آیا در Guardians of the Galaxy 3 شاهد بازگشت سنگ‌های بی‌نهایت خواهیم بود؟

بازگشت به گذشته؟

بازگشت سنگ‌های بی‌نهایت

آیا حضور آدام وارلاک (Adam Warlock) در فیلم مورد انتظار Guardians of the Galaxy Vol. 3 می‌تواند به معنای بازگشت سنگ‌های بی‌نهایت به دنیای سینمایی مارول (MCU) باشد؟ طرفداران برای این تئوری چندین دلیل دارند که یکی از آن‌ها ظاهر آدام وارلاک است.

حضور آدام وارلاک در فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 شباهت‌های زیادی به حضور او در کتاب‌های کمیک دارد، پس آیا این به معنای بازگشت سنگ‌های بی‌نهایت به دنیای سینمایی مارول است؟ از زمانی که فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2 اکران شد و در صحنه پس از تیتراژ آن شاهد معرفی آدام وارلاک بودیم، طرفداران انتظارات زیادی برای دیدن این ابرقهرمان کیهانی قدرتمند مارول روی صفحه بزرگ سینماها داشتند. اولین نگاه رسمی به آدام وارلاک با بازی ویل پولتر (Will Poulter) سرانجام به لطف انتشار تریلر فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 توسط مارول محقق شد. در حالی که او فقط برای چند ثانیه نمایش داده می‌شود، اما همان چند ثانیه هم برای طرفداران و تماشاگران کافی بود تا درباره برداشت سینمایی این شخصیت به نتیجه‌گیری برسند.

یکی از برجسته‌ترین بخش‌های طراحی آدام وارلاک در فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 سنگ درخشانی است که به طور برجسته روی پیشانی او دیده می‌شود. این یک منظره آشنا برای خوانندگان کتاب‌های کمیک مارول است، زیرا آدام وارلاک اغلب سنگ روح را روی پیشانی خود می‌چسباند. دقیقا به همین دلیل است که ظاهر او در دنیای سینمایی مارول بسیار شگفت‌انگیز است. تریلر فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 هیچ زمینه‌ای را برای این که سنگ آدام وارلاک احتمالا یک سنگ بی‌نهایت باشد، ارائه نمی‌دهد. آدام وارلاک ممکن است ارتباط مهمی با سنگ روح در کتاب‌های کمیک داشته باشد، اما وضعیت سنگ‌های بی‌نهایت نشان می‌دهد که سنگ احتمالا، کاملا یک چیز دیگر است و این فعلا به معنای عدم بازگشت سنگ‌های بی‌نهایت به دنیای سینمایی مارول است.

سنگ آدام وارلاک نمی‌تواند یک سنگ بی‌نهایت باشد

در حال حاضر برای فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 غیر ممکن است که بتواند سنگ‌های بی‌نهایت را از طریق سنگ آدام وارلاک بازگرداند. در فیلم Avengers: Endgame شاهد بودیم که تانوس (Thanos) تمام شش سنگ بی‌نهایت را در جدول زمانی زمین ۶۱۶ (Earth-616) نابود کرد. سپس کاپیتان آمریکا تمام سنگ‌های بی‌نهایتی را که گروه انتقام‌جویان در سفر در زمان قرض گرفته بودند، با خود برد و به جایی که به آن تعلق دارند، بازگرداند. این به آن معناست که سنگ آدام وارلاک نمی‌تواند سنگ روح یا هیچ یک از دیگر سنگ‌های بی‌نهایت باشد، مگر این که در یک پیچ و تاب شگفت‌انگیز که به مولتی‌ورس ارتباط دارد، او توانسته باشد تا به آن سنگ دسترسی پیدا کرده باشد. با این حال این سنگ کاملا شبیه سنگ‌های بی‌نهایت در دنیای سینمایی مارول نیست و تفاوت‌هایی با آن دارد.

به جای این که سنگ آدام وارلاک یکی از سنگ‌های بی‌نهایت باشد، به احتمال زیاد می‌تواند چیزی برای قدرتمندتر کردن او باشد که توسط فرمانروایش به او داده شده است. او توسط عایشا (Ayesha) ساخته شد تا سلاح نهایی او در برابر تیم نگهبانان کهکشان باشد، بنابراین این سنگ می‌تواند برای دادن چند قدرت اضافی به او باشد. این سنگ ناشناخته در سر آدام وارلاک می‌تواند فرصتی برای شرکت استودیو مارول (Marvel Studios) باشد تا به طراحی این شخصیت در کتاب‌های کمیک ادای احترام کند. همچنین این سنگ می‌تواند ارتباطاتی به شرور اصلی فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 یعنی High Evolutionary داشته باشد.

آیا بازگشت سنگ‌های بی‌نهایت به دنیای سینمایی مارول هرگز اتفاق خواهد افتاد؟

نه تنها به نظر می‌رسد که قرار نیست در فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 شاهد بازگشت سنگ‌های بی‌نهایت به دنیای سینمایی مارول باشیم، بلکه به نظر نمی‌رسد که مک‌گافین‌های (مفهومی در سینما که به چیزی اشاره دارد که ماجرای فیلم بر اساس آن پیش می‌رود یا همه به دنبال آن می‌گردند) قدرتمندی که دنیای سینمایی مارول در یک دهه داستان‌سرایی خود از آن‌ها استفاده کرد، دیگر بخشی از برنامه‌های آینده باشد، زیرا اکنون شاهد موارد کاملا جدیدی هستیم. سنگ‌های بی‌نهایت بعد از فیلم Avengers: Endgame تنها در فصل اول سریال Loki حضور داشتند که البته حضورشان جدی نبود تنها در حد یک شوخی بود. با شروع حماسه مولتی‌ورس (Multiverse Saga)، دیگر دلیل کمی برای استفاده از سنگ‌های بی‌نهایت وجود دارد و احتمال این که دنیای سینمایی مارول قصد بازگرداندن آن‌ها را داشته باشد، فعلا بسیار کم به نظر می‌رسد. اگر بعد از این که تانوس آن‌ها را نابود کرد، دوباره این سنگ‌ها احیا شوند، آدام وارلاک می‌تواند نقش مهمی در این داستان داشته باشد و حتی نگهبانان بی‌نهایت (Infinity Watch) را تشکیل دهد.

فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 قرار است تا در تاریخ ۵ مه ۲۰۲۳ (۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲) در سالن‌های سینما اکران شود. جیمز گان (James Gunn)، وظیفه نویسندگی و کارگردانی این اثر را بر عهده دارد. او دو قسمت اول مجموعه Guardians of the Galaxy، قسمت ویژه The Guardians of the Galaxy Holiday Special، فیلم The Suicide Squad و سریال Peacemaker  را کارگردانی کرده است و اکنون وظیفه هدایت شرکت تازه‌تاسیس استودیو دی سی (DC Studios) و دنیای دی سی (DCU) را نیز بر عهده دارد دارد.

همچنین کریس پرت (Chris Pratt) در نقش پیتر کوییل (Peter Quill) ملقب به استار لرد (Star-Lord)، زوئی سالدانیا (Zoe Saldana) در نقش گامورا (Gamora)، دیو باتیستا (Dave Bautista) در نقش درکس ویرانگر (Drax the Destroyer)، کارن گیلان (Karen Gillan) در نقش نبولا (Nebula)، پام کلمنتیئف (Pom Klementieff) در نقش منتیس (Mantis)، وین دیزل در نقش گروت، بردلی کوپر در نقش راکت، ویل پولتر (Will Poulter) در نقش آدام وارلاک، الیزابت دبیکی (Elizabeth Debicky) در نقش آیشا (Ayesha)، سیلوستر استالونه (Sylvester Stallone) در نقش استاکار اوگورد (Stakar Ogord)، شان گان (Sean Gunn) در نقش کراگلین اوفونتری (Kraglin Obfonteri) و ماریا باکالوا (Maria Bakalova) در نقش کاسمو سگ فضایی (Cosmo the Spacedog) از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 به ایفای نقش پرداخته‌اند.

3.8 4 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا