آیا میس مینتس ابرشرور سریال لوکی است؟

تهیه‌کننده سریال سکوت خود را شکست!

آیا میس مینتس ابرشرور سریال لوکی است؟ پارسا خلیلی ۱۴ ۲۹ مهر ۱۴۰۲ مارول
ابرشرور سریال لوکی

به‌دنبال پخش قسمت سوم و سردرگمی طرفداران، تهیه‌کننده پروژه در مصاحبه‌ای جدید سکوت خود را شکست و درباره اینکه آیا میس مینتس ابرشرور سریال لوکی است یا نه، صحبت کرد.

در قسمت سوم میس مینتس به‌همراه راونا رنسلیر به سال ۱۸۹۳ سفر می‌کنند تا طبق نقشه از پیش تعیین شده او که باقی می‌ماند (He Who Remains)، سرنوشت ویکتور تایملی را تغییر بدهند. در طول قسمت می‌توان متوجه شد که میس مینتس کمی مشکوک به‌نظر می‌رسد و ظاهرا بخش مهمی از نقشه کانگ را از رنسلیر پنهان کرده است. پس از رسیدن به هدفش، میس مینتس به رنسلیر خیانت می‌کند و همراه ویکتور تایملی به آزمایشگاه مخفی او در ویسکانسین می‌رود. اینجاست که برای اولین بار در اقدامی غیرمنتظره و شوکه‌کننده به عشق خود نسبت به کانگ اعتراف می‌کند.

کوین رایت (Kevin Wright)، تهیه‌کننده اجرایی فصل دوم سریال لوکی، به‌تازگی در جواب به این سوال که آیا میس مینتس ابرشرور سریال لوکی است یا نه، اظهار داشت که این شخصیت در منطقه خاکستری قرار دارد، یعنی نه کاملا بد است و نه کاملا خوب.

در پایان فصل اول متوجه می‌شویم که او برنامه‌های بزرگی دارد، اما چه برنامه‌ای؟ چرا یک سری کارها را انجام می‌دهد؟ دقیقا دنبال چه چیزی است؟ قسمت سوم با پرده برداشتن از هدف خواسته قلبی میس مینتس، به همه این سوالات پاسخ داد. همانطور که خودش گفت، میس مینتس در ابتدا یک هوش مصنوعی ساده بوده، یک ابزار برای سرگرم شدن و شطرنج بازی کردن، اما با گذشت زمان کانگ متوجه پتانسیل او می‌شود و با استفاده از قدرت‌های خود بهش آگاهی و درک می‌دهد. متاسفانه درست مثل هر فیلمی که با محوریت هوش مصنوعی ساخته شده، برنامه‌نویسی فوق‌پیشرفته می‌تواند خطرناک باشد و از کنترل سازنده خارج شود. اینجا هم دقیقا چنین اتفاقی افتاده است.

رایت در ادامه سوالات جالبی را مطرح کرد، مانند اینکه آیا وفاداری و جاه‌طلبی‌های میس مینتس برای داشتن یک بدن واقعی نتیجه برنامه‌نویسی اوست یا صرفا احساسات طبیعی در حال رشد است؟

آیا برنامه‌نویسی فوق‌پیشرفته او باعث شده به کانگ وفادار باشد؟ یا همانطور که خودش می‌گوید او آزادی و اختیار دارد که کدهای برنامه‌نویسی خودش را بنویسد؟ آیا این یک نوع احساس طبیعی در حال رشد است؟ به‌نظر من این موضوع می‌تواند فضای جالب و خلاقانه‌ای را برای روایت ادامه داستان ایجاد کند. در کل میس مینتس در منطقه خاکستری قرار دارد، یعنی نه کاملا بد است و نه کاملا خوب.

جالب اینجاست که یکی از موضوعات اصلی داستان فصل اول، سرنوشت در مقابل اراده آزاد بوده و فصل دوم با پرده برداشتن از ماهیت واقعی میس مینتس، به‌شکلی هوشمندانه آن را به تصویر کشیده است. حالا که او و رنسلیر در انتهای زمان گیر افتاده‌اند، جالب است ببینیم در قسمت چهارم آیا قراره مانعی برای قهرمانان داستان ایجاد کنند یا خیر. شاید راز بزرگ رنسلیر نقشی کلیدی در روایت ادامه داستان داشته باشد.

قسمت‌های جدید فصل دوم سریال لوکی جمعه هر هفته از سرویس استریم دیزنی پلاس پخش می‌شوند.

4.5 4 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

14 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا