#مهسا_امینی

بازیگر نقش اصلی Aquaman 2 از مصدومیت‌های حین فیلمبرداری می‌گوید

جیسون موموآ فکر می‌کند در حال پیر شدن است

بازیگر نقش اصلی Aquaman 2

جیسون موموآ بازیگر نقش اصلی Aquaman 2 در مصاحبه اخیر خود با الن دجنرس فاش کرد حین فیلمبرداری بارها آسیب دیده است.

جیسون موموآ (Jason Momoa) پس از درخشش در سریال Game of Thrones توانست توجه استودیوهای دیگر را جلب کرده و شرایط را برای ایفای نقش در آثار سینمایی بزرگ مهیا کند. او به دلیل ظاهر و فیزیک مناسب خود برای نقش آرتور کری در فرنچایز DC Extended Universe انتخاب شد که یک نیمه انسان-نیمه آتلانتیسی بوده و می‌تواند با ماهی‌ها ارتباط برقرار کند و با سرعتی بسیار زیاد در آب به حرکت در بیاید. به این موارد باید قدرت بدنی بالا و مهارت در مبارزه‌های تن به تن را اضافه کرد. نسخه لایو اکشن این ابرقهرمان در Batman v Superman: Dawn of Justice معرفی شد و سپس در دو فیلم دیگر از جمله یک فیلم اختصاصی حضور پیدا کرد.

دومین اقتباس سینمایی آکوامن تحت عنوان Aquaman and the Lost Kingdom شناخته شده و با گذشت مدت کوتاهی پس از اکران گسترده Aquaman، در دست ساخت قرار گرفت. جیمز وان (James Wan) بازگشته و بار دیگر روی صندلی کارگردانی نشسته و در کنار پیتر سفرن (Peter Safran) یکی از دو تهیه‌کننده پروژه است. وان پس از اینکه به تیم تولید اضافه شد، با وارنر صحبت کرد تا فاصله نسبت زیادی بین دو فیلم اختصاصی آکوامن بیاندازد. بدین ترتیت، فرصت کافی برای انجام درست کارها وجود داشته باشد. به بیان دیگر، وان را باید مقصر فاصله ۴ ساله‌ای دانست که میان ماجراجویی‌های آرتور کری وجود دارد. در ضمن، قسمت دوم از چندی پیش جلوی دوربین رفته و فاز فیلمبرداری همچنان ادامه دارد.

جیسون موموآ اخیرا مصاحبه‌ای را با الن دجنرس انجام داد و مطابق انتظار، درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد. بازیگر نقش اصلی Aquaman 2 در بخشی از گفتگو فاش ساخت حین فیلمبرداری این اثر چندین بار مجروح شده است. هنرپیشه و تهیه‌کننده آمریکایی در صحبت‌های خود وارد جزئیات نشد و نگفت مصدومیت‌ها چطوری رخ داده‌اند اما به برخی از مصدومیت‌هایش اشاره کرد: فتق (جابجایی اندام‌های درونی بدن مانند روده بزرگ) و دنده ضرب دیده و چند مصدومیت مرتبط با چشم. موموآ تاکید داشت با وجود مصدومیت‌ها، نقش‌آفرینی به عنوان آرتور کری ارزشش را دارد؛ زیرا دومین اقتباس سینمایی آکوامن به فیلمی عالی تبدیل خواهد شد. در ضمن، معتقد است در آستانه پیری قرار دارد.

جیسون موموآ ۴۲ سال سن داشته و طبیعی است که حین انجام بدلکاری‌ها جلوی دوربین با مصدومیت مواجه شود. به خصوص اینکه آثار ابرقهرمانی مانند Aquaman and the Lost Kingdom صحنه‌های اکشن زیادی دارند. انجام بدلکاری در دهه پنجم زندگی شاید در نگاه اول عجیب باشد اما بد نیست بدانید بازیگرانی با سن و سال بیشتر همچنان بدلکاری‌ها را خودشان انجام می‌دهند؛ برای مثال، می‌توان به هریسون فورد (Harrison Ford) اشاره کرد که فاصله چندانی با ۸۰ سالگی نداشته و تعدادی از بدلکاری‌های indiana jones 5 را شخصا انجام می‌دهد. همین مسئله باعث شد طی اتفاقی مصدوم شده و برای مدتی دور از صحنه باشد.

جیسون موموآ، تنها بازیگری نیست که برای ایفای نقش خود در Aquaman 2 بازمی‌گردد. پاتریک ویلسون (Patrick Wilson) بار دیگر به عنوان اورم برادرناتنی آرتور کری جلوی دوربین رفته است. اورم در قسمت اول یک شخصیت منفی بود اما ظاهرا در قسمت دوم تغییر جبهه داده و به متحدی برای آرتور تبدیل می‌شود. به این موارد باید امبر هرد (Amber Heard) و دولف لاندگرن (Dolph Lundgren) را افزود.

جدیدترین محصول مشترک وارنر و دی‌سی فیلمز در تاریخ ۲۵ آذر سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۱۶ دسامبر سال ۲۰۲۲ میلادی) روی پرده نقره‌ای خواهد رفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا