نمرات فیلم Little Mermaid، باعث اخطار سایت IMDB شد

ترول‌های عصبانی!

نمرات فیلم Little Mermaid

بعد از اینکه نمرات فیلم Little Mermaid آخرین قربانی بمباران نقدهای منفی شد، سایت IMDB به ترول‌های این سایت که در حال سواستفاده از پلتفرم بودند هشدار داد. آخرین بازسازی لایو اکشن دیزنی در حال حاضر در سینماها در حال پخش است، و راب مارشال (Rob Marshall) کارگردان این فیلم برداشت جدیدی از دنیای پری دریایی محبوب ساخت سال ۱۹۸۹ به ما ارائه می‌دهد. 

با این حال، این فیلم خشم ترول‌های اینترنتی را در پلتفرم هایی مانند توییتر، راتن تومیتوز و IMDB به دلیل انتخاب بازیگر سیاهپوست هالی بیلی (Halle Bailey) در نقش شخصیت قدیمی سفیدپوست فیلم یعنی آریل، برانگیخته است. سایت دیتای آنلاین فیلم و نقد IMDB پس از شناسایی نقدهای یک ستاره بسیار زیادی برای ریبوت The Little Mermaid، هشداری را بر روی سایت گذاشته:

فعالیت غیر عادی: مکانیسم رتبه‌بندی ما فعالیت رأی‌گیری غیر معمولی را در این عنوان را شناسایی کرده است. برای حفظ قابلیت اطمینان سیستم رتبه بندی ما، یک محاسبه وزنی جایگزین اعمال شده است.

بر‌اساس گزارشی از Deadline، این هشدار را می‌توان در نسخه‌های ایالات متحده، کانادا، بریتانیا، برزیل و مکزیک این سایت مشاهده کرد و همچنین IMDB توضیح داد:

اگرچه ما همه آرای دریافت شده توسط کاربران را می‌پذیریم و در نظر می‌گیریم، اما همه رای‌ها تاثیر یکسانی بر رتبه‌بندی نهایی ندارند. هنگامی که فعالیت رای گیری غیر عادی تشخیص داده می‌شود، ممکن است یک محاسبه وزن جایگزین برای حفظ قابلیت اطمینان سیستم ما اعمال شود. با این حال، روش دقیق مورد استفاده برای ایجاد رتبه بندی را فاش نمی‌کند.

 در حال حاضر در رتبه ۷/۱۰ در IMDB قرار دارد و بیش از ۱۵ هزار نفر از ۳۸ هزار مخاطب آن ۱ ستاره هستند. به نظر می‌رسد که برخی سعی کرده‌اند با رای ۱۰ ستاره که The Little Mermaid اکنون ۶.۸ هزار مورد از آن‌ها را دارد، با این تلاش‌ها مقابله کنند. این فیلم همچنین ۶۵ درصد امتیاز منتقدان و ۹۵ درصد امتیاز تماشاگران را در Rotten Tomatoes دارد. The Little Mermaid تنها فیلمی از دیزنی نیست که به عنوان لایو اکشن منتشر شد و با واکنش آنلاین روبرو شد. 

پیتر پن و وندی با بمباران‌های انبوه نقد مواجه شدند، عمدتاً به دلیل انتخاب افراد رنگین‌پوست در نقش‌های پیتر پن و تینکربل، که هر دو به طور سنتی نقش‌هایی سفید در داستان اصلی هستند. این مسئله حتی باعث شد تا Rotten Tomatoes هم اقدامی مشابه با نحوه عملکرد IMDb در مورد رای گیری The Little Mermaid انجام دهد. از آنجایی که پلتفرم هایی مانند IMDB و Rotten Tomatoes برای هر کسی باز است، نظارت بر اینکه چه چیزی یک نظر صادقانه است یا نه، به طور فزاینده‌ای سخت شده است. 

سایت متاکریتیک هم گردآورنده محبوب نقد، اخیراً در برابر اینطور حملات آنلاین موضع گرفته و اعلام کرده است که «فرآیندها و ابزارهای خود را برای اعمال بازبینی سخت‌گیرانه‌تر تکامل می‌دهد». در حالی که باید دید این تغییر در سیاست بررسی متاکریتیک چه خواهد کرد، سایت‌های دیگری مانند IMDB و Rotten Tomatoes هوشمندانه عمل می‌کنند تا از این روش پیروی کنند و رای دادن ناعادلانه را به حداقل خود برسانند.

4.5 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا