1%
  • 0/10

از ظرفیت‌های استریمرها برای معرفی بازی‌های ایرانی استفاده خواهد شد

دوره‌ی بعدی جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران در زمستان برگزار می‌شود

از ظرفیت‌های استریمرها برای معرفی بازی‌های ایرانی استفاده خواهد شد ۰ ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ اخبار بازی کپی لینک
معرفی بازی‌های ایرانی

سید محمدعلی سیدحسینی در جریان اختتامیه اولین دوره‌ی مسابقات ورزش‌های الکترونیک آپارات گیم از اهمیت بالای استریمرها برای معرفی بازی‌های ایرانی سخن گفت.

استریم بازی‌ها از سال‌ها قبل وارد صنعت ویدیو گیم شد اما ۲۰۱۸ میلادی را می‌توان نقطه‌ی عطف این مفهوم دانست. با عرضه‌ی فورتنایت و سپس تبدیل شدن آن به یک پدیده‌ی جهانی، نه تنها به تعداد افراد فعال در این حوزه افزوده شد، بلکه مخاطبان آن هم به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرد. با ادامه یافتن این روند، استودیوها و شرکت‌های بازی‌سازی تصمیم گرفتند همکاری ویژه‌ای با استریمرها داشته باشند. از همین رو، نه تنها عناوین جدید را به صورت رایگان در اختیارشان قرار می‌دهند، بلکه از بازخوردهایشان برای رفع نواقص و بهبود گیم‌پلی بهره می‌برند. اینطور که پیدا است، همتایان ایرانی تازه به چنین فکری افتاده‌اند.

چندی پیش اختتامیه اولین دوره‌ی مسابقات ورزش‌های الکترونیک آپارات گیم به صورت آنلاین برگزار شد. سید محمدعلی سیدحسینی معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در بخشی از مراسم به گفتگو با مصطفی احمدی مدیر آپارات گیم نشست. او در صحبت‌های خود به مسابقات ورزش‌های الکترونیک آپارات گیم اشاره و بیان کرد برگزاری موفقیت‌آمیز این رویداد در شرایط کرونایی نشان داد ظرفیت برگزاری آنلاین رقابت‌ها در ایران وجود دارد. سیدحسینی همچنین گفت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در حال مذاکره با مرکز ملی فضای مجازی است تا بتواند مجوزهای بیشتری برای برگزاری مسابقات ورزش‌های الکترونیک صادر کند:

با هماهنگی مرکز ملی فضای مجازی قرار است مجوزهای برگزاری مسابقات توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای صادر شود که این موضوع می‌تواند به اعتباربخشی این رویدادها و صیانت از حقوق شرکت‌کنندگان در آن کمک کند و به همین منظور استانداردهایی برای برگزاری مسابقات در نظر گرفته می‌شود.

چند وقت قبل گزارشی توسط صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شد که در آن برای توصیف استریمرها از عبارت «کلاهبرداران جدید اینترنتی» استفاده شده بود. همین اتفاق موجی از اعتراضات را در میان استریمرهای ایرانی و همچنین طرفدارانشان به وجود آورد. اینطور که به نظر می‌رسد، رخ دادن چنین اتفاقاتی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای را به فکر انداخته تا شناخت درستی را نسبت به استریمرها در خانواده‌های ایرانی به وجود بیاورد. سید محمدعلی سیدحسینی در این باره گفت:

در تلاشیم تا در رسانه‌ها درباره استریمرها به عنوان بخشی از صنعت گیم مشروعیت بخشی‌ کنیم و با اختصاص امتیازاتی به آنها نسبت به تقویت و رشد این حوزه کمک کنیم.

معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در ادامه‌ی صحبت‌های خود به اهمیت استریمرها و استفاده از ظرفیت‌های آنان برای معرفی بازی‌های ایرانی پرداخت. طبق گفته‌های او، در حال حاضر سلبریتی شاخصی در حوزه‌ی استریم نداریم. از همین رو، بنیاد می‌خواهد نگاه ویژه‌ای به استریمرهای ایرانی داشته و به تقویت آن‌ها بپردازد. سید محمدعلی سیدحسینی همچنین گفت بنیاد به دنبال تلفیق استریم و بازی‌های ایرانی است تا بدین ترتیب به اقتصاد بازی‌های ایرانی و تقویت استریمینگ در ایران کمک شود.

این مقام مسئول نهایتا اعلام کرد دوره‌ی بعدی جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران در زمستان و طی یک هفته برگزار خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments