مدیر پلی استیشن نگران آینده سری Call of Duty نیست!

رسوایی جنجالی جیم رایان

آینده سری Call of Duty

بر اساس نامه لو رفته از مدیر پلی استیشن، به نظر می‌رسد که شرکت سونی نگران آینده سری Call of Duty و احتمال حذف آن از روی پلی استیشن نیست!

در حالی که سازمان‌های نظارتی شماری از کشورها با معامله اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت موافق هستند، اما کمیسیون تجارت فدرال آمریکا با طرح یک شکایت، ردموندی‌ها را به دادگاه کشانده است. جلسه رسیدگی به این پرونده چند روزی است که آغاز شده و در پی آن، اطلاعات بسیار مهمی از این قرارداد و همچنین سیاست‌های سونی علنی می‌شود.

در همین راستا، به تازگی یک ایمیل از آقای جیم رایان، مدیر ارشد بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی، در این دادگاه لو رفته که بر اساس آن، گویا رایان از همان ابتدا نگران عرضه انحصاری بازی کالاف دیوتی برای ایکس باکس نبوده؛ چرا که کاملا اطمینان دارد تمام بازی‌های سری Call of Duty در سال‌های آینده برای پلی استیشن عرضه خواهد شد.

ماجرا از این قرار است که آقای جیم رایان در قالب یک ایمیل به مدیر سابق سونی توضیح داده که خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت با هدف انتشار انحصاری عناوین Call of Duty برای ایکس باکس و حذف این سری از روی پلی استیشن صورت نگرفته است؛ چرا که ردموندی‌ها فراتر از این موضوع فکر می‌کنند.

جیم رایان در این ایمیل نوشته است:

این خرید با هدف عرضه انحصاری بازی‌ها صورت نگرفته است. مایکروسافت فراتر از این مسائل فکر می‌کند و پول زیادی برای انجام چنین کارهایی در اختیار دارند. من زمان زیادی را با آقای فیل اسپنسر و بابی کوتیک گذرانده‌ام و به همین خاطر، کاملا اطمینان دارم که بازی‌های کالاف دیوتی تا سال‌های آینده برای پلی استیشن نیز عرضه خواهند شد.. من به طور کلی از این معامله راضی نیستم. ترجیح می‌دهم این اتفاق نیفتد. با این حال، اگر تایید هم شود، مشکلی با آن ندارم.

اظهارات اخیر جیم رایان حسابی جنجال به پا کرده است؛ چراکه او پیش‌تر گفته بود هدف اصلی مایکروسافت از این معامله، تصاحب سری کالاف دیوتی و حذف آن از روی پلی استیشن است تا با این اقدام، جامعه پلی استیشن را به سمت ایکس باکس سوق دهد.

در واقع، مایکروسافت پیش‌تر وعده داده بود که تمام بازی‌های Call of Duty تا ده سال آینده با شرایط یکسان روی ایکس باکس و پلی استیشن عرضه می‌شود. با این وجود، جیم رایان با اشاره به کنسول‌های نسل دهم و آینده مبهم سونی، اعلام کرد که این تعهد چندان کافی نیست.

3 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا