#مهسا_امینی

آیفون 5G با همان قیمت آیفون ۱۱ عرضه می‌شود

قیمت آیفون 5G

آیفون 5G با همان قیمت آیفون ۱۱ عرضه می‌شود ساحره چمنی ۰ ۰۲ دی ۱۳۹۸ موبایل
تعرفه واردات گوشی های بالای ۶۰۰ دلار

آیفون 5G با چه قیمتی و چه زمانی عرضه خواهد شد یکی از مهم‌ترین سوالاتی است که این روزها کاربران می‌پرسند.

اپل هنوز به شکل رسمی اعلام نکرده که آيفون 5G را سال ۲۰۲۰ عرضه می‌کند یا برای معرفی این گوشی در سال آینده برنامه‌ای ندارد.

با این حال بر اساس برنامه زمانبندی سایر شرکت‌ها که در حال برنامه‌ریزی برای عرضه گوشی‌های مبتنی بر سرویس‌های 5G هستند، می‌توان حدس زد که آیفون 5G نیز احتمالا اواسط سال آینده راهی بازار خواهد شد.

اما این گوشی با چه قیمتی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد؟! مینگ چی کو، تحلیلگر محصولات اپل گمانه‌زنی‌هایی جالبه درباره قیمت این گوشی منتشر کرده است. بر اساس گزارش وی، ظاهرا اپل قصد ندارد قیمت آیفون 5G را نسبت به محصولات سال قبل افزایش دهد. اما چطور ممکن است؟!

اضافه شدن فناوری 5G به آیفون بین ۳۰ تا ۱۰۰ دلار برای هر گوشی هزینه دارد و به این ترتیب باید انتظار داشته باشیم که قیمت هر گوشی مبتنی بر سرویس‌های شبکه 5G بیش از ۲۰۰ دلار افزایش یابد. اما به گفته مینگ چی کو، اپل درصدد است با برخی شرکایش مذاکرات کند تا در نحوه‌ پرداخت به این شرکت‌ها تغییراتی ایجاد کرده و هزینه‌های دیگر را کاهش دهد و هزینهی اضافی فناوری 5G را خنثی کند.

به این ترتیب اگر قیمت گوشی‌های اپل با وجود پشتیبانی از فناوری 5G افزایش پیدا نکند، اپل می‌تواند سهم بالایی از این بازار را به خود اختصاص دهد.

سال گذشته اپل آیفون‌های سری ۱۱ را معرفی کرد که قیمت پایه این گوشی‌ها حدود هزار دلار و بالاترین قیمت در نظر گرفته برای گوشی‌هایش را ۱۴۵۰ دلار اعلام کرد.

به این ترتیب اگر گزارش مینگ چی کو درست باشد، امسال نیز شاهد عرضه گوشی‌های آیفون با همان قیمت‌های قبلی خواهیم بود.

البته اپل تا زمان عرضه اطلاعی از محصولاتش ارایه نمی‌کند. بنابراین تا زمان معرفی آیفون‌های سال ۲۰۲۰ باید منتظر بمانیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا