انتشار Morbius هفت ماه به تاخیر افتاده است

سونی پای حرفش ایستاده است

انتشار Morbius

سونی پیکچرز رلیسینگ با ارسال یک بیانیه‌ی مطبوعاتی برای رسانه‌ها از تاخیر هفت ماهه در انتشار Morbius خبر داده است.

پس از اینکه مرد عنکبوتی به شکل موفقیت‌آمیزی به دنیای سینمایی مارول اضافه شد، سونی تصمیم گرفت از امتیازهایی که در اختیار داشته نهایت استفاده را برده و یک دنیای مشترک بسازد. در همین راستا، Venom را در سال ۲۰۱۸ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای برد؛ اثری که علی‌رغم نقدهای منفی منتقدان به فروش ۸۵۶ میلیون دلاری در باکس آفیس جهانی دست یافت تا شرایط را برای ساخت و اکران دیگر پروژه‌های مرتبط فراهم کند. یکی از این پروژه‌ها، Morbius نام داشته و نقش اصلی آن به جرد لتو (Jared Let) سپرده شده است. فیلم مزبور در سال ۲۰۱۹ میلادی جلوی دوربین رفت تا برای اکران در تابستان ۲۰۲۰ آماده شود.

در حالی که مدت زیادی از انتشار نخستین تریلر در فضای مجازی نمی‌گذشت، سونی انتشار Morbius را تا اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی به تاخیر انداخت؛ زیرا شیوع ویروس کرونا به یک بحران جهانی تبدیل شد و سینماها را به تعطیلی کشاند. سامورایی‌ها همچنین Venom: Let There Be Carnage را برای اکران در اواسط ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی کردند. در آن زمان گمان می‌رفت واکسن به‌زودی اختراع شده و شرایط به حالت عادی باز‌گردد اما این اتفاق رخ نداد. اگرچه واکسن‌ها اختراع شده و فازهای اولیه‌ی واکسیناسیون عمومی در حال اجرا است اما در خوشبینانه‌ترین حالت یک سال دیگر با حذف کووید-۱۹ از زندگی بشر فاصله داریم.

سونی پیکچرز رلیسینگ با ارسال یک بیانیه‌ی مطبوعاتی برای رسانه‌ها از تاخیر در انتشار Morbius خبر داده است. جدیدترین ساخته‌ی دنیل اسپینوزا (Daniel Espinosa) قرار بود از ۲۹ اسفند (مصادف با ۱۹ مارس) به سینماها بیاید اما علاقه‌مندان اکنون باید تا ۱۶ مهر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۸ اکتبر) منتظر بمانند. عقب افتادن اکران این فیلم به هیچ وجه غیرمنتظره نبوده است. مسئولان سونی چند ماه پیش اعلام کرده بودند فیلم‌های پرهزینه‌ی خود را در شرایط کرونایی که اکثر سینماها تعطیل بوده و سالن‌های فعال هم با ظرفیت پایین مشغول کار هستند روی پرده‌ی نقره‌ای نخواهند برد. در ضمن، تاخیر هفت ماهه در انتشار بدون شک روی کمپین بازاریابی تاثیر می‌گذارد. به بیان دقیق‌تر، دومین تریلر به این زودی‌ها در دسترس قرار نخواهد گرفت.

داستان روی یک دانشمند به نام مایکل موربیوس تمرکز دارد. او از دوران کودکی به یک بیماری نادر و لاعلاج مبتلا بوده و زمان زیادی برایش باقی نمانده است. از همین رو، تصمیم می‌گیرد روشی خطرناک را برای یافتن درمان آزمایش کند؛ روشی که او را به خون‌آشام تبدیل می‌کند. با رخ دادن این اتفاق و دستیابی به قدرت‌های فرانسانی، موربیوس باید به مقابله با عطش خود برای خون بپردازد؛ زیرا او را به سمت اقدامات خشونت‌آمیز سوق می‌دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا