1%
  • 0/10

آیفون ۲۰ با دوربین سلفی زیر نمایشگر عرضه می‌شود

LG این رویا را محقق می‌کند

آیفون ۲۰ با دوربین سلفی زیر نمایشگر عرضه می‌شود ۰ ۱۶ آذر ۱۴۰۲ کپی لینک
آیفون ۲۰

اینطور که به نظر می‌رسد، تمام مدل گوشی‌های سری آیفون ۲۰ قرار است به فناوری دوربین زیر نمایشگر ساخت LG مجهز شوند.

اپل در حال حاضر تمام گوشی‌های هوشمند خود را با فناوری تشخیص چهره یا همان فیس‌آیدی راهی بازار می‌کند. قابلیتی که باعث شد این شرکت از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲، تمام گوشی‌هایش را به ناچار با یک ناچ بزرگ روی صفحه راهی بازار کند.

البته اپل از سری ایفون ۱۴ پرو به بعد، تصمیم گرفت انداز‌ه‌ی ناچ را به شکل قابل توجهی کاهش داده و آن را به یک حفره‌ی نسبتا بزرگ تبدیل کند. این کار سبب شد اندکی فضای کار با پنل بیشتری در اختیار کاربران قرار بگیرد.

اما دیر یا زود، اپل باید به سمت فناوری دوربین زیر نمایشگر حرکت کند چون چه بخواهیم چه نخواهیم، آینده‌ی گوشی‌های هوشمند در این مسیر قرار دارد. شرکت‌های بیشتری روز به روز به استفاده از این فناوری روی می‌آورند و نزدیک‌ترین رقیب اپل یعنی سامسونگ هم در گوشی‌های تاشوی سری زد از آن استفاده می‌کند. اما اینطور که به نظر می‌رسد‌، اپل در ساخت سری آیفون ۲۰ از این فناوری استفاده خواهد کرد.

تا رونمایی از گوشی‌های سری آیفون ۲۰ تقریبا ۵ سال زمان باقی مانده و ظاهرا اپل در نظر دارد تا ۵ سال،‌ گوشی‌هایش را با همین طراحی پنل جلو راهی بازار کند. اینکه سنسور دوربین و تشخیص چهره زیر صفحه پنهان باشند‌،‌ چالش‌های خاص خود را دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به کاهش کیفیت و دقت سنسورها اشاره کرد. اما ظاهرا LG برای این مشکل برنامه دارد.

شرکت کره‌ای قصد دارد با بکارگیری فناوری free-form، لنزها را به گونه‌ای طراحی کند که از دست رفتن نور از طریق پیکسل‌های ماتریکسی جبران شود. اما این نوع پنل‌ها تا سال ۲۰۲۷ هم شاید آماده‌ی استفاده نباشند. اگر زمان‌بندی یادشده درست باشد، شاید اولین بار در سری آیفون ۱۹ پرو شاهد این فناوری باشیم؛ همان زمان‌بندی که راس یانگ هم به آن اشاره کرده بود.

گوشی‌های استاندارد اپل اما احتمالا باید یک سال دیگر هم صبر کنند؛ این یعنی اگر هر چهار مدل از آیفون قرار باشد با این طراحی عرضه شوند، باید تا عرضه‌ی سری آیفون ۲۰ منتظر بمانیم؛ زمانی که مشخص نیست آیا اپل چهار مدل آیفون عرضه خواهد کرد یا خیر.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments