ساخت فیلم Hangover هم قراردادی مشابه را به امضا رسانده بود. این فیلم با بودجه‌ی ۳۵ میلیون دلاری توسعه یافت و رقم قابل توجهی از فروش ۴۶۷ میلیون دلاری این اثر در باکس آفیس، نصیب تاد فیلیپس شد.

درآمد کارگردان فیلم Joker ثابت کرد که برای موفقیت روی صندلی کارگردانی، علاوه بر مهارت در این عرصه، سیاست‌های مدیریتی صحیحی مورد نیاز است و حالا، تاد فیلیپس با به‌کارگیری این دو مهارت، موفق به کسب یک درآمد شگفت‌انگیز از این فیلم شده است.

فیلم جوکر در اولین هفته‌ی ماه اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی در سینماها اکران شد. برخلاف برخی از نقدها، عموم مردم از این اثر و هنرنمایی Jaoquin Phoenix (بازیگر نقش جوکر) استقبال بی‌نظیری کردند و این فیلم را شایسته‌ترین عنوان برای پیروزی در اسکار امسال می‌دانند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا