#مهسا_امینی

واکنش جیمزگان به اشتباه وبسایت Rotten Tomatoes در رابطه با سریال Peacemaker

Peacemaker یا Guardians of the Galaxy

واکنش جیمزگان به اشتباه وبسایت Rotten Tomatoes در رابطه با سریال Peacemaker

خالق سریال Peacemaker جیمز گان نسبت به اشتباه ویسایت راتن تومیتوز در رابطه با ذکر اسم فرنچایز محافظان کهکشان به جای اسم سریال Peacemaker واکنش نشان داد. 

جیمز گان در پاسخ به Rotten Tomatoes که به اشتباه از Peacemaker به عنوان Guardians of the Galaxy در جدول زمانی DC Extended Universe  نام برده بود، توییتی منتشر کرد و به این قضیه خندید. گان پیش از نوشتن فیلمنامه‌هایی برای Tromeo and Juliet، لایو اکشن اسکوبی دو و Dawn of the Dead اثر زک اسنایدر در سال ۲۰۰۴ کار خود را با نوشتن فیلمنامه فیلم‌های ترسناک مستقل آغاز کرد. پس از فعالیت‌های مستقل او در ژانرهای متفاوت گان به استودیو مارول پیوست و فرنچایز بسیار موفق و محبوب نگهبانان کهکشان را خلق کرد. فرنچایزی که نقش مهمی در روند خلق داستان دنیای سینمایی مارول داشت.

پس از اخراج غیر منتظره او توسط استودیو مارول و کمپانی دیزنی در سال ۲۰۱۹، شرکت برادران وارنر با همکاری دی‌سی فیلمز، گان را استخدام کرد تا او جادوی خود را به DCEU بیاورد. در تابستان گذشته فیلم The Suicide Squad و اکنون اسپین آف Peacemaker، توسط این هنرمند برای دنیای توسعه یافته دی‌سی خلق شده است که هر دو بسیار مورد استقبال قرار گرفته‌اند. به همیبن ترتیب گان رسماً خود را به عنوان قهرمان شخصیت‌های کتاب‌های مصور نشان داد. قبلاً مشخص نبود که پروژه‌های گان در کمپانی دی‌سی با جدول زمانی DCEU مطابقت دارند یا خیر. با ابن حال پایان فصل اول سریال Peacemaker با حضور آکوامن و فلش از لیگ عدالت صورت گرفت که این انر ثابت می‌کند پای گان به جهانی به مراتب بزرگ‌تر از دنیای دی‌سی باز شده است. 

به تازگی وبسایت راتن تومیتوز حین انتشار جدولی که به عنوان راهنمای تماشای فیلم‌ها و آثار دنیای دی‌سی قرار گرفته بود، به اشتباه از لفظ Guardians of the Galaxy به جای Peacemaker استفاده کرد و باعث شد تا گان به این امر واکنش نشان دهد. 

جایگاه فرنچایز Guardians of the Galaxy در دنیای دی‌سی

گان در توییتر خود توییتی منتشر کزده و عنوان کرد که در عجبم که فرنچایز محافظان کهکشان در دنیای توسعه یافته دی‌سی بعد از فیلم Birds of Prey قرار گرفته است. گان هنرمندی است که نصف فعالیت او در استودیو ماورل صورت گرفته و نصف دیگر آن در دنیای دی‌سی رخ می‌دهد به همین دلیل او به شخصی برجسته در جهان کتاب‌های مصور تبدیل شده است. متاسفانه برای Rotten Tomatoes و گان هیچ چیز هرگز در دنیای فضای مجازی و اینترنت فراموش و پاک نمی‌شود و به همین دلیل این اشتباه را نیز همه به یاد خواهند داشت. 

گرچه ممکن است این اشتباه که به ظاهر خنده آور نیز به حساب می‌آید، به خلق جهانی متفاوت و مستقل از خط زمانی هر دو جهان مذکور کمک کند، جهانی تحت عنوان Gunn-Verse، گرچه ممکن است این امر به نظر بعید بیاید اما تصور آن می‌تواند جالب باشد. شاید روزی شخصیت‌ اصلی سریال Peacemaker را در کنار نگهبانان کهکشان دیدیم که در فضا با بیگانگان مزاحم به مبارزه می‌پردازد. 

بدون اغراق می‌توان گفت که سریال Peacemaker یکی از موفق‌ترین آثار تلویزیونی دی‌سی بوده که در وبسایت Rotten Tomatoes نیز به خوبی عمل کرده است. هم اکنون در حالی که جیمز گان به استودیو مارول بازگشته تا در نهایت قسمت سوم فرنچایز محبوب Guardians of the Galaxy را بسازد، کمپانی دی‌سی سریال Peacemaker را برای فصل دوم تمدیدی کرده و گان برای ساخت فصل دوم این اثر به دی‌سی بازخواهد گشت. 


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا