#مهسا_امینی

بازی Mafia 4 در دست ساخت قرار دارد؟

پروژه‌ای که لغو شد!

بازی Mafia 4

با توجه به لغو یکی از پروژه‌های در دست ساخت هنگر ۱۳، چندان دور از انتظار نیست که این استودیو روند توسعه‌ی بازی مورد انتظار Mafia 4 را آغاز کرده باشد.

بدون هیچ شک و تردیدی، مافیا یکی از محبوب‌ترین آثار تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود. فرنچایزی که برای نخستین بار در سال ۲۰۰۲ میلادی راهی بازار شد و به لطف روایت داستان عالی و درگیرکننده و همچنین گیم‌پلی جذاب، حسابی مورد استقبال بازیکنان قرار گرفت. در پی این موفقیت ارزشمند، دو نسخه‌ی دیگر در بازه‌های مختلف زمانی توسط شرکت توکی گیمز به دست بازیکنان رسید و در حال حاضر چیزی در حدود پنج سال از عرضه‌ی آخرین اثر مجموعه به نام مافیا ۳ می‌گذرد.

در طول این مدت، شایعه‌ها و گمانه‌زنی‌های زیادی در خصوص ساخت بازی بعدی مافیا از سوی منابغ مختلف به گوش رسیده که توکی گیمز به عنوان شرکت ناشر و استودیوی هنگر ۱۳ به عنوان توسعه‌دهنده تا به امروز این گزارش‌ها را تایید و یا تکذیب نکرده‌اند. از این رو، ساخت بازی جدید این مجموعه همواره در هاله‌ای از ابهام قرار داشته و بازیکنان بی‌شماری برای معرفی و انتشار آن لحظه‌شماری می‌کنند.

در این میان، چندی پیش جلسه‌ی ارائه‌ی گزارش مالی سه ماهه اخیر تیک-تو‌ اینتراکتیو با حضور جمعی از مدیران و سرمایه‌گذاران برگزار شد که در جریان این نشست، جزئیاتی از پروژه‌های در دست ساخت استودیوهای این کمپانی در اختیار عموم قرار گرفت. با استناد بر گزارش فوق، به نظر می‌رسد که شرکت تیک-تو اینتراکتیو بنا به دلایل نامشخصی، فرآیند ساخت یکی از بازی‌های جدید خود را به کلی لغو کرده است. آن‌طور که گفته شده، ظاهرا روند ساخت این پروژه از سال ۲۰۱۷ میلادی کلید خورده و چیزی در حدود ۵۳ میلیون دلار برای آن هزینه شده بود.

در حالی که تیک-تو اینتراکتیو به صراحت به بازی مزبور اشاره نکرده و در حال حاضر اطلاعات رسمی و بیشتری در این زمینه از جمله استودیوی سازنده و نام بازی در دست نیست، اما در ابتدا شایعه شده بود که این عنوان در واقع همان بازی Bully 2 است که پروسه‌ی ساخت آن در راکستار گیمز متوقف شده است. با انتشار این حدس و گمان، طولی نکشید که جیسون شرایر، خبرنگار رسانه معروف بلومبرگ، در پیامی این ادعاها را تکذیب کرد. به گفته‌ی او، این پروژه مربوط به یکی از عناوین استودیوی هنگر ۱۳، سازنده بازی مافیا 3 و ریمیک مافیا، است که ساخت آن از سال ۲۰۱۷ میلادی آغاز شده بود و برخلاف انتظارها، توسعه‌ی آن مطابق با پیش‌بینی‌ها صورت نگرفت.

جیسون شرایر مدعی است که این بازی معرفی نشده با نام رمزی Volt شناخته می‌شد که روند ساخت دشواری را در پیش داشته و به خاطر مشکلات فنی، بارها و بارها توسعه‌ی آن از ابتدا آغاز شده بود. با این وجود، پس از چالش‌های فراوان، در نهایت شرکت تیک-تو اینتراکتیو تصمیم گرفت تا پروسه‌ی خلق آن را به کلی لغو کند. ظاهرا این عنوان یک آی‌پی جدید از سوی استودیوی هنگر ۱۳ بوده که از نظر کلیات، شباهت‌هایی با سری دستینی داشته است. از این رو، می‌توان گفت که استودیوی مذکور در طول چهار سال اخیر روی ساخت بازی Mafia 4 مشغول به کار نبوده و این مجموعه تا حدودی به فراموشی سپرده شده است.

بازی Mafia 4

در ادامه، گفته شده که لغو این پروژه‌ی ۵۳ میلیون دلاری لطمه‌ای به فعالیت‌های استودیوی هنگر ۱۳ وارد نکرده و هیچ یک از اعضا از کار برکنار نشده‌اند. تیک-تو اینتراکتیو اعلام کرده که تیم توسعه‌دهنده پس از لغو پروژه، بدون هیچ مشکل و محدودیتی روی ساخت بازی‌های جدید دیگر کار می‌کند. با اعلام این خبر، گمانه‌زنی‌هایی در خصوص ساخت بازی Mafia 4 در سراسر فضای مجازی منتشر شده که گویا با لغو ساخت آی‌پی جدید، این استودیو روی توسعه‌ی دنباله‌ی سری مافیا مشغول به کار است.

همان‌طور که اشاره کردم، این ادعا از سوی منابع غیر رسمی منتشر شده و شرکت تیک-تو اینتراکتیو و توکی گیمز هنوز به ساخت بازی جدید مافیا اشاره نکرده‌اند. با این حال، عرضه‌ی قسمت بعدی مجموعه مافیا موضوع دور از ذهنی نیست و با توجه به محبوبیت فراوان فرنچایز و همچنین دستاوردهای تجاری عالی، بی‌شک سازندگان مافیا را به حال خود رها نمی‌کنند. در طرف دیگر، از آنجا که گفته شده لغو این پروژه فعالیت استودیوی هنگر ۱۳ را مختل نمی‌کند، ممکن است که اعضا در طول این مدت روند ساخت مافیا ۴ را آغاز کرده باشند.

در هر حال، هنوز نمی‌توان با قاطعیت در رابطه با توسعه‌ی بازی جدید مافیا اظهار نظر کرد و باید منتظر واکنش توکی گیمز و استودیوی هنگر ۱۳ بمانیم. دقت داشته باشید که اگر روند ساخت بازی آغاز شده باشد، این عنوان به این زودی‌ها معرفی و عرضه نخواهد شد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با ساخت بازی Mafia 4 توسط استودیوی هنگر ۱۳ جیست؟ با توجه به اینکه نسخه‌ی سوم این مجموعه آن‌طور که باید و شاید انتظارهای هواداران را برآورد نکرد، آیا این تیم توسعه‌دهنده می‌تواند مافیا را بار دیگر به دوران اوج خود بازگرداند؟ شما چه انتظارهایی از بازی جدید این فرنچایز دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا