#مهسا_امینی

سفری به گذشته در جدیدترین تصاویر فیلم Indiana Jones 5

ایندیانا جونز جوان می‌شود

تصاویر فیلم Indiana Jones 5

با توجه به جدیدترین تصاویر فیلم Indiana Jones 5 به نظر می‌رسد که در این اثر شاهد یک فلش بک خواهیم بود و باری دیگر هریسون فورد (Harrison Ford) جوان را خواهیم دید. با توجه به این تصاویر احتمالا سازندگان این اثر از فناوری CGI برای تغییر چهره و سن هریسون فورد استفاده خواهند کرد. فیلم Indiana Jones 5 آخرین نسخه این فرنچایز محبوب بوده و در چهلمین سالگرد اکران فیلم Raiders of the Lost Ark اکران می‌شود. فورد در نقش باستان شناس محبوب برای آخرین بار بازمی‌گردد و این فیلم را جیمز منگولد (James Mangold) کارگردانی خواهد کرد.

درست مانند نسخه پیشین این فیلم Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull تولیدکنندگان این اثر در رابطه با درز هرگونه اطلاعاتی در مورد فیلم بسیار با احتیاط رفتار کرده و جلوی انتشار هرگونه شایعه و خبری را می‌گیرند. در حال حاضر طرفداران می‌دانند که بازیگرانی چون فیبی والر-بریج ( Phoebe Waller-Bridge)، مادس میکلسن (Mads Mikkelsen)، توماس کرتشمن (Thomas Kretschmann)، بوید هولبروک (Boyd Holbrook) و شانت رنه ویلسون (Shaunette Renée Wilson ) در نقش‌های نامشخصی از این اثر ایفای نقش خواهند کرد و فیلم در سال ۲۰۲۲ اکران می‌شود. نکته قابل توجه در این باره این این است که فورد در سال آینده تقریبا ۸۰ ساله خواهد شد و بدون شک یک پرش سنی برای او در این فیلم وجود خواهد داشت.

جدیدترین تصاویر فیلم Indiana Jones 5

با این حال ممکن است تصاویر تنها مربوط به یک صحنه از فیلم که به دوران جوانی فورد اشاره می‌کند، باشند. جدیدترین تصاویر فیلم Indiana Jones 5 که توسط The Daily Mail منتشر شدند، فیلمبرداری این اثر را در منطقه North Yorkshire Moors نشان می‌دهد و فردی در این تصاویر ماسکی از چهره جوان فورد بدست دارد. همچنین در این تصاویر یک قطار با موتور بخار و علامت نازی مشاهده می‌شود که نشان می‌دهد داستان این اثر در طول جنگ جهانی دوم رخ می‌دهد.

این ایده و تکنیک که دیزنی و لوکاس فیلم از بازیگران مسن خود برای نقش‌های جوان‌تر خود استفاده کنند، چندان هم دور از انتظار و غیر قابل باور نیست. این موضوع با Tron: Legacy شروع شد و همچنان در دیگر آثاری چون Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales با جوان سازی جانی دپ (Johnny Depp) ادامه پیدا کرده و بعد از آن به مراتب در آثار دنیای سینمایی مارول و در آثاری مانند فیلم‌های Ant-Man and the Wasp و Captain Marvel مورد استفاده قرار گرفت. همچنین اخیرا به مارک همیل (Mark Hamill)اجاده داده شده تا باری دیگر در نقش لوک اسکای واکر (Luke Skywalker) بازگردد، مانند ظاهر خود در Return of the Jedi در قسمت نهایی فصل دوم سریال محبوب The Mandalorian.

این احتمال وجود دارد که این صحنه مربوط به صحنه ابتدایی فیلم و افتتاحیه آن بوده؛ به فیلم Indiana Jones and the Last Crusade و ظاهر جوان ایندیانا جونز (Indiana Jones) اشاره داشته باشد. اکنون ایندیانای جوانی را که در نسخه سه گانه اصلی فیلم دیدیم را باری دیگر خواهیم دید و شاهد یک ماجراجویی تازه از سوی او خواهیم بود. با توجه به این موضوع که فیلم Indiana Jones 5 آخرین نسخه از این فرنچایز خواهد بود، دیدن ایندیانای جوان و مبارزه او با نازی‌ها به خوبی به مخاطبین و طرفداران یادآوری خواهد کرد که این قهرمان چه راه دور و درازی را طی کرده، از کجا آمده و اکنون به کجا می‌رود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا