آیا بازی جدید جنگ ستارگان در دست ساخت قرار دارد؟

شواهد که اینطور می‌گویند

بازی جدید جنگ ستارگان

شرکت آمریکایی الکترونیک آرتز در آگهی استخدامی که اخیرا در فضای مجازی به اشتراک گذاشت، ساخت بازی جدید جنگ ستارگان را رسما تایید کرد.

پس از اینکه والت دیزنی موفق شد لوکاس‌فیلم را به تصاحب خود درآورد، امتیاز ساخت بازی‌های ویدیویی بر اساس جنگ ستارگان را به الکترونیک آرتز سپرد. این ناشر آمریکایی هم در سال ۲۰۱۵ میلادی Star Wars Battlefront را برای پلتفرم‌های هدف عرضه کرد که حکم یک بازسازی را برای مجموعه‌ی بتل‌فرانت داشت. فروش بالای این بازی، الکترونیک آرتز را مصمم کرد ادامه‌ی مسیری که انتخاب کرده بود را طی کند. در نتیجه، طی سال‌های اخیر مجموعا سه بازی بر اساس جنگ ستارگان ساخته و تحت عنوان Star Wars: Battlefront II، Star Wars Jedi: Fallen Order و Star Wars: Squadrons عرضه شدند.

الکترونیک آرتز اخیرا آگهی استخدام یک برنامه‌نویس «باتجربه» را در وب سایت خود به اشتراک گذاشت. نکته‌ی جالب ماجرا اینجا است که در آگهی استخدام صراحتا اعلام شده فرد مورد نظر پس از پیوستن به استودیوی موتیو (EA Motive) روی بازی جدید جنگ ستارگان کار می‌کند؛ پروژه‌ای که در سبک اکشن قرار گرفته و به‌زودی روند ساختش آغاز می‌شود. آگهی استخدام یک نکته‌ی مهم و قابل‌توجه دیگر را هم در خود جای داده است. با توجه به متن، استودیو در حال حاضر یک آی‌پی اورجینال را هم توسعه می‌دهد. برخلاف بازی جنگ ستارگان، هیچ گونه جزئیاتی از این پروژه به اشتراک گذاشته نشده و حتی سبکش را نمی‌دانیم.

علی‌رغم اینکه آگهی استخدام اخیر الکترونیک آرتز سوال‌های بسیاری را بی‌پاسخ گذاشته، گمانه‌زنی درباره‌ی بازی جدید جنگ ستارگان کار چندان سختی نیست. دایس، به عنوان سازنده‌ی اصلی Star Wars Battlefront II شناخته می‌شود اما موتیو هم در تولید این بازی اکشن اول شخص مشارکت داشته است. از همین رو، احتمال می‌رود الکترونیک آرتز به دنبال ساخت قسمت سوم بتل‌فرانت باشد. Battlefront II سال ۲۰۱۷ میلادی به بازار آمد و به خاطر پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای و لوت باکس‌ها مورد انتقاد قرار گرفت. با شدت گرفتن اعتراض‌ها در فضای مجازی، دایس و الکترونیک آرتز مجبور شدند لوت باکس‌ها را به طور کامل از بازی حذف کرده و سیستم پیشرفت را هم به طور اساسی تغییر دهند.

البته اقدامات سازنده و ناشر چندان موثر واقع نشد و Star Wars Battlefront II نتوانست به فروش مد نظر الیکترونیک آرتز دست یابد. طبق اعلام رسمی، مدیران شرکت انتظار داشتند این بازی تا پایان دسامبر ۲۰۱۷ میلادی ۱۰ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته باشد اما رقمی که به ثبت رسید، ۹ میلیون نسخه بود. اگرچه  عملکرد Battlefront II مطابق انتظار نبوده اما بعید به نظر می‌رسد الکترونیک آرتز پتانسیل‌های موجود در این مجموعه را به خاطر اختلاف یک میلیون نسخه‌ای نادیده بگیرد. از همین رو، ساخت قسمت نباید چندان غافل‌گیرکننده باشد.

در پی موفقیت‌های Star Wars Jedi: Fallen Order، ساخت قسمت دوم این بازی هم در دستور کار قرار گرفته اما هنوز به طور رسمی معرفی نشده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا