1%
  • 0/10

ممنوعیت استفاده از موبایل برای عابران پیاده در شهر یاماتو ژاپن

هنگام راه‌رفتن ۹۵ درصد حواس کاربر به نمایشگر گوشی منعطف می‌شود

ممنوعیت استفاده از موبایل برای عابران پیاده در شهر یاماتو ژاپن ۰ ۱۴ تیر ۱۳۹۹ موبایل کپی لینک
ممنوعیت استفاده از موبایل

ممنوعیت استفاده از موبایل همیشه قانونی بوده که برای رانندگان اعمال شده، اما حالا شهری در ژاپن این ممنوعیت را برای عابران پیاده در نظر گرفته است.

در ایستگاه راه‌ آهن شهر یاماتو اعلامیه‌هایی نصب شده مبنی بر ممنوعیت استفاده از موبایل توسط عابران پیاده در مکان‌های عمومی، میادین و پارک‌ها.

بر این اساس استفاده از گوشی‌های موبایل هنگام راه رفتن در شهر یاماتو که در حومه‌ی شهر توکیو واقع شده ممنوع است.

در همین راستا از روز چهارشنبه گذشته عابران پیاده هنگام راه رفتن حق استفاده از گوشی موبایل خود را در برخی از جاها مثل مکان‌های عمومی، میدان‌ها و پارک‌ها ندارند.

این رفتار باعث می‌شود افراد هنگام راه‌ رفتن دچار حواس‌ پرتی شده، داخل گودال بیافتند یا با اتومبیل‌هایی که در حال حرکت هستند تصادف کنند یا به افراد بزرگ‌سال و سالمند و کودکان آسیب برسانند.

البته فعلا ممنوعیت استفاده از موبایل مشمول جریمه نمی‌شود اما قرار است قوانین جدیدی برای آن وضع شود.

بر اساس تحقیقاتی که شرکت مخاراتی ژاپنی NTT Docomo در سال ۲۰۱۴ انجام داد، مشخص شد که هنگام استفاده از گوشی‌های موبایل، عابران پیاده ۹۵ درصد از حواس بینایی خود را فقط به صفحه نمایش گوشی اختصاص می‌دهند و میزان کمی از میدان دیدشان به دنیای اطراف‌ اختصاص داده می‌شود.

این شرکت در راستای همین تحقیقات نوعی شبیه سازی کامپیوتری انجام داد تا مشخص کند که عابران پیاده هنگام عبور از چهار راه نزدیک ایستگاه راه‌آهن که یکی از شلوغ‌ترین چهار ‌راه‌های دنیاست، اگر از گوشی موبایل‌شان استفاده کنند چه اتفاقی می‌افتد.

این تحقیقات نشان داد که اگرچه ممکن است تعداد زیادی بدون هیچ مشکل یا صدمه دیدن از خیابان رد شوند، اما حدود ۴۵۰ نفر هنگام رد شدن از کنار مردم با شخص دیگری برخورد کردند و بیش از ۱۰۰ نفر هم هنگام عبور از خیابان با اتومبیل‌ها تصادف کردند و آسیب دیدند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments