1%
  • 0/10

داستان نسخه‌ی جدید مس افکت چه جایگاهی در تایملاین فرنچایز دارد؟

دنباله یا ریبوت؛ مسئله این است!

داستان نسخه‌ی جدید مس افکت چه جایگاهی در تایملاین فرنچایز دارد؟ ۰ ۲۷ آذر ۱۳۹۹ اخبار بازی کپی لینک
داستان نسخه‌ی جدید مس افکت

با پخش نخستین تیزر در جریان رویداد The Game Awards 2020، سوالات زیادی پیرامون داستان نسخه‌ی جدید مس افکت به وجود آمده است.

بایوور با دست پر به The Game Awards 2020 آمد و طرفداران بازی‌های نقش‌آفرینی را با دو نمایش غافل‌گیر کرد. یکی از آن‌ها، تیزر نسخه‌ی جدید مس افکت بود که در حدود دو دقیقه زمان داشت اما در نگاه اول هیچ گونه اطلاعاتی را درباره‌ی داستان و جایگاهش در تایملاین فرنچایز به اشتراک نمی‌گذاشت. همین مسئله باعث شد کاربران فضای مجازی بارها و بارها به بررسی ویدیو پرداخته و کوچک‌ترین جزئیات را هم به امید به دست آوردن سرنخ‌های مفیدی از داستان کندوکاو کنند.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که تیزر نسخه‌ی جدید مس افکت در خود جای داده، حضور شخصیت لیارا تسونی بوده است. لیارا در Mass Effec 3 حدودا ۱۰۰ سال سن داشته که برای یک موجود از نژاد اساری عدد چندان بالایی نیست. به بیان دیگر، ۱۰۰ سالگی را می‌توان بخشی از دوران جوانی اساری‌ها دانست. دیگر نکته‌ی مهمی که در ثانیه‌های پایانی و قبل از نمایان شدن لولگوی بازی، سازنده و ناشر خودنمایی می‌کند، چروک‌های صورت لیارا است. این موضوع نشان می‌دهد مدت زیادی از پایان‌بندی سومین نسخه‌ی اصلی مس افکت گذشته است. اینکه تسونی چه نقشی در جریان داستان دارد، سوالی است که برای یافتن پاسخ آن باید مدت زمان بیشتری صبر کرد.

دیگر اطلاعاتی که تیزر بایوور پیرامون داستان نسخه‌ی جدید مس افکت در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد، قطعه‌ای است که لیارا تسونی در داخل برف‌ها پیدا می‌کند؛ قطعه‌ای که ظاهرا به N7 تعلق دارد. اگرچه نمی‌توان با اطمینان گفت اما به احتمال بسیار زیاد قطعه‌ی مزبور بخشی از زره کاپیتان شپرد است؛ شخصیتی که بسته به انتخاب‌های کاربر در طول Mass Effect 3 می‌تواند مرده یا زنده باشد. در ضمن، اگر گمانه‌زنی‌ها صحیح بوده و مس افکت جدید حکم یک دنباله را برای سه‌گانه داشته باشد، سرانجام مشخص خواهد شد پایان‌بندی اصلی نسخه‌ی سوم کدام مورد بوده است.

نکته‌ی مهم دیگری که باید به آن توجه کرد، احتمال ارتباط میان نسخه‌ی جدید مس افکت و Mass Effect: Andromeda است. داستان Andromeda در بخش‌های ابتدایی بین Mass Effect 2 و Mass Effect 3 روایت می‌شود اما پس از مدتی به آینده می‌رود. در نتیجه، از لحاظ داستانی ارتباطی میان آن و سه‌گانه‌ی اصلی وجود ندارد. حالا که نسخه‌ی جدید مس افکت بعد از Mass Effect 3 جریان دارد، احتمال می‌رود بخشی از داستانش با Andromeda مرتبط باشد. هر چند، این موضوع احتمالا چندان مورد استقبال قرار نخواهد نگرفت. به هر حال، نسخه‌ی اخیر مس افکت محصول ضعیفی بوده که به هیچ وجه نتوانست انتظارات را برآورده کند.

تا به این لحظه هیچ گونه اطلاعاتی از پلتفرم‌های هدف یا زمان انتشار نسخه‌ی جدید مس افکت به اشتراک گذاشته نشده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments