1%
  • 0/10

هزینه تولید بازی Immortals of Aveum برابر 125 میلیون دلار بوده است

با این حال ناامیدکننده!

هزینه تولید بازی Immortals of Aveum برابر 125 میلیون دلار بوده است ۰ ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
تولید بازی Immortals of Aveum

یکی از اعضای تیم توسعه دهنده در صحبت‌های جدید خود از بودجه 125 میلیون دلاری برای تولید بازی Immortals of Aveum خبر داده است.

در حالی که بودجه و هزینه ساخت بازی‌ها روز به روز به رقم‌های غیرقابل تصوری در حال افزایش است، در عین حال شاهد عناوینی هستیم که در ارائه عملکرد رضایت‌بخش و برگرداندن هزینه ساخت خود ناموفق هستند. عنوان Immortals of Aveum محصول سال 2023 یکی از مثال‌های این موضوع است. عنوان مستقل استودیو Ascendant در ژانر شوتر اول شخص تک‌نفره که به یک تجربه AAA کامل تبدیل شد. با این حال بازی نتوانست عملکرد مالی مورد انتظار خود را برآورده کند و در نتیجه آن، تیم توسعه دهنده نزدیک به نیمی از اعضای خود را از کار اخراج نمود.

رئیس استودیو Ascendant آقای برت رابینز (Bret Robbins) معتقد است تقویم شلوغ سال 2023 و انتشار تعداد فراونی بازی در این سال سبب فروش ناامیدکننده بازی Immortals of Aveum شده است. اگرچه این موضوع می‌تواند فاکتور مهمی محسوب شود، یکی از اعضای تیم توسعه‌دهنده که روی عنوان مورد بحث کار کرده ارقامی در رابطه هزینه ساخت و بازاریابی آن به اشتراک گذاشته و اظهار داشته است که بازی نه تنها برای نیاز بازار کنونی مناسب نبوده بلکه نتوانسته انتظار مالی در نظر گرفته شده را برآورده کند.

این شخص که به صورت ناشناس با وبسایت IGN گفتگو داشته اظهار داشت تولید بازی Immortals of Aveum برابر 85 میلیون دلار هزینه داشته و ناشر آن نیز 40 میلیون دلار دیگر برای تبلیغات آن صرف نموده و در مجموع بازی هزینه تولید 125 میلیون دلاری داشته است.

اگر از دید بالاتری به آن نگاه کنیم، بازی Immortals پروژه‌ای بود که مقیاس آن به عنوان اولین پروژه یک استودیو بیش از اندازه بزرگ بود. هزینه ساخت بازی برابر با 85 میلیون دلار بود و من فکر می‌کنم کمپانی EA حدود 40 میلیون دلار برای امور مربوط به بازاریابی و انتشار هزینه صرف نمود. شکی وجود ندارد که تعدادی از افراد بسیار مستعد در تیم تولید بازی نقش داشتند اما تلاش برای ساخت یک بازی شوتر اول شخص تک‌نفره AAA در بازار امروز، ایده افتضاحی به حساب می‌آید. به ویژه وقتی این نکته را در نظر بگیریم که بازی ما یک IP جدید بوده که سعی داشته قابلیت‌های موتور Unreal Engine 5 را به نمایش بگذارد. نتیجه انتشار بازی در نهایت یک کمپین تکراری و بیش از اندازه طولانی بود.

عنوان Immortals of Aveum برای پلتفرم‌های پلی‌ استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و اس و هم‌چنین رایانه‌های شخصی در دسترس است. برت رابینز پیش از این اظهار داشته بود که بازی قرار است روی سرویس‌های Xbox Game Pass و PlayStation Plus عرضه شود اما تاکنون خبر رسمی در این باره به اشتراک گذاشته نشده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments