احتمال وجود قابلیت 5G برای گوشی‌های iPhone در سال 2020

یکی از تحلیلگران مشهور این احتمال را پیش‌بینی کرد

احتمال وجود قابلیت 5G برای گوشی‌های iPhone در سال 2020 نیکان صبوری ۰ ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ موبایل
قابلیت 5G برای گوشی‌های iPhone

یکی از تحلیلگران معروف شرکت اپل پیش‌بینی کرده که سه مدل جدید iPhone در سال 2020، از مودم‌هایی بهره خواهند برد که از نسل پنچم اینترنت (5G) پشتیبانی می‌کند.

وجود قابلیت 5G برای گوشی‌های iPhone توسط Ming-Chi Kuo، یکی از تحلیلگران بسیار مشهور شرکت Apple بیان شده و در آخرین تحلیل خود نوشت که موبایل‌های این شرکت که در سال 2020 منتشر می‌شود از قابلیت اینترنت پرسرعت 5G پشتیبانی خواهند کرد.

باتوجه به اخبار منتشر شده از معامله‌ی یک میلیارد دلاری خرید مودم‌های شرکت Intel توسط اپل، این تحلیلگر بر این باور است که تمام  محصولات این شرکت در سال 2020 از اینترنت نسل پنچم پشتیبانی خواهند بود. پیش‌بینی می‌شود که تا نیمه‌های سال 2020 قیمت موبایل‌های اندروید که قابلیت 5G داشته باشند بین 250 الی 350 دلار به فروش بفرستد.

علاوه بر این، وجود قابلیت 5G یک امتیاز مثبت در دستگاه‌های اپل شناخته خواهد شد و این شرکت، قیمت‌ها را برای فروش بیشتر محصولات خود کم خواهد کرد. با توجه به قدرت زیاد در جابه‌جایی اطلاعات با اینترنت‌های نسل پنچم، کمک زیادی به پیشرفت سیستم‌ واقعیت افزوده ‌(AR) این سری موبایل‌ها خواهد کرد.

در ادامه‌ی تحلیل‌ها آمده است که اولین گوشی 5G شرکت اپل به جای داشتن تکنولوژی mmWave از sub-6GHz استفاده کند که کمک زیادی به نصف شدن قیمت گوشی‌های 5G iPhone می‌شود. اپل نیز در گزارشی بیان کرده که تصمیم دارد از مودم‌های Qualcomm در اولین موبایل‌های 5G استفاده کند و با کمک چیپ‌های اینتل مودم‌های اینترنتی خود را توسعه دهد که احتمالا در سال 2021 از این مودم‌ها رونمایی شود.

سال دیگر ما شاهد فراگیر شدن اینترنت‌های پرسرعت‌تر خواهیم بود و قابلیت 5G برای گوشی‌های iPhone نیز می‌تواند اولین موفقیت شرکت اپل در بازار باشد. Ming-Chi Kuo پیش از این تحلیل کرده بود که در سال 2020 نسخه‌ی 5.4، 6.7 و 6.1 اینجی از iPhone وارد بازار خواهد شد و  تنها دو مدل‌ها از این موبایل‌ها قابلیت 5G را با خود به همراه خواهد داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا