بازی Immortals of Aveum

هر آنچه باید درباره بازی Immortals of Aveum بدانید

یک شوتر با چاشنی جادو

بازی Immortals of Aveum اولین محصول Ascendant Studios بوده و قرار است توسط Electronic Arts برای پلتفرم‌های هدف عرضه شود.

عناوین متعددی در The Game Awards 2022 به نمایش گذاشته شدند که یکی از آن‌ها Immortals of Aveum بود. این بازی در زیرژانر تیراندازی اول شخص ساخته شده و نخستین محصول اسندنت به شمار می‌رود. برت رابینز (Bret Robbins) که قبلاً یکی از اعضای استودیو اسلج همر گیمز، بود با همکاری تاجری به نام برایان شث (Brian Sheth) اسندنت را تاسیس کرد. در ادامه، توسعه دهندگانی به تیم پیوستند که در پرونده هنری‌شان سابقه کار روی کالاف دیوتی (Call of Duty)، دد اسپیس (Dead Space) و هیلو (Halo) دیده می‌شود.

از آنجایی که بازی Immortals of Aveum فاصله چندانی با انتشار جهانی ندارد، تصمیم گرفتیم در قالب یک مقاله به معرفی آن بپردازیم.

داستان بازی Immortals of Aveum درباره چیست؟

داستان در  جهانی به نام اَویم روایت می‌شود که پنج قلمرو را در خود جای داده است: اورمن (Oremen)، لوسیم (Lucium)، کِیلی (K’ley)، رشارن (Rasharn) و کالتوس (Kalthus). در اثر جنگی که هزار سال پیش آغاز شد و همچنان ادامه دارد، تنها دو امپراتوری لوسیم و رشارن ابرقدرت‌های این جهان محسوب شده و بقیه از شرایط خوبی برخوردار نیستند. در ضمن، امپراتوری‌های لوسیم و رشارن در نحوه بکارگیری جادو و تقسیم آن شدیداً با یکدیگر مشکل داشته و همین باعث شده نبردی میانشان شکل بگیرد.

شخصیت اصلی داستان فردی به نام جک بوده که طی اتفاقاتی درگیر جنگ می‌شود. او یکی از اعضای گروه ایمورتالز بوده که در جبهه لوسیم می‌جنگد. شخصیت منفی یا اصطلاحاً آنتاگونیست قصه هم فردی با نام ساندراک است که وظیفه فرماندهی ارتش رشارن را بر عهده دارد. در ضمن، طبق گفته سازندگان اتمام بخش داستانی بازی Immortals of Aveum بدون گشت و گذار در محیط‌ها ۲۵ ساعت طول می‌کشد.

بازیگران و صداپیشگان

استودیو اسندنت برای اولین محصول خود تیمی از بازیگران و صداپیشگان باتجربه را دور هم جمع کرده است. مشهورترینشان، جینا تورس (Gina Torres) است که نقش ژنرال کِرکان، فرمانده گروه ایمورتالز را ایفا می‌کند. از آثار سینمایی یا سریالی او می‌توان به The Matrix Reloaded و Westworld اشاره کرد. تورس همچنین با صنعت ویدیو گیم غریبه نبوده و نقش ایکورا ری را در Destiny ایفا می‌کند.

از دیگر نام‌های حاضر در تیم صداپیشگی می‌توان به درن بارنت (Darren Barnet)، آنتونیو آکیل (Antonio Aakeel)، لیلی کاولز (Lily Cowles)، استیون برند (Steven Brand) و یوان سنات جونز (Yvonne Senat Jones) اشاره کرد.

گیم پلی بازی چه ویژگی‌هایی دارد؟

Immortals of Aveum اساساً یک تیراندازی اول شخص است اما بجای سلاح‌های گرم مانند انواع مسلسل دستی یا تفنگ تهاجمی، کاربر باید از جادو و طلسم‌های مختلف برای وارد کردن صدمه به دشمنان استفاده کند. طبق گفته سازندگان در استودیو اسندنت، مجموعاً ۲۵ طلسم طراحی شده که در گروه‌های آبی، قرمز و سبز دسته بندی می‌شوند. طلسم‌ها کاربردهای متفاوتی دارند؛ یکی از آن‌ها دشمنان را فریب می‌دهد، دیگری سرعتشان را کم می‌کند یا مورد بعدی گیجشان می‌کند.

جادوی قرمز برای صدمه زدن به دشمنانی کاربرد دارد که تعدادشان بالا بوده و در فاصله‌ای نزدیک نسبت به پروتاگونیست قرار دارند. جادوی آبی برای صدمه زدن به دشمنانی است که در فاصله دور قرار گرفته‌اند. به بیان دیگر، با استفاده از جادوی آبی می‌توان شلیک‌های دقیقی انجام داد. در انتها، به جادوی سبز رنگ می‌رسیم که حین حرکت به کار می‌آید. با استفاده از این جادو می‌توان روی دشمن مورد نظر قفل و سپس با جادو به او صدمه وارد کرد. سیستم مبارزه همچنین شامل یک محافظ و نوعی گرپل می‌شود. با استفاده از محافظ می‌توان از دریافت صدمه جلوگیری کرد و گرپل هم برای گرفتن دشمنان و آوردنشان به فاصله‌ای نزدیک مناسب است.

سیستم مبارزه شامل دو مورد دیگر هم می‌شود: فیوری‌ها (Furies) و دمینین‌ها (Dominions). فیوری‌ها طلسم هستند اما در مقایسه با طلسم‌های معمولی قدرت بیشتری دارند؛ برای مثال، می‌توان به Bash اشاره کرد که فیوری جادوی قرمز بوده و با وارد کردن حجم بالای صدمه، باعث می‌شود دشمنان تعادل خود را حین حرکت از دست بدهند. دمینین‌ها را هم می‌توان حرکات نهایی یا اصطلاحاً آلتیمیت دانست. آن‌ها با استفاده از هر سه نوع جادو، صدمه بالایی را به دشمنان وارد می‌کنند.

۱۲ زیست بوم متفاوت و ۳ هاب

استودیو اسندنت تایید کرده بازی Immortals of Aveum دارای ۱۲ زیست بوم منحصربفرد است. به این مورد باید ۳ هاب را اضافه کرد. هاب‌ها در واقع مکانی هستند که کاربر می‌تواند در آنجا با کاراکترهای غیرقابل کنترل (NPC) تعامل برقرار کرده، ماموریت‌های فرعی را بپذیرد و با رفتن به فورج، مهارت‌های خود را آپگرید کند.

تلنت‌ها و لوت‌ها

این بازی تیراندازی اول شخص یک درخت مهارت در خود جای داده است. البته به جای مهارت از کلمه تلنت (Talent) استفاده می‌شود. تعداد تلنت‌ها به رقم ۸۰ رسیده و کاربردهای متفاوتی دارند: میزان صدمه به دشمن را افزایش می‌دهند یا حتی زمان کول داون قابلیت‌ها را کم می‌کنند. برخی از تلنت‌ها روی جادوهای یک رنگ تاثیر می‌گذارند اما برخی دیگر تاثیرشان روی بیش از یک جادو قابل مشاهده است. در ضمن، در گوشه و کنار مراحل لوت‌های متعددی مانند زره پنهان شده که با پیدا کردنشان می‌توان میزان صدمه دریافتی را کاهش داد.

مراحل خطی نیستند

بازی‌های تیراندازی اول شخص معمولاً مراحل خطی دارند. در نتیجه، کاربر بدون اینکه حق انتخابی در نحوه پیشبرد داشته باشد، تنها ماموریت‌ها را انجام می‌دهد تا به انتهای قصه برسد. این موضوع برای بازی Immortals of Aveum صدق نمی‌کند؛ زیرا سیستم کاوش آن مانند Star Wars Jedi: Fallen Order با الهام از عناوین مترویدوانیا طراحی شده است.

به گفته برت رابینز مدیرعامل استودیو اسندنت، پروتاگونیست در طول بازی مهارت‌های جدیدی کسب می‌کند که بواسطه آن‌ها می‌توان به مناطق تازه‌ای دسترسی پیدا کرد؛ مناطقی که قبلاً امکان دسترسی به آن‌ها وجود نداشت. در ضمن، Immortals of Aveum تنها شامل مبارزه با دشمنان نشده و بخشی از بازی روی حل معماها تمرکز دارد. رابینز وعده داده معماها از تنوع خوبی برخوردار هستند.

از مهارت‌هایی که حین گشت و گذار به کار می‌آیند، می‌توان به شناور ماندن در هوا، جابجایی اشیا و بازگرداندن محیط به حالت اولیه اشاره کرد.

بخش چندنفره

کمپین تبلیغ و بازاریابی Immortals of Aveum تا به این لحظه تنها روی بخش داستانی متمرکز بوده اما این دلیل نمی‌شود بازی بخش چندنفره نداشته باشد. برت رابینز در یکی از مصاحبه‌های خود گفت تیم توسعه برای مدتی روی بخش چندنفره کار کرد اما در حال حاضر آماده نبوده و نمی‌توان درباره‌اش صحبت کرد. مدیرعامل استودیو اسندنت همچنین گفت بخش چندنفره ممکن است بعد از عرضه بازی در دسترس علاقه مندان قرار بگیرد.

سیستم مورد نیاز بازی Immortals of Aveum

سیستم مورد نیاز و پیشنهادی بازی در ادامه قرارداده شده است:

سیستم مورد نیاز (کیفیت Low یا Medium – وضوح تصویر 1080P – نرخ فریم ۳۰)

 • سیستم عامل: ویندوز ۱۰ (فقط ۶۴ بیتی)
 • پردازنده مرکزی اینتل: Intel Core i7 9700 با فرکانس ۳.۰ گیگاهرتزی
 • پردازنده مرکزی ای‌ام‌دی: AMD Ryzen 7 3700X با فرکانس ۴.۴ گیگاهرتزی
 • حافظه‌ی رم: ۱۶ گیگابایت
 • پردازنده گرافیکی انویدیا: Nvidia GeForce RTX 2080 Super
 • پردازنده گرافیکی ای‌ام‌دی: AMD Radeon RX 5700XT
 • حافظه پردازنده گرافیکی: ۸ گیگابایت
 • دایرکت ایکس: نسخه ۱۲
 • فضای ذخیره‌سازی: ۱۱۰ گیگابایت (ترجیحا از نوع SSD)

سیستم پیشنهادی (کیفیت medium یا High – وضوح تصویر 1440P – نرخ فریم ۶۰)

 • سیستم عامل: ویندوز ۱۰ (فقط ۶۴ بیتی)
 • پردازنده مرکزی اینتل: Intel Core i7 12700 با فرکانس ۳.۶ گیگاهرتزی
 • پردازنده مرکزی ای‌ام‌دی: AMD Ryzen 7 5700X با فرکانس ۴.۶ گیگاهرتزی
 • حافظه‌ی رم: ۱۶ گیگابایت
 • پردازنده گرافیکی انویدیا: Nvidia GeForce RTX 3080 Ti
 • پردازنده گرافیکی ای‌ام‌دی: AMD Radeon RX 6800XT
 • حافظه پردازنده گرافیکی: ۱۲ و ۱۶ گیگابایت
 • دایرکت ایکس: نسخه ۱۲
 • فضای ذخیره‌سازی: ۱۱۰ گیگابایت (ترجیحا از نوع SSD)

استودیو اسندنت تا به این لحظه صحبتی درباره سیستمی که بتواند بازی Immortals of Aveum را با وضوح تصویر 4K اجرا کند، به میان نیاورده است. با این حال، طبق آنچه در فروشگاه مایکروسافت قرار گرفته، نسخه ایکس باکس سری ایکس از وضوح تصویر 4K و نرخ فریم ۶۰ پشتیبانی می‌کند. احتمالاً نسخه پلی استیشن 5 هم چنین ویژگی‌هایی داشته باشد.

بهره مندی از تکنولوژی‌های جدید

محصول مشترک اسندنت و الکترونیک آرتز از تکنولوژی رهگیری پرتو روی کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 پشتیبانی می‌کند. این ویژگی در نسخه رایانه‌های شخصی هم قرار داده شده اما طبیعتاً کارت گرافیک رایانه باید از آن پشتیبانی کند. در ضمن، تکنولوژی AMD FSR 2 هم بکار گرفته شده تا بدون فدا کردن نرخ فریم، بتوان جلوه‌های بصری بهتری را تجربه کرد.

تاریخ انتشار و پلتفرم‌های هدف بازی

بازی Immortals of Aveum برای کنسول‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و رایانه‌های شخصی در دسترس ساخت قرار دارد. این محصول قرار است توسط الکترونیک آرتز و تحت برنامه EA Originals عرضه شود؛ برنامه‌ای که ناشر آمریکایی ایجاد کرد تا بواسطه آن بتواند استودیوهای مستقل را در ساخت و انتشار بازی‌های ویدیویی پشتیبانی کند.

محصول اسندنت با قیمت ۷۰ دلار در روز ۳۱ مرداد (مصادف با ۲۲ آگوست) به بازارهای جهانی خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا