جیم کری تنها به یک شرط دوباره نقش ماسک را بازی خواهد کرد

شرطی که چندان هم سخت نیست

قسمت بعدی The Mask

جیم کری، کمدین مشهور سینمای هالیوود، در مصاحبه‌ی اخیر خود از تنها شرط برای نقش‌آفرینی در قسمت بعدی The Mask صحبت کرد.

وقتی صحبت از بهترین کمدین‌های سال‌های اخیر سینمای هالیوود به میان می‌آید، با نام‌های مختلفی روبرو می‌شویم که جیم کری (Jim Carrey) یکی از آن‌ها است. او در طول این سال‌ها در آثار مختلفی حضور پیدا کرده اما فیلم سینمایی The Mask بدون شک یکی از موفق‌ترین آن‌ها بوده است. این فیلم فانتزی در دهه‌ی ۹۰ میلادی اکران شد و استعداد بالای کری در ایفای نقش‌های کمدی را به رخ همگان کشید. حال، در دورانی که استودیوهای فیلمسازی تمایل شدیدی به ریبوت یا ساخت ادامه‌ی آثار قدیمی پیدا کرده‌اند، این سوال برای برخی طرفداران آثار کمدی به‌وجود آمده که آیا کری تمایلی به نقش‌آفرینی در دنباله‌ی The Mask دارد یا خیر.

جیم کری در حال حاضر در رویدادهای تبلیغاتی حضور می‌یابد که با محوریت Sonic the Hedgehog برگزار می‌شوند. این فیلم از ماه آینده‌ی میلادی اکران می‌شود و کری در آن نقش دکتر اگمن را بر عهده دارد. در جریان یکی از این رویدادهای تبلیغاتی از کری درباره‌ی احتمال حضور در قسمت بعدی The Mask پرسیده شد. این بازیگر ۵۸ ساله هم گفت تنها به یک شرط حاضر به انجام این کار خواهد شد:

فکر نمی‌کنم اگر بحث دنباله‌ مطرح باشد قبول کنم. فیلمی مانند Sonic The Hedgehog به دنباله نیاز دارد؛ زیرا دکتر اگمن در قسمت اول تکامل پیدا نمی‌کند. با این حال، برای قسمت بعدی The Mask همه چیز به فیلمساز بستگی دارد. نمی‌خواهم صرفا یک فیلم ساخته شود. اگر یک فیلمساز رویاپرداز و دیوانه در پروژه باشد، حتما قبول می‌کنم.

کارگردانی قسمت اول The Mask را چاک راسل (Chuck Russell) انجام داد. این فیلم فانتزی به موفقیت بزرگی در باکس آفیس جهانی دست یافت و در مقابل بودجه‌ی ۲۳ میلیون دلاری‌اش، فروشی ۳۵۱ میلیون دلاری را به ثبت رساند. چند سال بعد، قسمت دوم تحت عنوان Son of the Mask در سینماها اکران شد اما به‌هیچ‌وجه نتوانست موفقیت‌های قسمت اول را تکرار کند. بازخوردهای منفی نسبت به کیفیت فیلم به حدی بالا بود که حتی نتوانست بودجه‌ی ساخت را جبران کند. این فیلم کمدی در باکس آفیس جهانی تنها ۵۹ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار فروخت، در حالی که بین ۸۴ الی ۱۰۰ میلیون دلار برای تولید آن هزینه شده بود. لازم به ذکر است که در این فیلم خبری از جیم کری نبود و جیمی کندی (Jamie Kennedy) جایگزین او شده بود.

داستان فیلم The Mask حول محور یک کارمند ساده‌ی بانک با نام استنلی ایپکیس می‌چرخید که به‌طور اتفاقی یک ماسک چوبی پیدا می‌کند. ایپکیس به محض زدن ماسک به فردی عجیب و غریب، جذاب و دارای قدرت‌های ابرانسانی با نام ماسک تبدیل می‌شد. ایپکیس یک شب در حالی که ماسک را به صورت خود زده از بانک دزدی می‌کند. همین مسئله هم باقی اتفاقات را زمینه‌سازی می‌کند. بد نیست بدانید فیلم سینمایی The Mask یک اثر اقتباسی بوده و بر اساس کمیک بوک‌هایی به همین نام ساخته شده است. داگ منکه (Doug Mahnke) و جان آرکیودی ( John Arcudi) خالقان این شخصیت بوده‌اند. در ضمن، کمیک بوکی که فیلم با الهام از آن ساخته شده، اوایل دهه‌ی ۹۰ میلادی منتشر شد.

طی یک سال گذشته شایعه‌‎هایی مبنی بر ریبوت سری ماسک و ساخت قسمت جدید با یک بازیگر زن در نقش اصلی به گوش رسید اما هیچ کدام از آن‌ها به‌طور رسمی از سوی شرکت برادران وارنر تایید نشده‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا