#مهسا_امینی

تاریخ انتشار گوشی آیفون SE 3 توسط منابع مختلف لو رفت!

جایگزین آیفون 14 مینی؟!

گوشی آیفون SE 3

طبق جدیدترین گزارش‌های رسیده از کمپانی اپل، ظاهرا این شرکت قصد دارد تا گوشی آیفون SE 3 را به همراه سری آیفون 14 در سال ۲۰۲۲ عرضه کند؛ خبری که احتمال حذف نسخه مینی در پرچمداران بعدی را تایید می‌کند!

معمولا گوشی‌های آیفون سری SE به واسطه قیمت پایین و قدرت اجرایی مناسب شناخته می‌شوند. با این وجود، سایز کوچک آن‌ها باعث شده تا نظر کاربرانی که به یک اسمارتفون سبک با نمایشگر زیر ۶ اینچی نیاز دارند نیز برطرف شود. با این حال، سال گذشته و با عرضه گوشی آیفون 12 مینی دیدیم که دیگر خبری از آیفون SE جدید، بعد از نسخه ۲۰۲۰ نشد و در نتیجه برخی از کاربران فکر می‌کردند که دیگر قرار است تا هرگز شاهد عرضه نسخه دیگری از آن نباشیم.

این روند با عرضه گوشی آیفون 13 مینی هم ادامه داشت، ولی فروش نسخه مینی هر دو سری از پرچمداران سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ ظاهرا باعث شده تا اپل یک بار دیگر به همان روال سابق بازگشته و آیفون‌های SE را برای سال جدید میلادی مد نظر داشته باشد‌. به هر حال یکی از ویژگی‌های اصلی سری SE داشتن قیمت پایین بود، اما امروزه می‌بینیم که آیفون 13 مینی با قیمت ۷۰۰ دلار عرضه می‌شود. این در حالی است که آیفون SE و SE 2020 هر دو با قیمت ۴۰۰ دلار عرضه شده بودند.

با این وجود، طبق جدیدترین گزارش‌هایی که از طرف کاربران و آنالیزورهای شرکت اپل به دست رسیده، ظاهرا گوشی آیفون SE 3 که احتمالا با نام آیفون SE 2022 معرفی می‌شود، اوایل سال جدید میلادی عرضه خواهد شد. به صورت دقیق‌تر، گفته شده که تاریخ بین ۱۱ دی ماه تا ۱۱ فروردین که سه ماهه اول سال میلادی ۲۰۲۲ را تشکیل می‌‌دهد، زمان اصلی برای معرفی محصولات جدید اپل، از جمله گوشی آیفون SE نسل سوم خواهد بود.

چه مشخصات فنی و قیمتی از گوشی آیفون SE 3 انتظار می‌رود؟

طبق همین گزارش، ظاهرا اپل قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۱، تمرکز کامل خود را روی طراحی انواع مختلف آیفون 13 بگذارد. با این حال پس از اتمام این پروسه که تولید ۸۰ میلیون نسخه از پرچمداران ۲۰۲۱ آیفون را شامل می‌شود، ساخت ۲۵ الی ۳۰ میلیون نسخه از گوشی‌های آیفون SE 3 شروع خواهد شد که در همان سه ماهه اول سال، معرفی و عرضه می‌شوند.

با این وجود درباره تغییرات و مشخصات فنی این دستگاه جدید، باید گفت که نباید انتظار هیچ تغییری در ظاهر آن را داشته باشیم! این یعنی درست به مانند نسخه‌های قبلی، قرار است تا شاهد حاشیه‌های بزرگ بالا و پایین نمایشگر و همچنین دکمه Home باشیم که شاید در اوج خلاقیت و لطف سازندگان، بالاخره از روی صفحه دستگاه حذف شود! با این حساب، فرق چندانی بین گوشی آیفون SE 3 و نمونه سال ۲۰۲۰ وجود ندارد؛ در حالی که تغییرات اصلی اپل، زیر این صفحه قرار گرفته‌اند!

گفته می‌شود که نسل سوم از سری آیفون SE دارای پردازنده قدرتمند A14 یا A15 بوده و از طرفی صفحه نمایشگر آن نیز به OLED ارتقا پیدا کرده است که دست سازندگان برای قرار دادن نرخ تازه‌سازی تصویر ۹۰ یا ۱۲۰ هرتز را بازتر خواهد گذاشت. با این حال، اگر قرار باشد تا چنین مشخصاتی برای SE جدید اعمال شوند، قاعدتا دیگر باید با آن قمیت همیشگی ۴۰۰ دلاری خداحافظی کرده و به سقف ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلاری سلام کنید!

هر در صورت آیفون‌های سری SE به واسطه قیمت فروش خوبی را ثبت می‌کنند، اما اگر قرار باشد تا نهایتا ۱۰۰ دلار قیمت این محصول کوچک اضافه شود، احتمالا اپل مشتری‌های خود را در بازار عجیب میان‌رده‌های اندرویدی از دست خواهد داد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا