استودیوی Human Head پس از 22 سال فعالیت برای همیشه تعطیل شد

این پایان راه برای کارمندان استودیو نیست

استودیوی Human Head

استودیوی Human Head به واسطه‌ی ساخت آثاری چون سری Rune و بیشتر از همه به خاطر ساخت بازی Prey در سال ۲۰۰۶ شهرت دارد. اما حالا دیگر خبری از این استودیو نیست، چرا که خبر تعطیلی‌اش دیروز به طور رسمی اعلام شد.

این استودیو در مدت ۲۲ سال فعالیت، علاوه بر ساخت عناوین ذکر شده در ساخت آثاری چون Bioshock Infinite، Defiance و Batman: Arkham Origins به همکاری با سازندگان اصلی پرداخته بود. این استودیو در سال ۲۰۱۸ بازی The Quiet Man را ساخت که یک فاجعه چه از لحاظ کیفی و چه از لحاظ فروش بود. این خبر بلافاصله پس از انتشار قسمت دوم Rune در دوازدهم نوامبر علنی شد. مدیر کامیونیتی استودیوی Human Head خانم Katherine Stull در بلاگ رسمی گفته است:

«پس از ۲۲ سال عالی در ساخت بازی به عنوان یک استودیوی مستقل، واقعیت‌های اقتصادی ما را مجبور کردند تا تصمیم به تعطیل کردن کمپانی و بستن درهایش بگیریم.»

«اما در حالی که کتاب Human Head را می‌بندیم، کتاب تیم شگفت‌انگیزی که جمع کرده‌ایم را نمی‌بندیم.»

همان‌طور که در متن بلاگ مشخص است، با وجود تعطیلی استودیوی Human Head تیم کارمندان قرار نیست از هم بپاشد. شرکت Bethesda که ناشر عنوان Prey بود، به تمامی اعضای Human Head پیشنهاد کار داده و حالا قرار است این تیم در قالب استودیوی جدیدی به نام Roundhouse Studios روی چند پروژه‌ی مخفی کار کنند.

در حال حاضر مشخص نیست که چه اتفاقی برای Rune 2 خواهد آمد، چرا که نشر بازی هم توسط Human Head انجام شده بود و با توجه به وجود بخش کوآپ آنلاین و PvP انتظار پشتیبانی از بازی می‌رود که با تعطیلی استودیو این موضوع در هاله‌ای از ابهام قرار می‌گیرد.

پس از انتشار Prey در سال ۲۰۰۶ میلادی، استودیوی Human Head بلافاصله کار روی قسمت دوم را آغاز کرد. اما این پروژه با فراز و نشیب‌های زیادی همراه شد. در سال ۲۰۱۱ این پروژه دوباره رونمایی شد و قرار بود در سال ۲۰۱۲ عرضه گردد، اما در نهایت این پروژه به طور کامل لغو شد. در عوض شرکت بتزدا و استودیوی Arkane که به خاطر خلق سری Dishonored مشهور است، یک ریبوت از این عنوان را در سال ۲۰۱۷ عرضه کردند که تفاوت‌های زیادی با بازی اصلی داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا