مدیر مارول سرانجام فاش کرد چرا تام کروز هرگز در نقش مرد آهنی ظاهر نشد

رویایی که هنوز بطور کامل رنگ نباخته است!

مرد آهنی تام کروز

بخشی از کتاب MCU: The Reign of Marvel Studios پس از سال‎‌ها فاش کرده چرا مرد آهنی تام کروز هرگز رنگ واقعیت به خود نگرفت.

سال‌ها پیش از اینکه مارول به ساخت Marvel Cinematic Universe تصمیم گرفته و رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr) را برای نقش تونی استارک انتخاب کند، تام کروز (Tom Cruise) به تولید اقتباس سینمایی مرد آهنی ابراز علاقه کرده بود. فیلمنامه آن حتی آماده شد و مدیر فاکس قرن بیستم در آن زمان هم نظر بسیار مثبتی نسبت به داستان داشت. با این حال، فیلم سینمایی مرد آهنی هرگز جلوی دوربین نرفت و طرفداران هم نتوانستند کروز را در قامت ابرقهرمان محبوبشان ببینند.

نویسندگان MCU: The Reign of Marvel Studios برای آماده سازی کتاب خود به سراغ کوین فایگی (Kevin Feige) رفته و از او درباره مرد آهنی تام کروز پرسیدند. تهیه کننده آمریکایی در پاسخ گفت دستمزدی که ستاره اکشن می‌خواست، بیشتر از چیزی بود که استودیوی فاکس قرن بیستم تمایل به پرداختش داشت. فایگی در ادامه صحبت‌های خود اشاره کرد آن زمان نسبت به موفقیت مرد آهنی (Iron Man) روی پرده نقره‌ای تردیدهایی وجود داشت.

اگر گزارش‌های غیررسمی حقیقت داشته باشند، مارول هنگام ساخت Iron Man 2008 هم با محدودیت‌های مالی مواجه بود. به همین دلیل، نمی‌توانست به سراغ بازیگران مشهور آن برهه زمانی مانند جانی دپ (Johnny Depp) برود که ظاهراً نامشان در لیست کاندیدهای احتمالی قرار داشتند. مارول در نهایت به سراغ گزینه‌های دیگر مانند تیموتی اولیفنت (Timothy Olyphant)، جیم کاویزل (Jim Caviezel) و رابرت داونی جونیور رفت.

پیش از اینکه Doctor Strange in the Multiverse of Madness به سینماها بیاید، شایعه شده بود تام کروز یکی از واریانت‌های مرد آهنی را در فیلم به تصویر می‌کشد. البته بعدها مشخص شد این ماجرا اصلاً حقیقت نداشته و چنین چیزی هرگز در میان دست اندرکاران مطرح نشده بود. با این حال، حالا که بحث واریانت شخصیت‌های مختلف مطرح شده، احتمال رسیدن طرفداران به خواسته خود و تماشای کروز در قامت تونی استارک همچنان وجود دارد.

4.7 3 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا