#مهسا_امینی

تراکنش‌های زیر پنج هزار تومان را برخی بانک‌ها در ایران مسدود کردند

محدودیت جدید تراکنش درون‌برنامه را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد


مدیر محصول کافه بازار، ابوذر کمایی در توییتی، از مسدود شدن تراکنش‌های زیر پنج هزار تومان در درگاه‌های آنلاین برخی بانک‌ها خبر داد.

مدیر محصول مجموعه‌ی کافه بازار در توییتی که سه روز پیش منتشر کرد، از اعمال یک محدودیت جدید توسط برخی بانک‌ها خبر داد؛ مسدود شدن تراکنش‌های زیر پنج هزار تومان در درگاه‌های آنلاین.

کمایی عنوان کرد که این اقدام سبب کاهش خرید کاربر و درآمد توسعه‌دهنده می‌شود. او در ادامه گفت که کافه‌بازار در حال تلاش برای رفع این محدودیت و همچنین ارائه‌ی راهکارهای جدید به توسعه‌دهندگان و کاربران است.

طی ماه‌های گذشته، جایگزینی رمز دوم پویا با رمز دوم قرار بود امنیت حساب‌های بانکی را بالاتر ببرد، اما نه تنها مشکلی را حل نکرد، بلکه باعث دردسرهای بسیاری چه برای مشتریان بانکی و چه افرادی شد که از طریق کسب و کارهای آنلاین درآمد کسب می‌کنند. از یک سو روند بسیار پیچیده فعال کردن رمز دوم پویا مشتریان بسیاری را سردرگم کرد. همین اتفاق باعث شد تا آمار پرداخت‌های آنلاین در تمام کسب و کار با کاهش چشمگیری روبرو شود. در قسمت سوم پادکست چک‌پوینت هم که اعضای تیم توسعه‌دهنده‌ی بازی‌های «کوییز آو کینگز»، «آمیرزا» و «زولا» حضور داشتند، به این مسئله اشاره و عنوان شد که رمز دوم پویا تا حتی ۳۰ درصد، درآمد این شرکت‌ها کاهش پیدا کرد.

این مسدود شدن تراکنش‌های زیر پنج هزار تومان تصمیمی نادرست از سوی این بانک‌ها است، چرا که بسیاری از پرداخت‌های درون برنامه‌ای که در کافه بازار یا بازی‌های موبایل انجام می‌شود، کمتر از پنج هزار تومان است و در نتیجه دیگر کاربران نمی‌توانند به خریدشان بپردازند و از آن سو بخش قابل توجهی از درآمد توسعه‌دهندگان از بین می‌رود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا