کنسول PS5 بازی‌های انحصاری‌ بیشتری را نسبت به نسل‌های پیشین خواهد داشت

جیم رایان از برنامه‌های سونی می‌گوید

کنسول PS5 بازی‌های انحصاری‌ بیشتری را نسبت به نسل‌های پیشین خواهد داشت نریمان هروی ۰ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
بازی‌های انحصاری

آقای جیم رایان، مدیر Sony Interactive Entertainment اظهار کرد که کنسول PS5 میزبان بازی‌های انحصاری ‌بیشتری نسبت به کنسول‌های قبلی سونی خواهد بود.

 

مدیر PlayStation طی مصاحبه‌ای گفته که کمپانی سونی کاملا تمرکز خود را روی خلق بازی‌های فرست-پارتی گذاشته است.

جیم رایان گفته که:

ما به شکل بی سر و صدا ولی پیوسته‌ای، مشغول سرمایه‌گذاری در بازی‌های باکیفیت برای پلی‌استیشن هستیم و مطمئن خواهیم شد که PS5 انحصاری‌های بیشتری را نسبت به تمامی نسل‌های پیشین کنسول‌های سونی داشته باشد. ما اخیرا درگیر ادغام‌ها و تصاحب استودیو‌هایی مثل Insomniac Games در آمریکا شده‌ایم و در آینده نیز از این کار دست نخواهیم کشید.

از انحصاری‌های آینده‌ی SIE می‌توان به بازی‌های Returnal که در ۳۰ آوریل (مصادف با ۱۰ اردیبهشت) عرضه می‌شود و Ratchet & Clank: Rift Apart که قرار است ماه ژوئن عرضه شود، اشاره کرد.

بازی Horizon Forbidden West کمپانی گوریلا گیمز نیز در اواخر ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد و همچنین God of War Ragnarök سانتامونیکا نیز قرار است امسال عرضه گردد.

همچنین ماه فوریه‌ی ۲۰۲۲ نیز باید منتظر Gran Turismo 7 باشیم که به دلیل  شیوع ویروس کرونا، با تاخیر به به رو شده بود و البته، ناتی داگ نیز خبر از ساخت ریمیک نسخه‌ی اول Last Of Us داده است.

سونی به تازگی یکی از استودیوهای فرست-پارتی معروف و قدیمی خود را با نام Sony Japan Studio را به کلی بسته است.

جیم رایان گفته:

ما به بازار ژاپن متعهد خواهیم ماند. برای ما مهم است که از کامیونیتی ویدئوگیم ژاپن حمایت کنیم. ما به ارتقای پیوند خود با توسعه‌دهندگان ژاپنی، ادامه خواهیم داد.

جیم رایان همچنین در مورد کمبود موجودی PS5 در بازار گفته که:

این کمبود موجودی کنسول، به دلایل زیادی رخ داده است. تامین کنسول‌ها در بازار و صد البته توزیع این کنسول‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا، تبدیل به امری بسیار پیچیده شده است و همجنین ما از تامین‌کنندگان درخواست کرده‌ایم تا این روند را هر چه سریع‌تر انجام دهند.

آقای جیم رایان همچنین گفته که سونی علاوه بر انحصاری‌های جدید برای PS5 برنامه‌هایی برای عرضه‌ی بازی‌های زیادی روی پلتفرم پی‌سی دارد.

پس از عرضه‌ی بازی Horizon Zero Dawn Complete Edition برای پی‌سی، قرار است بازی Days Gone در تاریخ ۲۸ اردیبهشت سال جاری (مصادف با ۱۸ می سال ۲۰۲۱ میلادی) برای این پلتفرم، منتشر شود.

نظر شما در مورد انحصاری‌های PS5 چیست؟ آیا فکر می‌کنید که ادعا‌های جیم رایان تبدیل به حقیقت خواهند شد؟ آیا سونی می‌تواند به موفقیت‌های خود ادامه دهد و همچنان در زمینه‌ی انحصاری‌ها، پیشتاز باشد؟ ممنون می‌شویم که نظر خود را با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا