جانی دپ از سوی فعالان هالیوود بایکوت شده است!

انتشار Minamata در هاله‌ای از ابهام قرار دارد

انتشار فیلم Minamata

جانی دپ بازیگر و تهیه‌کننده آمریکایی در بخشی از مصاحبه اخیر خود با Sunday Times به عدم انتشار فیلم Minamata پرداخت و آن را به بایکوتش توسط هالیوود مرتبط دانست.

جانی دپ (Johnny Depp) و امبر هرد (Amber Heard) حین فیلمبرداری The Rum Diary با یکدیگر آشنا شده و پس از چند سال رابطه، در سال ۲۰۱۵ میلادی ازدواج کردند. رابطه زناشویی‌شان سرانجام خوبی نداشت و با گذشت مدت کوتاهی با فراز و نشیب‌های فراوان مواجه شد. هرد نه تنها به صورت توافقی از بازیگر فیلم‌های Edward Scissorhands طلاق گرفت، بلکه همسر سابقش را به خشونت خانگی متهم کرد. مطابق انتظار، دپ تمامی اتهامات را رد کرد و مدعی شد هرد قصد داشته به واسطه ازدواج و طلاق، پول هنگفتی را به جیب زده و با قرار دادن خود در مرکز توجه‌ها، در شغلش پیشرفت کند.

جانی دپ و امبر هرد نه تنها بله صورت توافقی از یکدیگر جدا شدند، بلکه توافقنامه‌ای را امضا کردند تا علیه یکدیگر هیچ جمله‌ای را به زبان نیاورند. با این حال، بازیگر فیلم Aquaman در سال ۲۰۱۸ یک مطلب برای The Washington Post نوشت و مدعی شد همسر سابقش او را به صورت فیزیکی اذیت و آزار داد. دپ در پی انتشار چنین مطلبی یک دادخوست تنظیم کرد و خواستار ۵۰ میلیون دلار غرامت شد. او مدعی شده بود انتشار مطالب این چنینی به شهرت و حرفه‌اش آسیب زده است. ماجرا به همینجا ختم نمی‌شود. مجله انگلیسی The Sun در همان سال مطلبی را منتشر و دپ را به آزار فیزیکی همسر سابقش متهم کرد.

جانی دپ در جولای سال ۲۰۲۰ میلادی یک شکایت علیه رسانه The Sun تنظیم کرد اما نوامبر همان سال دادگاه را باخت. قاضی پس از بررسی شواهد و شاهدانی که از سوی متهم معرفی شده بود، به این نتیجه رسید که ادعاها صحیح بوده و بازیگر دزدان دریایی کارائیب در طول رابطه‌اش با امبر هرد حداقل یک بار او را مورد اذیت و آزار فیزیکی قرار داده است. این اتفاق باعث شد وارنر از دپ بخواهد شخصا به همکاری خود خاتمه داده و در قسمت سوم Fantastic Beasts and Where to Find Them حضور نیابد.

بازیگر A Nightmare on Elm Street اخیرا مصاحبه‌ای را با Sunday Times انجام داده است. او بخشی از صحبت‌های خود را به عدم انتشار فیلم Minamata اختصاص داد و آن را با بایکوتش توسط هالیوود ربط داد:

ما در چشمانشان [مردم شهر میناماتا] نگاه کردیم و گفتیم به دنبال سوء استفاده نیستیم و اثری قابل‌احترام خواهیم ساخت. گمان می‌کنم پای حرفمان ایستادیم اما افرادی که بعدا وارد ماجرا شدند هم باید پای حرف‌های خود بایستند.

انتشار فیلم Minamata
فیلم Minamata

جانی دپ در ادامه گفت:

این موضوع [عدم انتشار] روی افرادی که در ساخت Minamata مشارکت داشته یا از تجربه مشابهی برخوردار بوده تاثیرگذار است. برای چه چیزی؟! به خاطر اینکه هالیوود مرا بایکوت کرده است؟

من هم اکنون به سمتی می‌روم که بتوانم پرده از حقایق بردارم.

پس از شکست‌های پیاپی و اتفاقات ناخوشایند، جانی دپ حالا کورسوی امیدی برای اثبات بیگناهی خود دارد. او و کلایش به واسطه منابع خود به این نتیجه رسیده‌اند که امبر هرد به وعده خود عمل نکرده و پول طلاق توافقی را به بیمارستان کودکان لس آنجلس اهدا نکرده است. در صورتی که این ادعا ثابت شود، احتمال تغییر در رای یکی از دادگاه‌ها وجود دارد؛ همان دادگاهی که دپ درخواست ۵۰ میلیون دلار غرامت کرده بود.

فیلم Minamata درباره یک عکاس آمریکایی است که فاجعه میناماتا را به تصویر کشیده و به جهانیان نشان می‌دهد. اثر مزبور اخیرا در بریتانیا روی پرده نقره‌ای رفته اما اکرانش در ایالات متحده آمریکا در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا