#مهسا_امینی

جنت ون داین احتمالا نقش بسیار مهمی در فاز چهارم MCU خواهد داشت

اگرچه این شخصیت از دنیای کوانتوم نجات پیدا کرده اما طبعات حضور در آنجا همیشه با او خواهند ماند

جنت ون داین

با توجه به اطلاعاتی که در کتاب The Wakanda Files وجود دارد، شخصیت جنت ون داین نقش بسیار مهمی را در فاز چهارم MCU ایفا خواهد کرد.

سال‌ها قبل از اینکه داستان Ant-Man محصول سال ۲۰۱۵ میلادی رخ دهد، هنک پیم همسرش را در دنیای کوانتوم از دست داده بود. او فکر می‌کرد نجات دادن جنت ون داین از آنجا غیرممکن است اما اسکات لنگ در بخش‌های پایانی اولین اقتباس سینمایی مرد مورچه‌ای وارد دنیای کوانتوم شد و به سلامت بازگشت. این اتفاق نه تنها ثابت کرد امکان نجات دادن جنت وجود دارد، بلکه شرایط را برای ساخت قسمت دوم، یعنی Ant-Man & the Wasp مهیا ساخت. هنگ در این فیلم موفق شد به دنیای کوانتوم رفته و همسرش را نجات دهد.

مارول اخیرا کتابی را تحت عنوان The Wakanda Files: A Technological Exploration of the Avengers and Beyond منتشر کرد که حاوی اطلاعات مهمی پیرامون شخصیت‌ها و ابرقهرمانان مختلف شده و خواندنش برای طرفداران دنیای سینمایی خالی از لطف نیست. این استودیوی آمریکایی در بخشی از کتاب به جنت ون داین پرداخته و تلویحا به نقش بسیار مهم او در فاز چهارم اشاره کرده است. متنی که در ادامه قرار داده شده، دست‌نوشته‌ی جنت است که پس از بازگشت به دنیای واقعی نوشته و قدرت‌های جدید خود را شرح می‌دهد:

حرف‌های زیادی برای گفتن دارم. دنیا تغییر کرده است و من هم همینطور. تعدادی از تغییرات حاصل انطباق و تعدادی دیگر هم حاصل تکامل هستند. من حالا قادر به انجام کارهایی هستیم که قبلا نبودم. من دچار نوعی درهم تندیگی کوانتومی شده‌ام، به طوری که حس می‌کنم موکول‌های بدنم به ‌طور همزمان در چند مکان حاضر هستند.

احتمالا همین ویژگی هم باعث شد طی زمانی که در دنیای کوانتومی بودم، درد و رنج گوست [آنتاگونیست قسمت دوم] را حس کنم. نمی‌دانم چطوری اما توانستم او را به طور کامل به دنیای خودمان بازگردانم. شاید ذره‌های کوانتومی قابلیت التیام‌بخشی داشته باشند؟! به اندازه‌ی یک عمر در آنجا بودم و سوال‌های بسیار زیادی دارم.

از آن‌جایی که زمان در دنیای کوانتوم مانند دنیای ما عمل نمی‌کند، نمی‌توان حدس زد حضور جنت ون داین در این دنیا از دید خودش چه مقدار بوده است. با این حال، یک چیز قطعی است: حضور طولانی مدتش در آنجا باعث شده به قدرت‌هایی دست بیابد که در دنیای ما هم قابل‌استفاده باشند. از همه مهم‌تر، طبق گفته‌ی خودش مولکول‌های بدن او می‌توانند همزمان در چند مکان باشند. اگرچه نمی‌توان با اطمینان گفت اما احتمالا او قادر باشد نه در چند مکان، بلکه در چند بُعد مختلف حضور داشته باشد. اگر چنین گمانه‌زنی‌ای حقیقت داشته باشد، باید گفت جنت نقش مهمی در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول ایفا می‌کند؛ زیرا روند داستانی این فاز با محوریت مفهوم چندجهانی و بُعدهای متفاوت پیش می‌رود.

قسمت سوم Ant-Man به کارگردانی پیتون رید (Peyton Reed) تایید شده و احتمالا سال ۲۰۲۲ میلادی به سینماها خواهد آمد. فیلمبرداری هم اوایل سال آینده‌ی میلادی شروع می‌شود.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا