1%
  • 10/10

آیا Daredevil: Born Again یک سافت ریبوت است یا فصل چهارم سریال دردویل نتفلکیس؟

فیلمبرداری همچنان ادامه دارد!!

آیا Daredevil: Born Again یک سافت ریبوت است یا فصل چهارم سریال دردویل نتفلکیس؟ ۲ ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ مارول کپی لینک
فصل چهارم سریال دردویل

به‌لطف تغییر و تحولات چند ماه اخیر، سوالی که بیش از پیش ذهن طرفداران را درگیر کرده این است که آیا Daredevil: Born Again همچنان یک سافت ریبوت است یا فصل چهارم سریال دردویل نتفلیکس؟

مجموعه تلویزیونی به‌شدت مورد انتظار Daredevil: Born Again که دو سال پیش در همایش کمیک کان سن دیگو معرفی شد، ادامه دهنده فرانچایز مدافعان نتفلیکس است و ضمن بازگرداندن شیطان هلزکیچن چارلی کاکس (Charlie Cox) و کینگ پین وینسنت دینافریو (Vincent D’Onofrio)، داستانی اکشن و نفس‌گیر در سطح‌های خیابان‌های دنیای سینمایی مارول را روایت خواهد کرد. از زمان معرفیش، استودیو مارول حتی یک کلمه هم درباره ارتباط سریال با مجموعه سه فصلی نتفلیکس حرف نزده و بارها از از ارائه هرگونه توضیح امتناع کرده است.

به‌همین خاطر سوالی که مدت‌هاست ذهن همه را به خود مشغول کرده این است که آیا Daredevil: Born Again همچنان حکم یک سافت ریبوت را دارد یا فصل چهارم سریال دردویل نتفلیکس است؟ سپتامبر سال گذشته چارلی کاکس در مصاحبه با Extra TV اظهار داشت که به‌طور دقیق از هیچ چیزی باخبر نیست ولی گمان می‌کند این سریال شروعی جدید باشد.

من در حال حاضر به فیلمنامه دسترسی ندارم و متاسفانه نمی‌توانم با اطمینان درباره چیزی صحبت کنم. اما براساس عنوان پروژه حدس می‌زنم این سریال شروع جدیدی برای شیطان هلزکیچن باشد. به‌نظرم ما این بار با داستان و ایده‌هایی کاملا متفاوت سر و کار داریم. اخیرا هم صحبتی با کوین فایگی داشتم و یادم می‌آید خیلی صریح گفت این سریال فصل اول محسوب می‌شود، نه فصل چهارم. پس اگر قصد داری دوباره نقش شیطان هلزکیچن را ایفا کنی، باید آن را به شکلی جدید و متفاوت نسبت به گذشته انجام بدهی.

شاید در آن زمان اظهارات چارلی کاکس درست بوده باشد، اما با توجه به اتفاقات کوچک و بزرگی که طی چند ماه اخیر رخ داده، اوضاع کمی تغییر کرده است. ابتدا پروسه فیلمبرداری به‌خاطر اعتصابات انجمن نویسندگان و اتحادیه بازیگران متوقف شد، سپس استودیو مارول نویسندگان سریال را به‌خاطر ضعیف بودن فیلمنامه اخراج کرد و ضمن تغییر دادن جهت داستان، چهره‌هایی آشنا زیادی از سریال قبلی مثل کارن پیج دبورا ان وول (Deborah Ann Woll)، فاگی الدن هنسون (Elden Henson)، پانیشر جان برنتال (Jon Bernthal) و بولزای ویلسون بتل (Wilson Bethel) را بازگرداند.

در نتیجه Daredevil: Born Again بیشتر به فصل چهارم سریال دردویل شبیه شد تا یک سافت ریبوت با حضور ستاره‌های اصلی. اتفاق غیرمنتظره دیگری که صحت این موضوع را تایید می‌کند، اضافه شدن تمامی عناوین فرانچایز مدافعان به خط زمانی دنیای سینمایی مارول پس از پخش اسپین آف تلویزیونی Echo بود. از آنجایی که فیلمبرداری همچنان ادامه دارد، باید مدت بیشتری برای یافتن پاسخ دقیق این سوال صبر کنیم.

سریال به‌شدت مورد انتظار Daredevil: Born Again هنوز تاریخ پخش مشخصی ندارد اما براساس گزارش اخیر اداره کپی رایت ایالات متحده، برای پخش در سال ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی شده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments