انیمیشن ایرانی ملکوت به جشنواره‌ی شانگهای راه یافت

این جشنواره از ۲۸ تیر تا ۶ مرداد برگزار خواهد شد

انیمیشن ایرانی ملکوت در جشنواره شانگهای

روز گذشته رسما به تایید رسید که انیمیشن ایرانی ملکوت به جشنواره‌ی فیلم شانگهای که به اختصار از آن تحت عنوان SIFF یاد می‌شود، راه یافته است.

تا به امسال، ۲۲ دوره از این جشنواره در شهر شانگهای و کشور چین برگزار شده که در تمام این ادوار، آثار قابل توجهی از بیسیاری از کشورهای جهان به آن راه یافته‌اند. بیست و سومین دوره‌ی این جشنواره هم در هفته‌ی آینده کار خود را شروع خواهد کرد که طی آن، باز  هم شاهد آثاری فاخر از سراسر جهان هستیم.

نکته‌ی جالب توجه در مورد این دوره، حضور انیمیشن ایرانی ملکوت است که راهی این جشنواره خواهد شد.

امسال جشنواره‌ی فیلم شانگهای یا همان SIFF به صورت آنلاین و با استفاده از پلتفرم چینی Migu برگزار خواهد شد. همان طور که می‌دانید در طول چند ماه اخیر همه‌گیری ویروس کرونا یا همان کووید-۱۹ باعث شده تا بسیاری از جشنواره‌ها و رویدادها یا لغو شوند یا حالت برگزاری را از حالت فیزیکی به حالت آنلاین، تغییر دهند.

جشنواره‌ی فیلم شانگهای هم از این قاعده مستثنی نبوده و به غیر بخش پانوراما، سایر بخش‌های آن به صورت کاملا آنلاین برگزار خواهد شد. تاریخ برگزاری SIFF از تاریخ ۱۸ الی ۲۷ جولای میلادی (مصادف با ۲۸ تیر ماه تا ۶ مرداد ماه سال جاری) خواهد بود. شاید جالب باشد که بدانید این جشنواره پیش از این قرار بود طی هفته‌ی سوم ماه گذشته‌ی میلادی برگزار شود که به خاطر شرایط حاکم در کشور چین از بابت بیماری کرونا، مسئولان برگزارکننده مجبور شدند این جشنواره را با حدود یک ماه تاخیر برپا کنند.

انیمیشن ایرانی ملکوت ساخته‌ی فرنوش عابدی بوده که داستان آن، ماجرای یک پیانیست را روایت می‌کند که در ازای جان همسرش، دست‌هایش را به مرگ اهدا می‌کند. این انیمیشن پیش از این، در برخی دیگر از جشنواره‌های بین‌المللی مانند گوادالاخارای مکزیک نیز حضور داشته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا