آیا جانی دپ باز هم لباس جک اسپارو را به تن خواهد کرد؟

ستاره هالیوود تسلیم نمی‌شود

لباس جک اسپارو

جانی دپ تمایلی به تسلیم شدن نداشته و می‌خواهد علی‌رغم قطع همکاری با والت دیزنی همچنان به پوشیدن لباس جک اسپارو ادامه دهد.

والت دیزنی دهه‌ها قبل تصمیم گرفت فیلمی را با الهام از پارک تفریحی خود ساخته و روی پرده نقره‌ای ببرد. این اثر که با نام Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl شناخته می‌شود، پس از پشت سر گذاشتن فراز و نشیب‌های مختلف سرانجام به سالن‌های نمایش آمد و موفق شد ۶۵۴ میلیون دلار فروخته و زمینه‌ساز شکل‌گیری یک فرنچایز جدید شود. عوامل متعددی در موفقیت فیلم نقش داشته‌اند که مهم‌ترینشان جانی دپ (Johnny Depp) بود. او عملکرد فوق‌العاده‌ای در به تصویر کشیدن کاپیتان جک اسپارو داشت و با گذشت حدودا دو دهه، هنوز به واسطه همین نقش در میان مخاطبان عام سینما شناخته می‌شود.

اگرچه بخش عمده موفقیت‌های دزدان دریایی کارائیب به خاطر جانی دپ بوده، والت دیزنی نمی‌خواهد او را برای قسمت ششم بازگرداند. به بیان دقیق‌تر، استودیو آمریکایی تصمیم گرفته قسمت ششم را به صورت یک ریبوت ساخته و از شخصیت‌های کاملا جدیدی برای روایت داستان‌های خود بهره ببرد. البته جری بروک‌هایمر (Jerry Bruckheimer) تهیه‌کننده فرنچایز سعی کرد دیزنی را برای بازگشت دپ و ایفای نقشی کوتاه متقاعد کند اما مدیران مخالفت کرده‌اند؛ موضوعی که چندان به مذاق طرفداران خوش نیامده است.

جانی دپ چندی پیش در جشنواره فیلم سن سباستین حضور یافت تا جایزه دونوستیا را دریافت کند. مطابق انتظار، او مقابل خبرنگاران حاضر شد و در جریان یک کنفرانس، به سوالات مختلف پاسخ داد. دپ در جواب به یکی از پرسش‌ها تاکید کرد از هر فرصتی برای پوشیدن لباس جک اسپارو و خنداندن دیگران بهره خواهد برد، حتی اگر این شانس جشن تولد یک کودک باشد. ستاره هالیوود همچنین گفت هیچ کس نمی‌تواند جلویش را بگیرد:

[برای پوشیدن لباس جک اسپارو و رفتن به مهمانی‌ها] نیازی به اجازه استودیو ندارم. می‌توانم آن را شخصا انجام دهم و هیچ کسی هم نمی‌تواند جلویم را بگیرد. می‌توانم جک اسپارو را داخل یک جعبه گذاشته و با آن سفر کنم. وقتی هم فرصتش فرا رسید، می‌توانم به جایی بروم که لبخندها و خنده‌ها اهمیت دارند.

طبق اطلاعاتی که از ششمین فیلم دزدان دریایی کارائیب منتشر شده، این اثر روی کاراکترهای زن تمرکز داشته و مارگو رابی (Margot Robbie) نقش اصلی آن را ایفا می‌کند؛ بازیگری که با فیلم The Wolf of Wall Street در مرکز توجه‌ها قرار گرفت و سپس با نقش هارلی کوئین در دنیای سینمایی دی‌سی به شهرت بیشتر رسید. در ضمن، وظیفه نوشتن فیلمنامه روی دوش‌های کریستینا هادسون (Christina Hodson) قرار گرفته است. او قبلا روی Bumblebee و Birds of Prey کار کرده بود.

جانی دپ در سال ۲۰۱۵ با امبر هرد (Amber Heard) رسما ازدواج کرد اما رابطه زناشویی‌شان دوام چندانی نداشت. طلاق در میان فعالان مشهور هالیوود اتفاق جدیدی نبوده و بارها رخ داده بود. به همین دلیل، هیچ فردی گمان نمی‌کرد طلاق از هرد باعث شود دپ در سراشیبی سقوط قرار بگیرد.

امبر هرد پس از طلاق پای حرف خود نماند و جانی دپ را در یک مقاله به آزار و اذیت متهم کرد. پس از اینکه در دادگاه ثابت شد حق با هرد بوده، وارنر به همکاری‌اش با بازیگر Charlie and the Chocolate Factory خاتمه داد. دیگر استودیوها هم حالا تمایلی برای مشارکت با او ندارند. البته دپ اخیرا یک قدم دیگر به اثبات دروغگویی همسر سابق خود نزدیک شده است؛ اتفاقی که در صورت اثبات می‌تواند ورق را برگردانده و هرد را در سراشیبی سقوط قرار دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا