#مهسا_امینی

روند ساخت بازی In the Valley of Gods به طور موقت متوقف شد

تیم سازنده در حال حاضر روی عناوین Half-Life: Alyx و Dota Underlords کار می‌کند

روند ساخت بازی In the Valley of Gods

استودیوی مستقل Campo Santo که در آپریل سال ۲۰۱۸ میلادی توسط شرکت Valve خریداری شد، اعلام کرد که روند ساخت بازی In the Valley of Gods در حال حاضر متوقف شده است تا روی پروژه‌های دیگری کار کند.

این استودیو که توسط اعضای سابق استودیوی Telltale Games تاسیس شده است، در سال ۲۰۱۶ بازی موفق Firewatch را منتشر کرد. عنوان In the Valley of Gods را در مراسم The Game Awards 2017 رونمایی کرد، حدود چهار ماه پس از آن بود که این استودیو به تصاحب شرکت Valve درآمد. در آن زمان نگرانی‌هایی در مورد روند ساخت بازی In the Valley of Gods پیش آمد که مبادا به سرنوشت تاریکی دچار شود. در آن زمان Campo Santo عنوان کرد که مراحل ساخت بازی به خوبی پیش می‌رود، اما این موضوع برای زمان حال صدق نمی‌کند.

مدتی پیش بود که برخی طرفداران دریافتند که برخی از اعضای اصلی استودیو نام بازی را از توضیحات صفحه‌ی توییتر خود پاک کرده‌اند و اثری از صفحه‌ی مخصوص این عنوان در سایت کمپو سانتو این نیست. موردی که احتمال توقف روند ساخت را شدت داد، اما حالا و با بیانیه‌ی رسمی‌ای که توسط این استودیو منتشر شده است دریافتیم که این موضوع حقیقت دارد.

آقای Jake Rodkin که یکی از موسسان کمپو سانتو است، در بیانیه‌ای رسمی که توسط سایت پالیگان منتشر شده است، وضعیت این پروژه را توضیح می‌دهد:

به طرفدارانی که منتظر In the Valley of Gods هستند، احتمالا واضح است که زمان خوش‌بینانه‌ی ۲۰۱۹ در انتهای تریلر رونمایی قرار نیست دقیق باشد. در انتها دوره‌ی Valve همگی‌مان را گول می‌زند. ولی بله، توسعه‌دهندگان از تیم سابق Campo Santo به پروژه‌های دیگری از Valve مثل Half-Life: Alyx پیوسته‌اند. همان‌طور که می‌توانید تصور کنید، تجربه‌ی ما در سبک ماجرایی اول شخص بسیار مربوط است. چیزهای زیادی می‌شنوید در این باره که چگونه در Valve می‌توانید روی چیزی که می‌خواهید کار کنید. معلوم شد که این حقیقت دارد و کارهای زیادی در دسترس است. همان‌طور که ما خودمان را با Valve یکی کردیم، مشخص شد که کارهای باارزش زیادی برای انجام دادن روی Half-Life: Alyx وجود دارد. بعضی از ما شروع به دست یاری سپردن کردند و از آن موقع به یک عضو تمام روی پروژه تبدیل شدند تا موقعی که به انتشار نزدیک می‌شوند. به شکل مشابه، برخی از اعضای سابق کمپو سانتو روی Dota Underlords کار می‌کنند، برخی دیگر روی استیم و به همین ترتیب. بنابراین امروز و برای جواب دادن سوالات شما (می‌گویم)، ساخت In the Valley of Gods متوقف شده است، اما قطعا پروژه‌ای‌ست که افراد می‌توانند و ممکن است به سراغش برگردند و این‌که چه موقع این اتفاق بیفتد چیزی‌ست که ما راه هیجان‌انگیزی برای اطلاعش به طرفداران پیدا خواهیم کرد.

با این اوصاف حداقل تا زمان انتشار عنوان مورد انتظار Half-Life: Alyx در مارس ۲۰۲۰ روند ساخت بازی In the Valley of Gods پیشرفتی به خود نخواهد دید و حتی احتمال لغو کلی پروژه نیز وجود دارد. باید دید که آینده‌ی این اثر و استودیوی Campo Santo به چه شکل پیش خواهد رفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا