برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

دانشمندان ژاپنی رکورد سرعت اینترنت را شکستند

تجربه سرعت فوق‌العاده اینترنت به لطف ژاپنی‌ها

دانشمندان ژاپنی رکورد سرعت اینترنت را شکستند ۱ ۲۸ تیر ۱۴۰۰ اخبار فناوری کپی لینک
رکورد سرعت اینترنت

دانشمندان ژاپنی توانستند تا با استفاده از فیبرهای جدید تولید شده رکورد سرعت اینترنت را بشکنند. نکته جالب توجه این است که این دانشمندان در حال کار روی شبکه ارتباطی 6G هستند و در آینده این سرویس را در دسترس کاربران قرار خواهند داد.

در یک دهه گذشته دانشمندان کشورهای مختلف توانستند تا سرعت اینترنت را افزایش دهند و شبکه‌های ارتباطی مختلفی را به وجود بیاورند. بر اساس گزارش‌های جدیدی که به تازگی منتشر شده، دانشمندان ژاپنی با استفاده از فیبرهای نوری جدید رکورد سرعت اینترنت را شکستند و به سرعت ۳۱۹ ترابایت بر ثانیه دست پیدا کردند. با توجه به این موضوع دانشمندان ژاپنی توانستند تا محققان بریتانیایی را شکست دهند؛ زیرا این محققان به سرعت ۱۷۹ ترابایت بر ثانیه دست پیدا کرده بودند.

این دانشمندان خط فیبری را ارتقا دادند و این موضوع بدان معنی است که خط فیبر نوری به جای یک هسته از چهار هسته پشتیبانی می‌کند. این پروژه در آزمایشگاه انجام شد، اما برای اینکه مشکلی برای ارتباط در فاصله‌های دور پیش نیاید محققان از فیبرهای کویلی استفاده کردند. استفاده از این فیبر باعث شد تا داده‌ها در فاصله ۱۸۶۴ مایلی شبیه سازی شوند و بدون از دست دادن کیفیت انتقال پیدا کنند.

مدت زمان بسیار زیادی طول می‌کشد تا دانشمندان بتوانند تا چنین فناوری را در اختیار افراد قرار دهند. فیبرهای چهار هسته‌ای با اکثر تکنولوژی‌های حال حاضر سازگاری دارند، اما می‌توانند با قیمت بسیار زیادی در دسترس کاربران قرار بگیرند. انتظار می‌رود تا در ابتدا فناوری‌های مشابه در دسترس کاربران قرار بگیرند و در آینده افراد به چنین سرعتی برای اتصال به اینترنت دست پیدا کنند.

دانشمندان ژاپنی با انجام اینکار توانستند تا روی سرعت اینترنت کاربران نیز تاثیر بگذارند و سرعت آن را افزایش دهند. به علاوه تایید شده است که این محققان قصد دارند تا شبکه‌های ارتباطی فراتر از 5G (یعنی 6G) را در دسترس کاربران قرار دهند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments